Skocz do zawartości
orzechopcja

Fitoplankton dziwne?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,. wczoraj rano moja kolonia Fitoplanktonu była piękna zieloniutka a dziś popołudniu zrobiło się żółtawa i mętna kolor jabłkowy. Nie miał styczności z akwa odpowiednio zlewałem rurka po 0.5L z każdej butli i porcja do karmienia około 1L stoi w lodówce

Co się mogło stać nie było żadnej ingerencji z zewnątrz

Kolonie dostałem od VDR, i od 2 miesięcy stał na oknie słoneczko go ładnie podświetlało, odnawiałem kolonie i w sumie już podwoił swoją objętość z 4L do 8L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Nawóz lejesz? To jak z kwiatkami, gdy zapomnisz to zżółknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np zakażenie jakimiś bakteriami


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Przestałem hodować fito ze 2 miesiące temu, albo lepiej. I jedna butelka została i leżała w schowku.

3 dni temu wlałem to do butelki z solanką i F2, był taki mętny żółty syf. Dziś już jest piękna zieleń :thumbup:

Ale nawet profesjonalni hodowcy mówią że co jakiś czas trzeba zresetować i kupić czystą kulturę aby zacząć od nowa.

Nie da się tego w kółko odświeżać i zachować 100% jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawóz tak w zeszły czwartek 23.02 dozowałem po 4ml, teraz o 3 dni się wydłużyło i co już by zdechł, niewierze prędzej jakieś zakażenie, ale od czego?

Co mogło się stać tak na raz i to w 2 butlach jednocześnie tylko powietrze miały razem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Mogłeś go też przemrozić tak jak ja zepsułem swoje Isochrysis.

Fitoplankton cały czas umiera i jak wyłączysz napowietrzanie to zacznie Ci się brązowy syf odkładać na dnie - to się rozkłada.

Dlatego najlepiej stosować silne światło, namnożyć szybko i po tygodniu max 10 dniach odświeżyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO za rzadko nawoziłeś, u mnie też się tak zdarzało, teraz częściej nawożę i jest ok :)


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic syf wylałem w kibel, butle pomyte jutro nastawie w sumie około 1L bo mam z 0.5L Fito a i solanka się kręci.

W pokoju było +14 przy oknie to chyba nie tak zimno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek, jak tylko odswieze hodowle bo 5l fito zawiozlem do Milowki to Ci podrzuce przy okazji kolejna butle, wiec luzik. Moze faktycznie za malo nawozu albo cos. Troche dziwne ze tak z dnia na dzie.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.