Skocz do zawartości
tomorbk

Nowy projekt amatora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako że zaczynam przygode z akwarium morskim chciałbym sie upewnić i ewentualnie poprawić system który planuję zrobić, akwarium byłoby 216 l (120x40x45) z sumpem 3 komorowym w 1 komorze odpieńka i tu pytanie czy Deltec MCX 300 da rade to ogarnąć, w drugiej komorze były by pelety no i w trzeciej pompa i tu kolejne pytanie czy http://allegro.pl/pompa-3000-l-h-praca-poza-akwarium-os-ceramiczna-i2114957524.html byłoby dobre to całej reszty, w akwarium jvp-102. Oświetlenie bedzie 4x 54w jeszcze nie wiem czy belka czy pokrywa. W akwarium będzie żywa skała i piach, co do życia kilka miękasów i spsów, 4-5 rybek, proszę o opinie i ewentualną pomoc w doborze innych maszyn.


aquarium1714.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pompą może jest tania i fajna ale wydaje mi się ze ma za duże złóżcie energii 100 w. Są inne lepsze pompy z taka sama wydajnością fakt dwa razy droższe ale mają mniejsze złóżcie np. New jet 3000 albo tunze silence 1073.040. Pozdrawiam i przepraszam za błędy w pisowni pisze z tel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę że Aqua Bee 2000/1 będzie odpowiednia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może ja coś wyskrobie, no to tak:

* jeżeli masz taka możliwość zrób zbiornik 120x50x50 to nie wielka różnica, a wiesz mi że jednak te 300l to nadal jest mało i po pewnym czasie sam się o tym przekonasz.

* odpieniacz teoretycznie powinien dać radę do 200l, ale na Twoim miejscu jeżeli zdecydujesz sie na rozmiar zbiornika o którym pisałem wyżej poszukałbym na targowisku używanego Deltec AP 600, używany kupisz nie wiele drożej a masz pewny i sprawdzony przez wiele osób sprzet

* co do SUMPA to palety dałbym w tej samej komorze co odpieniacz

* pompa? CHŁOPIE ! widziałeś, że ona pobiera 100W?! jeżeli to ma być 3000l/h to weź chociaż New Jet 3000 cena faktycznie droższa, ale 55W a nie 100W. Ja na twoim miejscu wybrałbym chociaż AquaBee UP3000, bo jest cicha.

* z falowników zastanów się nad kilkoma koraliami (2-3 szt.) żeby dobrze ustawić przepływ wody i żeby nie było miejsc z przestojami wody.

to na razie tyle z mojej strony. Pamiętaj, że oszczędności na początku niesie za sobą późniejsze koszty. niestety ja sie juz o tym przekonałem.

Pozdrawiam

Piotr


175L w obiegu, odpieniacz TUNZE DOC Skimmer 9410, NJ2300, Pacific Sun 90W + 2x24W ATI, VorTech10, Biopellets, małe refugium + 8W LED, pełny Balling, miękkie, LPS i łatwe SPSy

4117_4119.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak przegladalem jeszcze ebaya i znalazlem cos takiego czy warto sie bawic w sciaganie tego zza granicy http://www.ebay.co.uk/itm/Marine-Aquarium-Double-Head-Protein-Skimmer-750l-h-DG2516-/180761651525?pt=UK_Pet_Supplies_Fish&hash=item2a163be945 ?


aquarium1714.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.