Skocz do zawartości
natalia83

Jak bezpiecznie podnieść pH

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem po niedzielnej podmiance. Chciałam kogoś doświadczonego zapytać czemu pH przez tydzień poleciało tak masakrycznie w dół. W zeszłą niedzielę po podmianie było 8,0 i było już nieco lepiej dziś 7,4 i załamka.

Może dla pewności podam testy z poprzedniego tygodnia i dzisiejsze:

13.02.2012

pH-7,9-8,0

Mg- 1200mg/l

Ca- 420mg/l

kH- 8

NO3- 5

zasolenie- 1023

temp. 24,5 C

19.02.2012

pH- 7,4

Mg- 1200mg/l

Ca-420mg/l

kH-8

NO3-5

zasolenie -1024

temp.24,5 C

w piatek zasiedliły akwa:

jedna babka, jeżowiec, Pictichromis paccagnella oraz Chrysiptera hemicyanea

Wiem że na początek powinna do baniaka trafić ekipa czyszcąca, ale niestety w Szczecinie tylko na zamówienie więc przyjadą w środę (jak poprawię parametry). Czy obecność ryb tak mogła zachwiać parametrami? Baniak wystartował 4 lutego wraz z wodą i skałą z działającego zbiornika, przechodził podmiany w czasie których zostało podniesione kH, pH i Ca, przetrwało glony brązowe i zielone. Dodam, że wszystkie zwierzaki czują się dobrze nie widać po ich zachowaniu żadnych niepokojących objawów, jedzą super, babka waruje jek pies towarzyszący na przedniej szybkie jak tylko ktos podejdzie do akwarium, jerzowiec zaraz po wpuszczeniu zgubił jeden kolec potem juz nic z niego nie spadło być może to wina transportu a może pH. Nie potrafię określić czy pH lecialo w dół jeszcze przed wpuszczeniem ryb czy już po. Jak podnieśc pH bez zachwiania tych parametrów które są w porządku?


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodem obniżenia Ph może jest właśnie wprowadzenie ryb.W sumie nie ma się czym przejmować.Wiele osób nie bada poziomu Ph bo i tak mamy na niego słaby wpływ a walczyć z tym cały czas niema sensu.Pomaga wyciągnięcie wężyka odpieniacza za okno,dobry otpieniacz.Nie zdechło Ci coś,nie gnije ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nic nie zdechło, bo nie miało co, ryby sa dopiero od czwartku w zbiorniku, wszystko smiga jak ta lala nic nam nie ubyło. Gnić tez raczej nie ma co. Korali ani ukwiałów żadnych jeszcze nie ma. Pokarm dostaja 3 razy dziennie w ilościach minimalnych tak by wszystko zostało zjedzone. Wczoraj dostały mrozonego kryla i kilka sztuk wylądowało na dnie, ale nie sądzę by było to przyczyną takiego spadku pH. Jeżeli chodzi o wężyk za oknem to chyba nie ma takiej możiwości w aquael reefmaxie co? :crybaby:


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Hej...Tak jak powiedzial Inmar,nie ma sie co przejmowac a od siebie dodam ze wszystkie sztuczne proby podnoszenia Ph sa daremne,gdyz Ph szybko wraca do poprzednich wartosci...wezyk przez okno,otwarcie okien na dluzszy czas...Wez pod uwage tez to ze pomiar moze przeklamywac i starajac sie dopiescic ten parametr,mozesz narobic tylko wiecej szkod...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale w tym wypadku chyba lepiej zadnych nowych zwierząt nie wprowadzać do zbiornika przed unormowaniem pH bo bardzo odbiega od przyjętych norm?


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akwarium ma 2 tygodnie ? Chyba nie mowimy na powaznie o zakonczonym dojrzewaniu? Ono jeszcze sie nie zaczelo.

Zacznij mierzyc parametry za 2 miesiace, bo tyle czasu moga potrwac rozne gwaltowne zmiany. Potem wstaw jednego miekkiego korala i go obserwuj. Jesli bedzie ok to nastepne. Z rybami i krewetkami bym sie wstrzymal przez kika miesiecy.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wprowadzimy obowiązek wpisania daty startu akwarium dla nowych akwarystów bo kolejny raz doradzałem a nie miałem pojęcia,że to tak młode akwarium.Ja to przyjmuję już,że jak ktoś wpuszcza życie to jest po dojrzewaniu i z zamkniętym cyklem azotowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Hej...ja tez przeoczylem,choc jest napisane w pierwszym poscie...ale Stani ma sokole oko...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że baniak miał start 4 lutego, ale czy fakt iż wszystko łącznie z wodą nie przyjechało z działającego zbiornika nie ma tu znaczenia? Przyznam szczerze że myślałam iż tak długotrwałe dojrzewanie dotyczy baniaków z zupełnie świeżej solanki i skały. Mam pomarańczowego korala który przyjechał razem z baniakiem w tym czasie prawie dwukrotnie urósł i z boku wypuścił dwie maleńkie szczepki, tak więc chyba nie jest mu tak źle u mnie. Zreszta nie będe się tłumaczyć. Fakt, moja wina. To wszystko chyba za szybko się dzieje. Póki co rybom i koralowi nic nie jest, poczekam jeszcze ze dwa tygodnie i wtedy zobaczę jak wygladają parametry.


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy, kto ma dluzej akwarium, ma tez za soba "przekladke" do wiekszego, mniejszego itd.

Rowniez Twoja sytuacja jest podobna. Po przelozeniu wszystkiego do nowego zbiornika, robi sie testy i wyjmuje rece z wody na ladnych kilka tygodni, zeby to wszystko sie ustabilizowalo. Przewaznie i tak nie omija sie dojrzewania, choc jest lagodniejsze. Ale na wpuszczanie nowych zwierzat jest o wiele za wczesnie i po staremu; poniewaz ryby produkuja brud, jest prosta zasada, ze najpierw ustawiamy duzo odbiorcow "brudu", czyli glony lub korale. Warto tez zwrocic uwage na fakt, ze im pozniej wpuscisz ryby, tym stabilniejsze bedzie akwarium przez nastepny dlugi okres. Wiem, to zabrzmi przesadnie, ale w Niemczech dosyc czesto mozna przeczytac, ze ktos zarybil akwarium pierwszymi dwoma rybkami, po 6-ciu miesiacach...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh... wydawałoby się że czytam Wasze forum w każdej wolnej chwili i cos tam juz trafia pod kopułkę, ale życie i tak wszystko weryfikuje. Pojechaliśmy do sklepu po ekipę czyszczącą a że nie było to pomysleliśmy... a co tam dwie malutkie rybki też mogą być. Teraz sa efekty... :wallbash:


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.