Skocz do zawartości
Grzegorz 17

alternatywa dla komina

Rekomendowane odpowiedzi

d*pa tam. Mam podobnie i nie bulgota nic.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosmid nie bajeruj, regulacja zaworem kulowym majac komin czasmi przyprawia o zawrot glowy. a co dopiero regulowanie poziomu wody nad rurka, Jakie masz srednice rura jaka obiegowke ? Mialem takie rozwiazanie przez dwa lata. Co kilka dni trzeba cos podkrecic , przykrecici podniesc.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o zdjęcie tego systemu z rurami ,a nie ,,zdjęcie odgłosów tych rur''

ps tam są jakieś rury -to jest to? ale to jest zdjęcie sumpa? czy akwarium od dołu czy od góry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz, przelot 32mm, pompa AB 2000 i nie wydoi.

Zmieniłem na pompe 1000 litrów na godzine i jest w porządku, zawór otwarty całkowicie.

Słychac lekkie bulgotanie jedynie które chyba wynika z nieregularnego falowanie wody.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kośmid masz gdzieś foto twojego baniaka, chce zobaczyć te rurki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1076_2.jpg

A takie coś można wsadzić do juz dzialającego baniaka? Chodzi mi o wiercenie takiej dziury-to jest bezpieczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tylko skromnie przypomnę >> TEN TEMAT << i od siebie dodam że korzystałem z tego rozwiązania dokładnie jak w oryginale i nic nie chlupało, nie zapowietrzało się, wydajność była bardzo dobra (na rurce 40 mm pompa NJ8000 nie była w stanie przetłoczyć wody, aby przelać zbiornik, zawór musiałem prawie do połowy skręcać). Tak wyglądała moja wersja.

20110506_0156.JPG

A tu można zobaczyć zasadę działania, jak komuś ciężko zrozumieć:


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.