Skocz do zawartości
Walker

T5 vs SNB-450 Lampa 24W Power Compact

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak w temacie, planuje baniak 72L i zastanawiam się czy do oświetlenia zastosować dwie gotowe lampy SNB-450 Lampa 24W Power Compact czy po prostu przerobić obudowę na dwie T5.

W akwa będą głównie robale i miękkie korale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jaką będziesz miał wysokość akwarium ale 48W na 72l to za mało. nie wierz sam sobie że będziesz chciał tylko miękkie, tak się tylko mówi. nie wielu w tym postanowieniu wytrzymuje. pozdro


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomas dobrze prawi, przy czym lepiej wejsc w t5 niz pc, wiekszy wybor swietlowek i lepsze ceny. :whistle:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jaką będziesz miał wysokość akwarium ale 48W na 72l to za mało. nie wierz sam sobie że będziesz chciał tylko miękkie, tak się tylko mówi. nie wielu w tym postanowieniu wytrzymuje. pozdro

Ładnych parę lat temu (jak Przemek zakładał to forum :)) postanowiłem przerobić moja małą azję 45l na solniczkę. Plan był prosty trochę skały grzybki i robale. Sprawy zaszły tak daleko że w ciągu 2 lat moje Malawi 250l i Tanganika 400l zostały posolone :) i przyświecały im żarniki HQI (o T5 nie było jeszcze słychać) więc dokładnie wiem jak wygląda reakcja łańcuchowa przy zakładaniu słonego baniaka :)

A wracając do tematu to akwa jest standardowe 60x30x40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawda t 5 większy wybór , mam na dzień dzisiejszy pc bo mam kostkę i t5 mi nie pasują ale gdybym miał wybór to t5- masz do wyboru o różnej barwie światła a w przypadku pc nie ma aż takiego wyboru


baniaczek 450+160sump oświetlenie t5+led obsada koralin mieszana mieszana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3x 24w t5 powinny zrobić robotę np. dwie białe i aktynka

Zastanawiam się nad takim czymś ale boje się troche zostawić otwarte akwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ma otwarte akwa i belke hagena 2x24W i powiem ze z 5 ryb 2 mi wyskoczyły jak zamontowałem wyłącznik czasowy i światło gasło samo, ale zawsze tylko w momencie jego wyłączania, teraz się już przyzwyczaiły i nie skaczą. dodam też ze mam wody full tylko 5mm od krawedzi akwa


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plany uległy małej korekcie :) baniaczek będzie ciut większy bo 81l a nie 72l wys 45cm (już zamówiony)

Natomiast jeśli chodzi o oświetlenie to po dzisiejszym studiowaniu działu DIY na forum zaczynam skłaniać się do oświetlenia LED.

3 paski po 6 sztuk powinno w zupełności wystarczyć. Budowa banalnie prosta a efekt całkiem przyzwoity a i cena całkiem przystępna.

Już nie mogę się doczekać kiedy uzbieram te wszystkie zabawki i zacznę budowę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.