Skocz do zawartości
TMK

Milliput

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie w Krakowie kupię Milliput? W Castoramie nic nie wiedzą...


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro,teraz kilka kupiłem.Jest ich kilka rodzai.

Ps.Tamara,do czego chcesz użyć ? Ja kupiłem ten czerwony do sklejania skały jak będę robił konstrukcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka rodzaji czy tylko kolorów? Użycie -szczepka jakiegoś twardziela, kawłek skałki...


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś pisałem, że Milliput jest bardzo podobny do Reef Construct Aqua Medica. Poprawka - był bardzo podobny. Ostatnio mnie przycisnęło i musiałem kupić "oryginalny" klej do korali, właśnie AM. Zmienili ten jeden składnik, który był trochę inny niż Millipucie. Teraz to jest dokładnie to samo. Oczywiście poza ceną :clap:

Mam na myśli taki Milliput:

gallery_7670_1797_108712.jpg


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do klejenia skały to Marek lepiej kup Ceresit CX5


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę może zejdę z tematu, ale kleiłem ostatnio milliputem yellow-grey jednego koralowca, rozrobiłem - wyjąłem euphylię, przykleiłem masę do szkieletu i po włożeniu do wody strasznie brudził, rozpylał się po akwarium, jak mleko... I po tym zabiegu clavularia i briareum ledwo zipią (reszta - ryby i pozostałe koralowce - ok), pochowały się i już kilka dni ledwie 'mrugają'. Nie wiem, może coś źle zrobiłem, ktoś coś może powiedzieć na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę może zejdę z tematu, ale kleiłem ostatnio milliputem yellow-grey jednego koralowca, rozrobiłem - wyjąłem euphylię, przykleiłem masę do szkieletu i po włożeniu do wody strasznie brudził, rozpylał się po akwarium, jak mleko... I po tym zabiegu clavularia i briareum ledwo zipią (reszta - ryby i pozostałe koralowce - ok), pochowały się i już kilka dni ledwie 'mrugają'. Nie wiem, może coś źle zrobiłem, ktoś coś może powiedzieć na ten temat?

Myślę,że kleiłeś mokre części. Powinieneś wysuszyć szkielet euphylli najlepiej papierowym ręcznikiem, nałożyć rozmymłany klej dość mocno dociskając, odczekać chwilę i mocno przycisnąć do skałki pod wodą. Czasem szczepkę trzeba czymś obłożyć żeby się nie wywracała i wyłaczyć pompę cyrkulacyjną jeśli na nią dmucha. Kleiłem tak trochę korali i nigdy nie bylo nawet stresu na zwierzętach.

Pomijam typowe fochy, które te korale miewają dośc często - to mógł być też zbieg okoliczności.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do klejenia skały to Marek lepiej kup Ceresit CX5

Do tego jak chcę zrobić ten cement się nie nadaje.Ja mam zamiar robić konstrukcje przestrzenne na prętach akrylowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego jak chcę zrobić ten cement się nie nadaje.Ja mam zamiar robić konstrukcje przestrzenne na prętach akrylowych.

Nie rozumiem :-) Ceresit szybciej wiąże niż miliput :)


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę może zejdę z tematu, ale kleiłem ostatnio milliputem yellow-grey jednego koralowca, rozrobiłem - wyjąłem euphylię, przykleiłem masę do szkieletu i po włożeniu do wody strasznie brudził, rozpylał się po akwarium, jak mleko... I po tym zabiegu clavularia i briareum ledwo zipią (reszta - ryby i pozostałe koralowce - ok), pochowały się i już kilka dni ledwie 'mrugają'. Nie wiem, może coś źle zrobiłem, ktoś coś może powiedzieć na ten temat?

...dokladnie mialem to samo. Yellow-grey odradzam. Poza woda super tylko trwardnieje skurczybyk zamiast godziny jak podaja osiem. W wodzie brudzi okropnie. Mleko w calym akwa. Odpieniek siadl na dwa dni.


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha firma zarejestrowana w Raszynie a w Szczytnie mają biuro handlowe ;) mogę kontenery ściągać ;) zepsuję rynek niskimi cenami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a popłukaliście zlepioną masę przed włożeniem do akwarium? zapewne nie! ludzie mogą się produkować, rozpisywać na dany temat a za kilka tygodni te same "problemy" na forum a inmarowi naprawdę polecam do większych prac cx5. milliput to raczej do średniej roboty i drobnicy typu szczepki.


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.