Skocz do zawartości
akai67

Przeżywalność

Rekomendowane odpowiedzi

@Ben: uwierz, jak zasiedlę zbiornik i bedzie się coś działo nie tak to dam znać. Nawet jak to bedzie miało zniknąć z forum (o ile takie akcje faktycznie mają tu miejsce).

@Kubek: ale anwet jeśłi Ci ktoś coś wytnie, albo sklep bedzie marudził to co z tego? Jełsi mozna dyskutowąc, masz podstawy ku temu by sadzić że coś z towarem było nie tak a sklep mógł o tym wiedzieć to pisz. Jełśi będzie tak jak jest to aktualny stan rzeczy sie nie zmieni. Rozumiem trochę sklepy iż nie chcą się boksować z każdym któremu ryba padnie. Wiadomo - nikt się nie przyzna że wpuścił Achillesa do dwutygodniowego baniaka a gdy ten padł poleci wątek "Achilles z e-KorShoppora padł po dwóch dniach". Ale to chodzi o to jaką my wystawimy laurkę sklepowi. Przy odpowiedniej dozie zdrowego rozsądku nie wyrobisz sobie zdania na podstawie 2-3 postów, ale jak dane opinie będą sie powtarzały w dłuższym okresie czasu to już coś będzie na rzeczy, nie? Co do popularności wątków to nie mam pojęcia o czym piszesz, serio. Dla mnie np. dział Chemia nie jest popularny, ale nasze akwaria to i owszem. A czemu? z Chemii nic nie kumam a nasze akwaria są dobrą inspiracją i ściągawką z tego co można zrobic dobrze a co spieprzyć koncertowo:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pante gdzie kupiłeś ryby w ostatnim czasie jak mogę spytać <_<

Qlfon przecież cały dział zniknął a w raz z nim wiele komentarzy ;)

Chemia jest upierdliwa i trzeba jej pilnować, sporo chemii załatwiło też w rękach tych mniej ostrożnych życie.

Też się w to nie pcham mi to nie potrzebne :)

Idę zobaczyć czy zrobiłeś porządek na dachu kostki :thumbup:

A co do padających ryb myślę że nie ma co pisać tylko unikać i zmienić punkt to wyjdzie najlepiej i dla nas i dla zwierząt.

Nie ma się co mścić na sklepach bo czasem błędy są z głupoty a nie celowe.

Tylko inaczej gdy ktoś puści celowego bubla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pante gdzie kupiłeś ryby w ostatnim czasie jak mogę spytać <_<

W Krakowie, ale nie jestem przekonany ze to wina sklepu. Narazie szukam winy w swojej beztrosce tzn. kupowałem przynosiłem do domu wyrównywałem parametry i chlup do baniaka. Zawsze kończyło się żle, czasami brakło czasu na reakcję..... Ryba jadła, pływała wszytko było ok a po paru dniach zabierało ja w 48h. Narazie postanowiłem zainwestować w kwarantannę. Dopiero po swojej kwarantannie z prawdziwego zdażenia będę miał swoje zdanie.


700 L // Diuna 10x54 // BK250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale błazny chyba przeżyly aklimatyzacje bo te ryby są cholernie twarde na tle reszty.

Masz fotki baniaka ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qlfon przecież cały dział zniknął a w raz z nim wiele komentarzy ;)

Chemia jest upierdliwa i trzeba jej pilnować, sporo chemii załatwiło też w rękach tych mniej ostrożnych życie.

Też się w to nie pcham mi to nie potrzebne :)

Tak, wiem, że cały dział był ale myślałem, że pisałeś o pojedynczych postach gdzieś w wątkach. Z tego co pamiętam to tam niezła jatka była, trudno to kontrolować w sumie... Nie mam pomysłu jak to mogłoby działać ale coś takiego IMHO jest potrzebne

Idę zobaczyć czy zrobiłeś porządek na dachu kostki :thumbup:

A gdzie tam, w piątek składam szafkę, w weekend zacznę kapać wodę dopiero:) Na koronę jeszcze nie mam pomysłu, odpalę baniak jak jest a potem będę myślał. Schodzi mi z tym maskaryczna ilość czasu ale mnie często w domu nie ma. Jak patrzę jak Inmar zasuwa to strach się bać:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qlfon ale mi nic nikt nie wyciął, nie wylewałem w swoich postach żali w kierunku tego sklepu. Opisałem jedynie jakie mam wrażenie po "ostatniej" wizycie i wystarczyło bym dostał twz. "ignore" hheheh mogę w dziale "nasze akwaria" pisać wiele do niektórych forumowiczów i... "ignor" działa koncertowo! Nawet nie istotne co tam napiszę, czy "och ah ale akwarium", czy zapytam o kolor tapety... czy powiem, że lufa nie pisze się prze "ó"

rozumiesz sklepy, a czy rozumiesz kupujących? czy czas, pieniądze poświęcone na dojazd z Raszyna do Marek się nie liczą? pieniądze i czas zmarnowane by zobaczyć syf w akwa, którego powstydziłby się "najdziadowstrzy" sklep za dawnej komuny... szyby koloru brąz, woda koloru brąz, dino koloru jasny brąz, koralowce SPS koloru brąz... bo kupujący lubią brąz ;) prawda? zdechlaków w akwa mi się nawet nie chce opisywać... być może niektórym podobają się takie "warunki" ja jednak dziękuję... niektórzy robią zakupy przez tel, internet i zastanawiam się czy widząc piękne zdjęcia nie są czasami wprowadzani w błąd? bo zderzając to z rzeczywistością to... porażka... na wszelkich możliwych polach!

haha i znów podpadłem ;) teraz to nawet jakbym napisał, że prowadzę akwa na cisowiance to i tak nie wzbudzę większego zainteresowania ;) chyba, że zakupię towaru na kilka tysi ;) to pewnie będę wtedy wylukrowanym klientem z "super ułożoną grzałką i nieco gorzej przytwierdzoną skałą"

pozdrawiam ekipę e-fish szczególnie tą niezmarek ;) podobno u Was jest "inaczej" tak zapewniał sprzedawca w markach ;) bo nie omieszkałem się zapytac wprost co tu taki gnój panuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiesz sklepy, a czy rozumiesz kupujących? czy czas, pieniądze poświęcone na dojazd z Raszyna do Marek się nie liczą? pieniądze i czas zmarnowane by zobaczyć syf w akwa, którego powstydziłby się "najdziadowstrzy" sklep za dawnej komuny... szyby koloru brąz, woda koloru brąz, dino koloru jasny brąz, koralowce SPS koloru brąz... bo kupujący lubią brąz ;) prawda? zdechlaków w akwa mi się nawet nie chce opisywać... być może niektórym podobają się takie "warunki" ja jednak dziękuję... niektórzy robią zakupy przez tel, internet i zastanawiam się czy widząc piękne zdjęcia nie są czasami wprowadzani w błąd? bo zderzając to z rzeczywistością to... porażka... na wszelkich możliwych polach!

haha i znów podpadłem ;) teraz to nawet jakbym napisał, że prowadzę akwa na cisowiance to i tak nie wzbudzę większego zainteresowania ;) chyba, że zakupię towaru na kilka tysi ;) to pewnie będę wtedy wylukrowanym klientem z "super ułożoną grzałką i nieco gorzej przytwierdzoną skałą"

pozdrawiam ekipę e-fish szczególnie tą niezmarek ;) podobno u Was jest "inaczej" tak zapewniał sprzedawca w markach

heh..niestety e-fisz jest przykładem na to jak z pięknego hobby robi się maszynkę do robienia kasy. Niestety na końcu cierpią na tym zwierzęta. Zbiorniki wyglądają jak bajoro a o rybach nie mówiąc. Ale ja sobie powiedziałem że tam nie kupuję - taki mój protest przeciw panującym tam warunkom. Tam więc Kubek 77 nie jesteś sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ben, możesz mi wierzyć lub nie, ale nic nie wiem o tym o czym piszesz, jakoby dział założony po to aby pisać opinie o sklepach zniknąl wlasnie dlatego że pisało się w nim opinie o sklepach, ale to sprawdzę...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh..niestety e-fisz jest przykładem na to jak z pięknego hobby robi się maszynkę do robienia kasy. Niestety na końcu cierpią na tym zwierzęta. Zbiorniki wyglądają jak bajoro a o rybach nie mówiąc. Ale ja sobie powiedziałem że tam nie kupuję - taki mój protest przeciw panującym tam warunkom. Tam więc Kubek 77 nie jesteś sam.

no to się nie zdziw bo ostatnio inne warszawskie sklepy zaczęły podążać tą drogą... i mówię tu nawet o tych najbardziej zachwalanych.

Motto dnia: "Nic nie liczy się tak jak KASA"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiesz sklepy, a czy rozumiesz kupujących? czy czas, pieniądze poświęcone na dojazd z Raszyna do Marek się nie liczą? pieniądze i czas zmarnowane by zobaczyć syf w akwa, którego powstydziłby się "najdziadowstrzy" sklep za dawnej komuny... szyby koloru brąz, woda koloru brąz, dino koloru jasny brąz, koralowce SPS koloru brąz... bo kupujący lubią brąz ;) prawda? zdechlaków w akwa mi się nawet nie chce opisywać... być może niektórym podobają się takie "warunki" ja jednak dziękuję... niektórzy robią zakupy przez tel, internet i zastanawiam się czy widząc piękne zdjęcia nie są czasami wprowadzani w błąd? bo zderzając to z rzeczywistością to... porażka... na wszelkich możliwych polach!

Szczerze mówiąc to rozumiem i jednych i drugich: sklepy przy takiej formie komunikacji jaką jest forum mają nikłą szansę na obronę, kupujący znów mają prawo być wściekli gdy im obsada padnie z powodu niedbalstwa sklepy (brak kwarantanny, złe parametry wody czy warunki w transporcie). Ciężki temat generalnie ale potrzebny bo tak jak piszesz ludzie kupujący życie wysyłkowo są w ciemnej d***. Ale mam nadzieję, że jeśli taki wątek czy takie informacje powstanie/pojawią się na forum to głosownie nogami i portfelem przyniesie odpowiedni skutek

pozdrawiam ekipę e-fish szczególnie tą niezmarek ;) podobno u Was jest "inaczej" tak zapewniał sprzedawca w markach ;)

Heh, byłem w obu sklepach i faktycznie mam wrażenie że w Zabrzu jest lepiej. Baniaki czyste, ryb w słabej kondycji ułamek tego co w Markach (zachowując oczywiście skalę). Tak czy inaczej z tych sklepów które widziałem w PL, a głownie w Warszawie to życie w najlepszej kondycji widziałem w Koralach i Acroporze. Ale ja się słabo znam:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten wątek pokazuje że w narodzie morskim jest jednak potrzeba żeby taki wątek na forum był, pytanie co z pomówieniami, jak działa obsmarowująca nieuczciwa konkurencja każdego dnia można się przekonać. jak to filtrować, jeden mod musiałby od tego być i ostro regulaminowo traktować każdy post naruszająca zasady. pozdro, ostatni sprawiedliwy hahahahahaha


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.