Skocz do zawartości
kris88

[20 litrów] świecąca mikro solniczka

Rekomendowane odpowiedzi

Wymiary to 40x20x28cm co daje jakieś 22litry

Na dnie piasek koralowy

Do wystroju użyte coś około 3-4kg żywej skały

Filtracja: żywa skała

Cyrkulacja: Aquael powerhead circulator 350

Życie: brak ryb, za to kilka gatunków Zoanthus, Euphyllia, rurówek, grzybowieńców, wieloszczetów, ślimaków i wiele innych żyjątek

Oświetlenie: 11w pl, oraz led(6diod niebieski, 6 UV)

Widok na całość:

imgp6086h.th.jpg

Oraz kilka szczegółów:

imgp6050.th.jpg

imgp6049.th.jpg

imgp6047.th.jpg

imgp6045.th.jpg

Akwarium zostało przygotowane pod koralowce fluorescencyjne... więcej na www.fluorescencja.com

Tutaj mały przedsmak! Ten sam koralowiec w dzień i nocą!

IS_3kolory_day.jpg

IS_3kolory_noc.jpg


ch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 UV na 20 litrów???

chcesz zupę ugotować??? bo ilość zielonego i mocna UV wskazują na gotowanie zupy ;-) jakąś rybcię lub przynajmniej krewetkę/kraba dołóż dla smaku!

wg. mojej oceny zaszalałeś z tym uv tyle to ludzie na duży zbiornik nie dają... powiem więcej większość w ogóle nie daje UV chyba, że jako sterylizację!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubek, musisz co nieco doczytać o UV, bo wrzuciłeś całe pasmo do jednego wora i mylisz UV-A z UV-C.

Zbiornik, poza tym że wygląda na dość zaniedbany, na zdjęciach wychodzi strasznie żółty. Albo coś nie teges z balansem bieli, albo światełko mizerne.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kriss i tak gratuluje ci wytrwałości w utrzymaniu tak malenkiego baniaka ja bym napewno sobie nie poroadził.


Akwarium: 320x70x70+ sump niestety słodkie przymierzam się do morskiego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kubek_77

Akurat te diody nie mają nic wspólnego z sterlizacją. Mają wzmocnić efekt fluorescencji. Taka była teoria. W praktyce dużo więcej dają niebieskie ledy. W moim przypadku UV daje efekt tylko przy tych organizmach które świecą na zielono.

Co do ryb i innych stworzeń. Jak dla mnie to akwarium jest za małe ;)

@kapuhy

Ze światłem się zgadzam że jest żółte. Nawet za żółte.

Lampa DIY którą zrobiłem miała się składać z 2x24W pc. Przy niej było odpowiednio niebiesko, ale okazało się że to za dużo światła. Ogólnie korale zrobiły się brązowe i mało atrakcyjne. Teraz jest to 11w ale jakiejś paskudnej biurkowej lampki. Muszę nad tym popracować :yes

Dlaczego go uważasz za zaniedbanego niewiem.

@kapitan.andrzej

Tak mały zbiornik ma tylko jeden powód. Brak własnego M :) Akwarium jeszcze się nie pozbierało po dwóch przeprowadzkach w grudniu :realmad:


ch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do oświetlenie to możesz kupić kompakta Aquaela EcoLight Duo 2x11 i będzie ładnie i niebiesko :welcome:


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żółto jak w słodkim baniaku

szkielety po lpsach, jak i pokurczone zywe lpsy nie wygladaja dobrze niestety... nie wróżę im przyszłości... jakie masz no3/po4?

pozdrawiam

Mariusz


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszechobecne glony na skałach, zarośnięte szyby, pokurczone LPSy (+szkielet) i żółte światło - całość wymaga jeszcze sporo pracy, choć efekt może być ciekawy.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najprościej pszenieśc to do 200l :rambo:

Ale wiadomo co i jak :p


W akwarium co dobre nie dzieje się szybko

Oprócz zakupu sprzętu i zwierzaków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem oświetlenie na 24W InterPet 50/50

Aktualne zdjęcie:

imgp6858.jpg

Uploaded with ImageShack.us


ch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłeś zdjęcia z lampą błyskową? Bo strasznie żółto/zielono tym baniaku, chociaż musze przyznać że całość wygląda o wiele lepiej niż ostatniothumbup.gif


112L 4x24w;5000l/h ~21kg LR; 3kg LS

zapraszam również na moją stronkę nie akwarystyczną związaną z zarabianiem w internecie

http://www.e-krezus.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.