Skocz do zawartości
Gość AnT

Sera Siporax - ile litrów etc...

Rekomendowane odpowiedzi

dobra, aż sprawdziłem żeby nie było niedomówień

1 litr siporaxu to ~29 deko ~52/54 sztuki - walców 25mm

pozdrawiam

Mariusz

No to kurde trochę coś nie tak,przyszła do mnie paczka z 4 litrami siporaxu sera tego http://allegro.pl/sh...item=4679179298

I w woreczku foliowym wychodzi na to ze mam 41sztuk,czyli 21deko walców 25mm...

i jak to jest czy to jest produkt sera?Czy o co chodzi?Zostałem wydymany?bo w sumie brakuję sporo...Do tego co napisał Mariusz...

Po za tym Produkt nazwany Sera Siporax,jest chyba taki...http://allegro.pl/sera-siporax-1000ml-k-ce-i4627731386.html

nie kumam tutaj czegoś?Myślałem że dostane taki produkt...A nie wałki w woreczku śniadaniowym...

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kurde trochę coś nie tak,przyszła do mnie paczka z 4 litrami siporaxu sera tego http://allegro.pl/sh...item=4679179298

I w woreczku foliowym wychodzi na to ze mam 41sztuk,czyli 21deko walców 25mm...

i jak to jest czy to jest produkt sera?Czy o co chodzi?Zostałem wydymany?bo w sumie brakuję sporo...Do tego co napisał Mariusz...

Po za tym Produkt nazwany Sera Siporax,jest chyba taki...http://allegro.pl/sera-siporax-1000ml-k-ce-i4627731386.html

nie kumam tutaj czegoś?Myślałem że dostane taki produkt...A nie wałki w woreczku śniadaniowym...

litr zawsze będzie litrem, wrzuć do pojemnika i sprawdź czy się zgadza

Mobilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni kupuja duze paki i rozsypuja na mniejsze dlatego cena fobra. Nie boj nic to jest napewno siporax. Nie wiem tylko jak z ilosciami. Luft mogl powazyc poukladane walce i dlatego tak wyszlo. Watpie ze ktos przed sprzedaza uklada to tak :).

Zadzwon spytaj chlopaki z housa napewno Ci oowiedza co i jak.

Pozdrawiam mobilnie


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko wiem...Konrad mi wytłumaczył.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem najlepszy jest siporax. moze ten link cos wam wytlumaczy

Żeś wyskoczył jak filip z konopii :) 15 stron gadania o tym i filmik tez był już zamieszczony :)


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko wiem...Konrad mi wytłumaczył.

to może podziel się łaskawie z nami :D

ja jak kupowałem 5l siporaxu to wyszło mi 203 sztuki - gość je ważył a nie liczył tak jak luft

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siporax jak ważył to błąd liczy sie na litry , siporax najlepiej wsadzić w sumpie w przegrodę obmywaną od spodu ku górze ,pełnym obiegiem pompy obiegowej ,zastosowanie 1 litr na 100 l

Edytowane przez akvarius (wyświetl historię edycji)

Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siporax najlepiej wsadzić w sumpie w przegrodę obmywaną od spodu ku górze ,

A czemu akurat od spodu? I jaka to różnica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siporax jak ważył to błąd liczy sie na litry , siporax najlepiej wsadzić w sumpie w przegrodę obmywaną od spodu ku górze ,pełnym obiegiem pompy obiegowej ,zastosowanie 1 litr na 100 l

ale jeżeli na zbiorczym pudle masz napisane ile waży np 10l to łatwo zważyć 5l chyba, czyż nie? :)

ja sobie stworzyłem taki mały projekt naczynia na siporax do powieszenia w sumpie na szubie przez którą przelewa się woda tylko szukam wykonawcy ;)

124afeg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

detrytus zostaje na dnie sumpa i nie brudzi tak siporaxu od dołu daje się kratkę rastrową na nóżkach i jest luka od spodu na zanieczyszczenia

Edytowane przez akvarius (wyświetl historię edycji)

Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hey

do siporaxu dokładany jest sera nitrivec, stosujecie to? czy jakies inne bakterie?

nigdy nie uzywałem zadnych bakterii, wiec pytam....

zauważyłem, że na skale w różnych miejscach zaczyna sie pokazywać, dino i cyjano, po przejsciu dojrzewania nie miałem z tym nigdy problemu... teraz doszedł siporax, 5 litrów na 600 wody, czy bakterie sie wyprowadziły do siporaxu??

musze jakos zadziałać.... bo zaczyna mi sie to nie podobac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jeżeli na zbiorczym pudle masz napisane ile waży np 10l to łatwo zważyć 5l chyba, czyż nie? :)

ja sobie stworzyłem taki mały projekt naczynia na siporax do powieszenia w sumpie na szubie przez którą przelewa się woda tylko szukam wykonawcy ;)

124afeg.jpg

Ja wykonałem sobie taki kosz z kratki rastrowej i postawiłem na dnie.

post-22276-0-76579000-1419759090_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo, super pomysł

tylko gdzie poza sklepami akwarystycznymi te kratkę kupić bo tam delikatnie mówiąc lekko ją "przeceniają" ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy alternatywa dla Sera Siporax w postaci "Aquael Bioceramax Ultra Pro-1600" okazała się warta polecenia?


Akwarium 150l + sump 70l, Boyu HQI 250W + Akt. 2x54W + 2xLED, Odpieniacz Deltec APH525, Obieg NewJet 4500, Cyrkulacja Hydor Koralia 3

Obsada: 2x Amphiprion ocellaris, Synchiropus splendidus, Pterapogon, Lysmata amboinensis, Ctenochaetus tominiensis, Pseudocheilinus Hexataenia, Rozgwiazda piaskowa, Calcinus elegans, Quadricolor, Capnella, Caulastrea Fluo, Acanthastrea Lordhowensis, Zoanthus spp.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo, super pomysł

tylko gdzie poza sklepami akwarystycznymi te kratkę kupić bo tam delikatnie mówiąc lekko ją "przeceniają" ? :D

Równie dobrze możesz kupić zamiast drogiej rastratówki,siatke ogrodową z drobnym okiem za groszę w marketach budowlanych w dziale ogród,obcinasz ją jak chcesz robisz koszyczek zapinasz trykawkami i gotowe.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze możesz kupić zamiast drogiej rastratówki,siatke ogrodową z drobnym okiem za groszę w marketach budowlanych w dziale ogród,obcinasz ją jak chcesz robisz koszyczek zapinasz trykawkami i gotowe.

Rastrowa jest tyle dobra że jest sztywna i ceramika raz ustawiona na ciasno cały czas jest na swoim miejscu nawet przy przepłukiwaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o tym żeby dać siporax pod spływ do sumpa , nad nim deszczownica i ewentualnie jakaś wata co by go nie zapychać syfem za bardzo? Zrobić taki wet/dry tricke filte rtylko z wykorzystaniem siporaxu? można by go sobie dowolnie ulożyć i nie koniecznie w słupki tylko po prostu go wsypać jak wlezie. Pod spod kratkę rastrową żeby była całość nad dnem. Mam takiego sumpa i może by to dało rade? Tu gdzie siporax teraz mam skarpety

sump

Edytowane przez Maćko (wyświetl historię edycji)

250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Średnie rozwiązanie, kiedyś wrzucało się do komina biokulki ale szybko się okazało, że nie pomagają tylko utrudniają - brudzą.

Wata na pewno pomoże, ale użytkowanie akwarium ma być przyjemnie a nie tylko w głowie - a dziś wata do wymiany itp. ;)


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wata do wymiany przy podmiance co tydzien ;)

No ale ewentualnie samo umiejscowienie chyba nie najgorsze, dać deszczownice na górze co by ładnie po całym złożu wodę rozporowadzało bez waty, i złoże zanurzyć całkowicie

Edytowane przez Maćko (wyświetl historię edycji)

250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że tygodnia wata nie wytrzyma bezpośrednio pod splywem. Z tym siporaxem masz na mysli coś na wzór złoża zraszanego? Nie wiem czy takie środowisko będzie dobre dla bakterii, czy prędzej nie zarośnie jakimś glonem. Albo sól będzie krystalizowac.

...mobilnie

Edytowane przez Margo (wyświetl historię edycji)

Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na taki wariant?

sump

Edytowane przez Maćko (wyświetl historię edycji)

250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A coś takiego jak zdjęcie w załączniku na spływ do sumpa?

200mikronów oko. Co tydzień można by płukać ro i przekładać na drugą stronę. Do tego Nic z dużego zbiornika bez wiedzy się nie przedostanie. Zapewne można by to też używać okazjonalnie np przy wzruszeniu podłoża, przesadzaniu i innych pracach, aby sobie nie zasyfić zbiornika dodatkowo.

Wcześniej używałem kawałek bandaża jałowego założonego na pompę cyrkulacyjną przy pomocy "gumek recepturek".

Są już jakieś wyniki testów na alternatywach siporaxu? Obrosły glonami? NO3 nisko?

post-24975-0-33146800-1434362238_thumb.jpg


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Worek jest ok, ja mam worek z tworzywa chyba właśnie 200um, płucze pod bieżącą wodą, a później dobrze osuszam.


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.