Skocz do zawartości
majestic

BLV 14000k VS ReefLux 12000k

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że jest dużo tematów o wyborze żarników ale chciałbym usłyszeć w szerokim gronie który z tych dwóch Waszym zdaniem wybralibyście na moim miejscu, przy założeniu, że:

-pracował będzie na balaście magnetycznym

-będzie to żarnik 150W

-będzie pracował z "asystą" dwóch świetlówek PHILIPS 39w/03 (superaktynika)

Proszę wypowiedzcie się w tej kwestii, gdyż naprawdę pomożenie mi tym w wyborze;) Dodam, że obecnie świece Aqualine 10000 i wydaje mi się za żółto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie bedziesz oswietlac spsow to moze byc i coralvue, ale trzeba brac pod uwage trwalosc tych zarnikow. reeflux na balascie magnetycznym i po 3-4 miesiacach, bedzie wygladal trupio - blado niebiesko.

natomiast zarnik blv 14 bedzie dawal ladna barwe, wiecej PAR (ktorego i tak bedzie malo na tej mocy), kolory sa soczyste, nasycone. trwalosc tego zarnika jest wieksza niz coralvue i trzyma kolor o wiele dluzej.

co do wzglednego patrzenia, co jest za zolto a co jest za niebiesko. oczy sie przyzwyczajaja i czasem nawet blv 20KK wydaje sie zolta, a w porownaniu z zarowka halogenowa to jest juz niebieskie swiatlo wrecz.

ja bym bral blv 14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KIDULT- dzięki za radę- nie sądziłem, że balast magnetyczny tak wpływa na trwałość żarników reeflux;/ Powiedz tylko- 14000k + 2x39 superaktyniki- nie będzie z kolei za niebiesko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam blv 14 tys na balastach elektronicznych i jest żółto - bardzo żółto


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niejeden z nas- a masz jakieś świetlówki oprócz tego żarnika??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lampa moja to 2x150W HQI + 2x54W T5. Balasty jak pisałem elektroniczne. Miałem do tych żarników 2xAti actynic, potem 1xAti 1xPhilips, potem 1xactynic + 1xblue, teraz mam 2xblue. We wszystkich konfiguracjach żółto. T5 po prostu nie przebiją żarników. Teraz jestem na etapie składania sobie dodatkowego oświetlenia led 36W Led Cree Royal Blue, jak będzie źle to dołoże kolejne 18W..jak jeszcze źle... to chyba wrócę do LED. 


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm zastanawiam się tylko czy na stateczniku magnetycznym współpracującym z blv 14000k będzie tak samo jak u Ciebie. U mnie będzie to 1x150W HQI doświetlane 2x39W T5 a w niedalekiej przyszłości planuje dorzucić jeszcze 2xT5 więc może w moim przypadku po pierwsze nie bedzie tak żółto na balaście magnetycznym a po drugie 78W T5/150W HQI to lepsza proporcja niż 108W T5/300W HQI tak jak u Ciebie.

Byłbym wdzięczny gdyby jeszcze ktoś wypowiedział się w tym temacie dla "jasności" sprawy :unworthy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

staecznik bardzo wpływa na barwę, dlatego u wielu te same żarniki będą różnie świecić.

Kidult ma rację reeflux na magnetycznych to pomyła.

Ogólnie 150 W to słabo. Ale to zależy co masz i jakiej wysokości jest akwarium.

Ja mam 150 W nad 50 cm i szału nie ma. Żarniki 14,5k gisemanna. Albo ledy albo min. 250w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam blv 14 tys na balastach elektronicznych i jest żółto - bardzo żółto

czyli na magnetycznych jest ok !! ????


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blv jest dedykowane do stateczników magnetycznych... czyli teoretycznie lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lemon- tylko ty masz jakieś 140l większe akwarium także u Ciebie 250W to oczywista oczywistość :thumbup: Ja pewnie dorzuce z czasem 2x39W T5 i już na pewno będzie si :thumbsup:

Jeżeli ktoś jeszcze ma coś interesującego do dodania na temat tych dwóch żaróweczek to z chęcią posłucham, ale generalnie nie ukrywam, że mój wybór padnie już raczej na 100% na blv 14000k...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od paru dni akwarium oświetla żarnik BLV 14000k oraz 2x39W ATI actinic (wcześniej Aqualne 10000 i 2x39W Reef Blue).

Co do moich odczuć- żarnik bardziej biało niebieski ale tak jak gdzieś już czytałem przy rozpalaniu jest jakoś dziwnie zielono żółty (mała część tego widma jest również widoczna już po rozpaleniu)- generalnie odczucia wizualne raczej na plus, zobaczymy jeszcze co na to korale :thumbsup:

Natomiast jeżeli chodzi o świetlówki to reef blue faktycznie nie ma z aktyniką zbyt wiele wspólnego- ATI dają światło fioletowe, niemal ultrafioletowe, a korale świecą teraz niczym fluorescencyjne zakreślacze :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiam.........na razie mam megachrome coral i dylemat......zmienić na megachrome crystal lub blv 14000. Dlamnie ten pierwszy daje białe światło, a zależy mi na odrobine bardziej niebieskim. Może ma ktoś doświadczenie z tymi żarnikami??


049f14efc7c0fe68med.jpg

130x70x65; Aquasunlight 2x250W+ 4x54W, Reef Octopus RO-PS-5000INT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam sie pod pytanie Echondorisa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiam.........na razie mam megachrome coral i dylemat......zmienić na megachrome crystal lub blv 14000. Dlamnie ten pierwszy daje białe światło, a zależy mi na odrobine bardziej niebieskim. Może ma ktoś doświadczenie z tymi żarnikami??

No tak......sam sobie odpowiem. Po zainstalowaniu BLV stwierdzam, że jest bardzo, bardzo podobny do megachrome coral. Może odrobinkę bardziej niebieski, ale może to wynikać z faktu, że giesemann - y były już wyeksploatowane.


049f14efc7c0fe68med.jpg

130x70x65; Aquasunlight 2x250W+ 4x54W, Reef Octopus RO-PS-5000INT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.