Skocz do zawartości
Tynio

Do identyfikacji - jedzenie dla ryb (krewetki)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Dzisz poczedłem na zakupy by kupić domki dla kraba

i jeszcze Calcium +3

Sprzedawca wiedział ze mam nowe akwarium i bardzo małe

a że jest w fazie dojżewania to zaproponował mi "jedzenie dla rybek" byłem w szoku :)

W woreczku (podobnym jak sprzedają artemie)było około 15 sztuk malutkich 1,5-2cm krewetek.

nie wiem co to za krewetki ale fajne są (moze nie za ładne)

dokupięłm kilka dupereli a krewetki zakupiłem za "grosze"

Czy one dadzą sobie radę w takim mini morskim jak ja mam ??

I co to sa sa bardzo podobne do tych krewetek http://www.aquarius.ima.pl/offerdet.php?id=590

Dodam że w akwarium to bym se zostawił tak nawet z 5-6 a reszte mogę "odsprzedać" za grosze komuś z Wrocławia a najlepiej to zamiana na jakiegoś małego glona lub "szczepkę" koralowca :)

Nie wiem czy dadzą rade życ w akwarium o takim zasoleniu.

Teraz sie aklimatyzują od około 30 minut

zdjęcia krewetek dałem raze z niezidentyfikowanym ślimakiem http://www.nano-reef.pl/plug.php?p=gallery&id=349

Tynio

Pozdrawiam


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dadzą bez problemy.bodajże "jacek i ola" mają takie coś w akwarium i żyje.musisz w galerji sprawdzoć. to zwykłe krewetki bałtyckie.w aquariusie twierdzą żę wieloszczet zjadają al to raczerj bujda, ile za nie dałeś??


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
błażej :

dadzą bez problemy.bodajże "jacek i ola" mają takie coś w akwarium i żyje.musisz w galerji sprawdzoć. to zwykłe krewetki bałtyckie.w aquariusie twierdzą żę wieloszczet zjadają al to raczerj bujda, ile za nie dałeś??

gość też mi mówił że to chyba jakieś krewetki z morza bałtyckiego lub innego (gdzieś blisko)

bo sa tanie jak barszcz

Cena powiem tak "za grosze" dosłownie te 15- czy 16 krewetków kosztowały mnie "AŻ" 2 zł ups wygadałem sie :) a co mi tam

ale jaka cena tego faktyczna jest to nie wiem

bo w tym sklepie już sporo kupiłem do mojego morskiego

Już się aklimatyzują około 1h trzymać je jeszcze ?? czy powoli wpuszczać ??

Tynio

Pozdrawiam


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie bestie, kupiłem w Aquariusie. Nieżle śmigają po całym akwarium. Moja aklimatyzacja przebiegała 5 minut i wszystko jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Michał S. :

Mam takie bestie, kupiłem w Aquariusie. Nieżle śmigają po całym akwarium. Moja aklimatyzacja przebiegała 5 minut i wszystko jest OK.

i ile kosztowała sztuka bo nie moge powiedziec około 20 groszy - to jest najtańsza krewetka jaka kiedykolwiek kupiłem w życiu.

Za Amano płaciłem od sztuki w "promocji" ze 6 zł

a wszystcy pisza że morskie takie drogie :)

Tynio

Pozdrawiam


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
błażej :

a wyś;esz mi paczke takich krewetek priorytetem??zapłace za wszystko.albo podaj adres sklepu

Sklep jest na ulicy Poniatowskiego we Wrocławiu

co do wysyłki to mozę być problem z 2 powodów

pracuje codziennie od 7:00 do 16:30 w korek sie wapakuje i wracam do domu około 18:00

wpakował bym w paczkę to przychodza do Ciebie za 2 dni a to już moze być problem

Wiem że to bardzo atrakcyjna cena jak byś mieszła we Wrocławiu to bym Ci nawet dał te kilka krewetek

a tak to naprawde moze byc problem ;(

Tynio

Pozdrawiam


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Michał S. :

za 5 szt. 30 zł. Mają tak ok. 3-4 cm.

to ty tylko jedna taka co ma moze ze 3 cm reszta to bardziej 1,5 cm a kilka 2 cm

mi do małego wszystkie pasują

Zaraz bedę je wpuszczać już ponad 1h sie aklimatyzują

Tynio

Pozdrawiam


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

niechce sie klucic sad one sa ale kilka dni temu pojechalem nad morze i zlapalem sobie tak okolo 15 sztuk jednym zanuzeniem siatki :) jezeli maja oprucz bialych kropeczek na ciele niebieski koncowki na szczypcach to sa te same , co moge powiedziec zjadaja glony nitkowate jak szalone bynajmiej po tych kilku dniach moge je polecic jako bron na glony :wink

pozd....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tynio :

Cześć

Dzisz poczedłem na zakupy by kupić domki dla kraba

i jeszcze Calcium +3

Sprzedawca wiedział ze mam nowe akwarium i bardzo małe

a że jest w fazie dojżewania to zaproponował mi "jedzenie dla rybek" byłem w szoku :)

W woreczku (podobnym jak sprzedają artemie)było około 15 sztuk malutkich 1,5-2cm krewetek.

nie wiem co to za krewetki ale fajne są (moze nie za ładne)

dokupięłm kilka dupereli a krewetki zakupiłem za "grosze"

Czy one dadzą sobie radę w takim mini morskim jak ja mam ??

I co to sa sa bardzo podobne do tych krewetek http://www.aquarius.ima.pl/offerdet.php?id=590

Dodam że w akwarium to bym se zostawił tak nawet z 5-6 a reszte mogę "odsprzedać" za grosze komuś z Wrocławia a najlepiej to zamiana na jakiegoś małego glona lub "szczepkę" koralowca :)

Nie wiem czy dadzą rade życ w akwarium o takim zasoleniu.

Teraz sie aklimatyzują od około 30 minut

zdjęcia krewetek dałem raze z niezidentyfikowanym ślimakiem http://www.nano-reef.pl/plug.php?p=gallery&id=349

Tynio

W łodzi taka peczka kosztuje 1.50.gr daj znac o postepach w hodowli:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pol :

witam

niechce sie klucic sad one sa ale kilka dni temu pojechalem nad morze... jezeli maja oprucz bialych kropeczek na ciele niebieski koncowki na szczypcach to sa te same , co moge powiedziec zjadaja glony nitkowate jak szalone bynajmiej po tych kilku dniach moge je polecic jako bron na glony ..

Cześć

Więc nie mają one na końcu szczypiec żadnych

innych kolorków.

narazie dziwnie sie zachowują , a jak ??

Dokłądnie jak by pierwszy raz były w wodzie :) :)

latają ,ganiaja sie i kilka dorwało sie do glonów.

One identycznie wygladają jak nasze pospolite krewetki słodkowdne - szkliste jednak nie mają takich szczypiec sporych tylko takie bardziej małe "niedorozwiniete" bardziej podbne do Amano

akualnie są najbardziej ruchliwymi żwierzaczkami w moim akwarium 30l

Tynio

Pozdrawiam


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ze lataja jak ze sra... to umnie jest podobnie no maje tez maja takie malutenkie szczypce bynajmiej pokarm zbieraja 3 parami odnuzy a te najdluzsze maja na koncu mini szczepce ogulnie te odnuza maja niebieski odcien :)

pozd....

ps. 4 slimaki jeszcze sobie zlapalem niezle jada z glonami:wink

pozd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

456-23.jpg

jesli masz te same, to Palaemon elegans i faktycznie z Baltyku, mam ich kilka i sa OK. Moge tez potwierdzic ze zjadaja wieloszczety. Bardzo wytrzymale, zlapane siatka w Gdyni, w obawie zeby nie przyniosly zadnych pasozytow zrobilem kwarantanne w slodkiej wodzie ok 1h, klimatyzacje przeszly bez strat. Przeganiane sa przez L. debelius i L. amboinensis, trzymaja sie w grupie czasem laza pojedynczo.

fajne zwierzaki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie tez te mam noi jak widac maja niebieski kolorek w ubarwieniu:wink

poz....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze, ze w nano-rafkach zyja srednio ok 3 lata ze wzgledu na temperature, kiedys znalazlem o nich artykul na jakims niemieckim serwerze, jak poszperam to zapodam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pol :

wlasnie tez te mam noi jak widac maja niebieski kolorek w ubarwieniu:wink

poz....

Więc są bardzo podobne to tej na zdjęciu ale niestery nie mają niebieskich dodatków tylko takie lekkie brązowe dodatki ale bardzo mało tego brazowego mają

Jak jakaś sie napatoczy to zrobie jej zdjęcie

Dodam że ta na zdjęciu ma około 2 cm

Tynio

Pozdrawiam1144-krewetka.jpg


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie te co pokazał na zdjęciu Michał Ciechorski. Ganiają jak małe helikopterki po całym baniaku. Do południa są spokojne , a potem do wieczora jazda :)

Z tymi wieloszczetami to teraz tak się zastanawiam. Faktem jest, że było ich więcej jak nie było krewetek. Tylko, że wieloszczety miały no może 7-8 cm długości a krewetka na 3-4cm. Dały im radę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w wa-wie nigdzie ich nie ma :) ale są naprawdę ładne, złapane na plaży ciechorski? bo naprawdę super, jakby ktoś namierzył w wa-wie to proszę o info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.