Skocz do zawartości
waldi124

proŚba o opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Moje pierwsze akwarium morskie 320 L+ sump okolo 40L dostalem od rodziny [uzywane} musialem tylko je przywiesc .

Wiec kupilem karnistry i pojechalem ,wlasciel z kolega sami zlali wode spakowali mi skalki ,sprzet a ja zajalem

sie pakowaniem 4 rybek, kilkoma krabami i slimakami.

W domu piwrszy szok z 30 kg.skaly po przebraniu zostalo 15kg. zywej reszte oddam gdzies do malawi.

Minal tydzien ( bardzo duzo czytam u was na forum i porownuje sprzet)i wiem ze moj odpieniacz TMC V2SKIM 200

nie nadaje sie do mojego akwarium musze go wymienic .

Wiec chcialbym sie poradzic bardziej doswiadczonych akwarystow i spytac o kilka zeczy

ktory odpieniacz bylby bardziej odpowiedni:

http://www.ebay.co.uk/itm/Bubble-Magus-NAC-7-Aquarium-Meshwheel-Protein-Skimmer-/230700010344?pt=UK_Pet_Supplies_Fish&hash=item35b6cacb68#ht_1027wt_1165

http://www.ebay.co.uk/itm/Bubble-Magus-NAC-6a-Aquarium-Internal-Protein-Skimmer-/230697375054?pt=UK_Pet_Supplies_Fish&hash=item35b6a2954e#ht_946wt_908

chcialbum tez kupic reaktor czy taki tymczasowo spelni swoje zadanie

http://www.ebay.co.uk/itm/Bubble-Magus-New-Mini-70-Bioplastics-Biopellets-Reactor-Filter-220v-/230725931298?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item35b8565122#ht_1975

to jest wersja 70 widzielem w sklepie 100 ,narazie nie mam systemu co2 i komputera .

Pozdrawiam i dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linki nie działają. A na co ten reaktor na początek?


130x80x60, Phobos 400 W, "Franek", 2x 6105, Zeovit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten co2 to po co?


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki mala gafa linki poprawione.

co2 w przyszlosci z leprzym reaktorem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to za system co2? Holendra zakładasz? I co było z tą skałą nie tak?


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydawala mi sie martwa, poniewaz poprzedni wlasciel mial je ponad pol roku i pozostawaly

dalej prawie biale , roznych byly ksztaltow lecz bez zadnych wglebien , wypuklen nadodatek

byly bardzo cieszkie wzgledem innych wiekszych ( wszyskie ktore zostaly i te co ogladam w

sklepie sa porowate i maja rozne kolory ).

w sprawie reaktora w pozniejszym czasie chodzilo mi o lepszy ,wiec pewnie zle sie wyrazilem

chodzilo mi o dozowanie co2 jak naprzyklad w takim:

http://aquamedic.pl/support/kalkreaktor1000.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim będziesz potrzebować tego reaktora to minie przynajmniej rok. Zainwestuj w w największy możliwie odpieniacz, dobre światło, dużo skały. To jest podstawa. Na dodatkowe sprzęty przyjdzie czas. :welcome:


130x80x60, Phobos 400 W, "Franek", 2x 6105, Zeovit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rade tak tez zrobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.