Skocz do zawartości
bopp79

40L - filtracja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Składam w całość mój baniaczek, planuję do FZN-3 włożyć chemi pure elite i węgiel ale zastanawiam się czy jest sens dołożyć do całości jeszcze jakiś odpieniacz mam na myśli biostar flotor albo hydor slimskim ?

Stosował ktoś może w tak małym akwa jeden z tych odpieniaczy?


http://www.zlotemysli.pl/new,nowosci20,1/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak zerknij sobie na niektóre małe baniaczki np mój bez odpieniacza i powiem Ci że sam się dziwie jak dużo ładniej tam wszystko rośnie niż w moim dużym baniaku (troszkę większym) wiec można śmiało myślę nie zagracać sobie akwa taką pompą dodatkową lub pienidłem a ja do jednego koszyka fzn3 zmieściłem taką grzałkę sama utrzymuje 25C i można jeszcze np trochę siporaxu zmieścić.


63l + 14l i 27l cube po nich są już tylko wspomnienia (i graty po szafkach)

144 litry pasji 80x45x40h

pacific sun 120w + 2x24w

odpieniacz deltek mc500,

koralia 2+ jebao rw-4,

jager 200w, obieg tunze 2400

refugium z piachem +6w led

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biostar to ponoć tylko niepotrzebnie wydane pieniądze... Hydor na pewno będzie lepszy ale jeśli nie będziesz trzymał żadnych Acr czy bogatej obsady zwierzaków wymagających regularnego karmienia to spokojnie możesz sobie darować odpieniacz.

No chyba że zrobisz taki byTomko i do kaskady z nim.


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku to nie mam żadnych planów prócz ekip czyszczących :)

Będzie skała, żywy piach i woda z podmiany i to tyle na początek.


http://www.zlotemysli.pl/new,nowosci20,1/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem odpieniacz aquaela za ok 50zł. Akwarium mam podobne do Twojego, o 5l wiecej z tym ze cały sprzet poszedl do sumpa 20l. Jesli masz miejsce pod akwarium to obstawałbym za takim rozwiazaniem.


Gdy wszyscy wiedzą że czegoś nie da się zrobić pojawia się ten jeden, który nie wie że się nie da i on właśnie to coś robi. Einstein

Moje 42l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO odpieniacz do takiego litrażu to zbędny wydatek :) Regularne podmiany w zupełności wystarczą.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak zerknij sobie na niektóre małe baniaczki ...........

Możesz wrzucić aktualne fotki 27L, najlepiej do swojej galerii?

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.