Skocz do zawartości
myszor

oświetlenie ???

Rekomendowane odpowiedzi

witam pośiadam zbiornik 150x50x40 jestem na etapie kompletowania sprzętu moje pytanie .. czy świetlówki t8 philipsa aquarelle 36w 2szt + 2szt philips superaktyniczne barwa/03 czy to będzie wystarczające oświetlenie takiego akfarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma to być rafa .pośiadam belki oświetleniowe t8 ile ich musiał bym dodać aby było wystarczająco i w jakiej konfiguracji pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jeden problem-szerokość potrzebowałbyś 8 jarzeniówek co najmniej a to i tak tylko do niewymagających korali zarówno koszt utrzymania jak i instalacji t piątek będzie niższy od T8 no i jakość oświetlenia też się liczy nie kombinuj bo 8 takich świetlówek zajmie ci całą powierchnię nad baniakiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proszę o porade gdzie tanio można kupić takie belki do t5 ile ma ich być i jaki komplet świetl owek mam dokupić najlepiej jak najtaniej poproszę o adresy pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

belek tanio nie kupisz możesz je zrobić sam u ultrasa 2 stateczniki podwójne 2x80w to 130zł i przesyłka do tego zapłonniki ok. 10 kable ok. 15 końcówki ok. 25 to razem ok.180zł na oprawki 4 jarzeniówki aquamedica 80w 2 aktyniczne 2 białe to 150zł w um-umie razem 330zł same jarzeniówki t8 kosztują ok. tyle samo a t5 są bardziej wydajne, energooszczędne, cieńsze będziesz miał więcej miejsca pod pokrywą no i długowieczniejsze no i przesyłki powiedzmy 50zł w zaokrągleniu to wychodzi nie więcej niż 400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Najtaniej chyba dostaniesz wszystko co ci potrzeba w www.AQVA-LIGHT.pl


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem w aqva-light.pl statecznik 2x54v-89zł x2szt 2x54v coralstar 2x54v acuastar czy to wystarczy wszystko t5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stateczniki u ultrasa a reszte w aqva-light, ale porozgladaj sie tez w krakowie za swietlówkami i końcóówkami i porzekalkuluj jak Ci to wyjdzie z przesyłką.

Pozdrawiam


akwa 126 l i większe w drodze...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
myszor :

proszę o porade gdzie tanio można kupić takie belki do t5 ile ma ich być i jaki komplet świetl owek mam dokupić najlepiej jak najtaniej poproszę o adresy pozdrawiam

jeżeli ci na oszczednościach to proponuję ci zakup T8 jako aktyniki (puszcze ci za 60pln za komplet), a T5 zastosuj do 10000K.

Jeżeli jesteś zainteresowany to sprzedam ci komplet do jednej świetlówki 36W (elektroniczny statecznik, oprawki bryzgoszczelne, odbłyśnik) z możliwosćią podłączenia drugiej.

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=4482


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ADI - do T5 nie dodaje się starterów, startery tylko do T8

@myszor - Poza tym bedziesz potrzebował odbłyśniki bo beznich to czysta strata światła. Pozdrawiam.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adi - weź mi tu synku nie pisz że pod T5 mało wymagające korale, bo widziałem acropory w niejednym baniaku na samym T5, jak Ci wszyscy w temacie ban dla Adriana Piwnickiego radzili najpierw sam się naucz a potem radź innym:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.