Skocz do zawartości
dik-d1

Jak poznać czy jest odpowiedni potas

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli czynnik ludziki wykluczyłeś.

Dolać chyba będzie trzeba, tylko zwróć uwagę, że gotowe preparaty zazwyczaj stosuję się do dozowania ubytków, żeby dźwignąć poziom na pewno należy więcej wlać, tylko pomału i z rozwagą.

Ok dzięki będę próbował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś pół roku temu bardzo mocno spadał mi potas,używałem wtedy soli RS,zakupiłem więc potas z KZ i wlana cała butelka 500ml,oczywiście nie cała naraz nie podniosła mi potasu.Wiem,że do podnoszenia jest Strong.Tester wtedy mi pomógł,zakupiłem proszki na allegro i wtedy dopiero wyrównałem sobie potas,ale wlewając 400ml roztworu nasyconego.Aktualnie wlewam go co 2 tygodnie po 50ml,ale używam soli AF,która jest bogata w potas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne doświadczenia jak kolega Tabux - kiedyś chciałem podbić z 380 na 400 i ile bym nie wlał ani z KZ strong, ani z FM nic się nie zmieniało. Być może nie miałem odwagi żeby walnąć zalecana dawka x10 - ale w końcu się poddałem i zostałem przy 380

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potas DIY

mieszamy 250g KCI + 30g K2SO4 na 1L wody.

1ml = 1,44 ppm K w górą w 100L

Ja tak podbijam w razie potrzeb.

Pytanie, jak to się stało, że tak ci ten potas spadł ? Chyba przespałeś podmiany albo jedziesz na zovicie.

Albo masz błędne zasolenie i stąd błędny wynik.

kiflu gdzie można kupić te składniki co wyżej opisałeś.Na chemii się nie znam i nie mam pojęcia co to jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adrian, a też się nie znam, wpisałem symbole w Allegro znalazłem czda i zakupiłem :thumbup:


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adrian, a też się nie znam, wpisałem symbole w Allegro znalazłem czda i zakupiłem :thumbup:

he ok to poszukam tam dzięki :yes pozdrawiam

Ja tu kupiłem,zamówiłem 1kg i przyszedł mi w opakowaniu plastikowym.

http://archiwum.alle...3880680606.html

Inmar dzięki.To jak już mamy KCI chlorek potasu to co to jest jeszcze K2SO4 co pisal Maciek

Edytowane przez TABUX (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem to można to i to,ale co lepsze to nie wiem.

tak to Maciek Robi , Potas DIY

mieszamy 250g KCI + 30g K2SO4 na 1L wody.

1ml = 1,44 ppm K w górą w 100L . Dlatego pytałem o to drugie.ale już dodzwoniłem się do kolecia co wysłałeś linka na allegro i ogarnie mi jedno i drugie.Dzieki za pomoc pozdrawiam.Leję KZ potas razy 5 i nie ma mowy o podbiciu potasu.Ciągle stoi mi na 350:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester napisał :

100g KCl w 500ml wody RODI a nastepnie uzupelnij do 1 L

i ile tego roztworu lać na 100 l do akwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja rozrobiłem to powstał mi płyn nasycony,niewielka ilość się skrystalizowała na dnie.Rozpuszczałem w podgrzanej wodzie a podawałem po 100ml.Trzeba uważać i kontrolować bo ja sobie dobiłem do 420 i potem mi nie chciało samo zejść bardzo długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znów mam bum na pobór potasu od kilku tygodni a długo miałem spokój i podbijałem niewiele ale ten tydzień był rekordowy bo wlałem około 60ml roztworu nasyconego w sumie.

Zapomniałem dodać,że specjalnie kupiłem drugi test na sprawdzenie.

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znów ten Potas...u mnie jest totalnie brak jego konsumpcji...Stoi w miejscu,podmianę robie co 2 tyg,30L,przestałem dolewać SbS żeby nie zwiększać...i nic nie spada,po teście Saliferta 4 krople.Co myślicie?Już 2 tydzień.

A może to przez to że przeszedłem na pellety i przestałem lać VSV,

Bakterii mniej?

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wracam z pytaniem...

Czy brak ubytku potasu może być spowodowane brakiem podawania bakterii,

Czy brak ubytku ,może być spowodowany zmianą na biopelllety z VsV

Czy brak ubytku jest inny ale jaki ?

Test salifert pokazuję nie zmiennie 4 krople od ponad 2 tyg.Nawet po podmiance które robie raz na 2 tyg,nie ma wyników ujemnych,sól Kent,mieszna z AF.

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.