Skocz do zawartości
jjablonski

Brzydal poległ, aiptasia go załatwiła :)

Rekomendowane odpowiedzi

Taka mała przestroga :)

Jakieś 2 tygodnie temu postanowiłem wysłać brzydala na misję specjalną czyli czyszczenie komina z aiptasji.

Misja typu kamikadze bo w kominie był las różyczek, ale liczyłem na to że doświadczony i całkiem spory, 8 cm, sobie poradzi.

Przez pierwsze dni wyglądało na to że leń się przestawił z mrożonek i znowu zjada aiptasję, bo powoli robiło się widniej w kominie.

Niestety dziś odkryłem że Po4 nagle wzrosło do 0,06 a brzydal przebywał już w kilku kawałkach w objęciach różyczek i wygląda na to że to one go załatwiły.

Wniosek, brzydal też jest podatny na jad ukwiałów i ma przerąbane tak jak saper :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda zwierzaka !! Za mało miał miejsca może do pływania !!! :question:


AKWARIUM - ok.650litrów w obiegu !!!

ZBIORNIK ZALANY !!!

START 07.11.2012r.

Akwarium 150x65x60+sump 80x40x45, LR 60kg., odpieniacz mBK200, obieg NJ6000, lampa LED PS Phobos, i takie tam ....

6018_6107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz tam kiedyś był i wtedy wygrał ale wtedy było mniej aiptasji.

W zbiorniku nie mam aiptasji ale tu Chaetodon lunula pilnuje ładu bo brzydal pół roku temu zmienił dietę na mrożonki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak jakby Ciebie ktoś zamknął na tydzień z tuzinem pięknych nagich fanek w małej ciasnej windzie.

Ciekawe czy wyszedł byś na tym lepiej niż ten biedny brzydal. :lol:


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze mnie ktoś tak zamknie z tuzinem pięknych i nagich fanek? :) nawet gdyby to miał być mój koniec :)


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to faktycznie przestroga..przynajmniej dla mnie.tez mialem brzydala do komina pelnego rozyczek przeniesc..tylko ze ja swojego zlapac nie moge...no ale teraz wiem zeby go tam nie przenosic..


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanowiałem czy na dzień albo dwa swojego chelmona oddelegować do pracy w 30-tce . Niema tam lasu ale parę jest .


akwa.240 l ,tylko miękie Sump 100 l, ośw .4 x54W + nocne, odpieniacz DIY, obieg 3000l ,cyr 2x6000 +1x3000 ,

start :04.11.2007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę że najpierw zdechł z potem go zaczęły podjadać


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakos mi ciezko uwierzyc ze 8-mio centymetrowy brzydal polegl w gaszczu aiptazji. Wspominasz ze byl juz w kawalkach rozrywany. To jakie ty tam aiptazje miales ze daly rade go rozerwac? Uwazam ze przyczyna jest inna jego zejscia. Nie wiem jak u ciebie ale moj jest strasznie plochliwy i wyskakuje na wedrowki jak nikogo w pokoju nie ma albo nikt sie nie rusza. Jestes pewien ze jakis krabiszon w kominie ci nie urzeduje? Nawet zwlok aiptazja nie rozerwie...jak?


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kiedyś leczyłem crypto to walnąłem sporą dawkę FMC. Oczywiście to aiptasi nie ruszą,troszkę sie pozwijały na szczytach. To wystarczyło by zielony brzydal zaczął sie obżerać jak świnia.Widocznie mniej parzyła po chemikaliach. Brązowy sie tylko przyglądał. Na drugi dzięń znalazłem spuchniętego,zielonego trupka . Brązowy żyje do dziś.Nie wiem czy to przesyt, czy FMC sie skumulowało w szczytach Aiptasi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na mój awatar.

...inmar, przez ciebie musialem czyscic monitor...:)

oczywiscie nie na widok awatara, :rofl:


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, :rofl:

(ale pamiętaj - śmieję się z Tobą, nie z Ciebie ;))


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, do mokrej roboty na pewno się nadajesz :thumbsup: , "Projekt Inmar" inspiruje nie tylko grzecznych hodowców...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.