Skocz do zawartości
Piotrek z Pabianic

Domowy ocean - rafka na miękko

Rekomendowane odpowiedzi

Taka opinia od samego Obi-Wan Kenobi świata morskiego

:blushing:

Tu już ryby nie mają gdzie pływać ,z każdym miesiącem przestrzeń się kurczy :nuke:


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest moc.

Wygląda jak podmorska dżungla. Ciekawe ile tam jest koralowców? Pewnie nikt nie zliczy :thumbup:

Jeden z najładniejszych zbiorników.


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr. Czy mógłbyś podać info na temat obecnego sprzętu w baniaku bo to z czym zaczynałeś projekt jest chyba mało aktualne. Widziałem w wątku ze zmieniłeś na 3x 120w Led, pompy to... Jebao WP 40? 60? Ile sztuk? Obieg? Jakiej soli w tej chwili używasz ( najtańszej na rynku ale jakiej?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki :)

-cyrkulacja to po prawo za skałą 2 x jvp 102 , po lewo z przodu WP 60 , woda ostro płynie po długości bo skały nie leżą na szybie ,dzięki temu jest za***isty ruch wody i nie ma martwych stref ,światło już wiadomo jakie :) odpieniacz to pralka pt. RO PS-5000 .Sprzęt się z czasem zmienia i to chyba normalne ? wszystko chińskie :) sól jaka ? najtansza :) czy to aż tak ważne ?

obieg to NJ 3000

Edytowane przez Piotrek z Pabianic (wyświetl historię edycji)

Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to na czym leży skała skoro nie na szybie? rozumie, że z WP 60 jesteś zadowolony. Jak długo je masz, nie ma spadku mocy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to na czym leży skała skoro nie na szybie? rozumie, że z WP 60 jesteś zadowolony. Jak długo je masz, nie ma spadku mocy?

I to jest właśnie forum :(

żle napisałem ,chodziło mi że skała nie jest oparta o szybę tylną i nie hamuje przepływu wody ,pozdro

60ed6fa3b5de6085med.jpg"]http://60ed6fa3b5de6085med.jpg[/url]

Edytowane przez Piotrek z Pabianic (wyświetl historię edycji)

Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to skała tak jak u mnie. Pytam, bo właśnie szukam sposobu jak skutecznie rozbujać 2,5metra wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no Piotruś pięknie Ci się to wszystko rozrosło. Mówiłem Ci, że drożdże method przynosi niesamowite efekty ;) he he

Miałem przyjemność ogladac zbiornik wielokrotnie . Naprawdę piękny zbiornik , mnogość życia powala . To z czym inni akwaryści maja problemy w tym zbiorniku jak by ich nie było :) w tym zbiorniku wszystko jest możliwe !!!!

Piotruś można powiedzieć ma to cos :) on to czuje ! tego nie można się nauczyć : )

trzeba miec to cos :) :) .

Teraz tylko jeszcze troszkę czasu żeby wszystko

się rozrosło i będzie jeden z ładniejszych zbiorników jakie miałem przyjemosć oglądać .

Tak swoją drogą to bardzo ciekawe ile jeszcze ładnych zbiorników kolega oglądał i się nie pochwalił??? he he ;) Ja tam już wiem co Piotrek ma................i powiem...cały czas chce zrezygnować z hobby i nie może bo życie w zbiorniku mu nie pozwala, a że ostro dyskutuje i rozmawia z tym wszystkim co tam siedzi to pewne - sam słyszałem i widziałem :) :) no i trzeba dodać, że jest co najmniej tak samo "nienormalny" jak ja i ty tkwiąc z nosem w akwarium tyle lat. :) Tak więc trzeba zwyczajnie być gadatliwym i jednocześnie potrafić słuchać i chętnie obserwować he he.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Echindorus (wyświetl historię edycji)

049f14efc7c0fe68med.jpg

130x70x65; Aquasunlight 2x250W+ 4x54W, Reef Octopus RO-PS-5000INT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posikane bardziej swojskie :) szybciej się mnożą nie tylko bakterie :) nie oficjalnie wiadomo że oficjalnie to fakt :)

Na poważnie to podmianki , podmianki , podmianki , podmianki i światło


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posikane bardziej swojskie :) szybciej się mnożą nie tylko bakterie :) nie oficjalnie wiadomo że oficjalnie to fakt :)

Na poważnie to podmianki , podmianki , podmianki , podmianki i światło

Ile miesiecznie kosztuje Cię podmienianie wody......?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SKARBOWY SŁUCHA - NIE ODPOWIADAJ ;)


[420L] by acezary - jest || Szkiełko 140x50x55h - 385l + sump 110l, 120W LED + 2xT5 54W, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, NJ2300

64l CUBE - było || Szkiełko 40x40x40 | światło - 2 x PC Aquael | kaskada FZN2 z Purigenem + Chemipure |Tunza Nanostream 6015 | 8kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Likwidujesz:( szkoda właśnie zakladam akwarium podobnych wymiarów. . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie szkoda.....akwarium to była jego pasja. Ale szkoda, że zrezygnował również z innych.............. "zwierząt" he he. Zasadniczo zastanawiam się czy na długo ale wiem, że my akwaryści zawsze wracamy i jesteśmy gotowi podjąć inne wyzwania jeśli okoliczności bedą znowu sprzyjające..przynajmniej mam taką nadzieję. Pozdrawiam.


049f14efc7c0fe68med.jpg

130x70x65; Aquasunlight 2x250W+ 4x54W, Reef Octopus RO-PS-5000INT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie szkoda.....akwarium to była jego pasja. Ale szkoda, że zrezygnował również z innych.............. "zwierząt" he he. Zasadniczo zastanawiam się czy na długo ale wiem, że my akwaryści zawsze wracamy i jesteśmy gotowi podjąć inne wyzwania jeśli okoliczności bedą znowu sprzyjające..przynajmniej mam taką nadzieję. Pozdrawiam.

Akwarium zlikwidowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.