Skocz do zawartości
Gość buczi82

APF600 zanurzenie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość buczi82

Jakie powinno byc maxymalne zanurzenie odpieniacza APF600, obecnie odpieniacz jest zanurzony na 32cm czy to bedzie z czyms kolidowalo czy moge tak zostawic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apf to odpieniacz poza sumpowy do jego zasilania potrzebna pompa dodatkowa do podawania wody ,woda w odpieniaczu 2 cm od czarnej pokrywy montowania kubka


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

tak wiem, ale odpieniacz bedzie w sumpie... jako podajaca jest nj1200

chodzi mi tylko czy 32cm to nie za duzo, bo taka mam wysoka przegrode...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta "wysoka woda" chyba nie bedzie przeszkadzac, aby tylko wylot z odpieniacza byl nad woda.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj niestety będzie przeszkadzało, przy takim poziomie AB2000 już nie ciągnie tych 500l powietrza, z tego co pamiętam będzie około 200 l/h.

Lepiej go podnieść tak by tylko pompa była cała w wodzie, wtedy ciągnie max powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

najlepiej chyba by bylo jakbym przegrode nizsza wstawil, nie ukrywamz e obecnie miedzy kubkiem a sufitem w szafce zostalo moze ze 3cm... w takim razie jesli bede wymienial przegrode jaka by byla optymalna dla tego odpieniacza ? 25cm ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maxymalne zanurzemie !!! zero , to odpieniacz aewnętrzny i tyle.Jeśli musisz to wstaw jak najpłycej.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Hej Buczi...to bedziesz mial problem bo nie wziales pod uwage ze masz odpieniacz zewnetrzny.Miejsca u gory juz nie masz ,wiec pozostaje Ci postawic skimmer kolo sumpa albo wlozyc do sumpa i obserwowac czy dobrze wyrzuca brud...Ja tez zawsze mialem odpieniacze zewnetrzne i teraz testuje w pustym akwarium jak ma sie jego praca do poziomu wody...powiem Ci,sam nie wiem...pienil na zewnatrz i pieni wewnatrz.Moj przyszly sump bedzie tak skonstuowany by przyjac odpieniacz do komory ale na podkladce,gdyz miejsca u gory bede mial sporo,mysle ze tak jak JJablonski powiedzial ,zanurze tylko pompe...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

oki...

mam jeszcze jedna opcje, moge wywalic podloge z szawki i przymocowac ja od dolu, a sum bez problemu wejdzie do srodka i zyskam 10cm, tak wiec moglbym podniesc odpieniacz w sumpie...

nie ukrywam ze sie troszke pogubilem, chodzi wam o pompe pieniaca zeby byla zanurzona czy podajaca ? jesli podniose odpieniacz to nad pompa pieniaca bedzie moze 1-2cm wody... jak wroce do domu to wkleje linka jak obecnie jest zanurzony odpieniacz i jak to chodzi, wlasciwie to terz nie chodzi bo akwa jeszcze nie odpalone i narazie tylko testy w zwyklej wodzie, ale po 10min dzialania juz wywalal z piany syc ten co na dnie sie znajdowal... nic pomysle nad ta podlogo bo szkoda mi obnizac komore i stracic kilka litrow... tak wiem ze zewnetrzny, ale duzo osob ma w srodku i jakos im smiga...

udalo mi sie wklejis linka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieni b. ladnie. Chyba najprosciej bedzie, gdy obnizysz przegrode. Ze 20 cm wody wystarczy dla pompy podajacej.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

tak pieni przy zanurzeniu 32cm, pompa a powierzchnia wody to 7cm...

jak juz bede odpalal akwa i bedzie juz slona woda ze skala to wtedy bede myslal czy zostawic tak czy moze przegrode zmniejszyc czy podloge wywalic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Podnioslem odpieniacz, ale nie wiem czy nie za wysoko skoro jest w sumpie... prosze o porade czy go obnizyc czy zostawic... dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Hej Buczi...to juz nie ma znaczenia jak wysoko stoi,moze nawet wisiec nad sumpem,jako ze to odpieniacz zewnetrzny...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Wiem ze marudze, ale rece mi opadaja ehhh

zalalem dzisiaj akwa zwykla wodo po to zeby sprawdzic czy nie ma wyciekow, odpalilem odpieniacz zeby zobaczyc jak to lata i zamiast gestych babelkow jak na filmiku wyzej to jest jakby kot naplakal, wszystko jest tak samo jak na poprzednim filmiku... dlaczego tak sie dzieje, czy to jest spowodowane zimniejsza woda czy tez ze kranowka, chociaz jak dla mnie nie ma znaczenia... prosze o pomoc co jest nie tak ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w słonej będzie dobrze


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Marudze :) bo na poprzednich filmikach byla tez slodka...

EDIT:

oki tomioo dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa podająca jest za duża do tego odpieniacza i woda za szybko przepływa przez rurę reakcyjną i przy takim ładowaniu wody nie ustawisz tego odpieniacza

Max to załóż NJ 800.

Miałem taki sam odpieniacz w poprzednim akwarium i pienił naprawdę bardzo dobrze.

Poziom dla tego odpieniacza w moim sumpie to był 30 cm i nie było żadnych problemów z pienieniem.

Te odpieniacze jezeli mają ustawiony odpowiedni pobór powietrza i ładowanie wody są bardzo stabilne i różnica w poziomie wody nie robi mu żadnej różnicy.

Odpieniacz zanim zacznie dobrze pienić musi minąć pare dni, musi też powstać napięcie powierzchowne wody bo bez tego bedą nici.

Zostaw go na pare dni pracujacego przy poziomie wody 30 cm, zmień pompę na mniejszą i nic nie kombinuj to wtedy zobaczysz zalety tego odpieniacza i będziesz mógł go ustawić


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

mam jeszcze eheima 1000 l/h albo moge zdlawic troszke ta NJ, przykrece ja troszke i bedzie mniejszy przeplyw... co do zanurzenia to obecnie jest na 22cm i tak chcialbym zostawic, chyba ze znowu przemeblowanie w sumpie zrobie... dziwi mnie tylko to ze pare dni temy bylo oki a dzisiaj nie jest, aha i pompa pieniaca troszke glosna jest, wczesniej chyba nie byla, moze wode jest nieszczelna cosik sie poluzowalo, nie wiem... na tym filmiku jest super:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie przytkała sie ?

Te pompy mają to do siebie że jak im ograniczasz dopływ powietrza to robia sie bardzo głosne albo pompa sie jeszcze nie dotarła. Próbowałeś ten odpieniacz na słodkiej wodzie i tu może byc problem z hałasem robionym przez ten odpieniacz.

Druga sprawa to moze zasysane powietrze robi hałas a nie pompa, jak tak to załóż tłumnik powietrza i bedzie cicho.

Ta pompa eheima 1000 też jest za duża, producent przewidział do optymalnej pracy tego odpieniacza max 800 l/h i jeżeli jest wiekszy przepływ to odpieniacz nie pracuja jak powinien.

Te odpieniacze maja starą konstrukcję budowy i sa bardzo stabilne, nie reagują zbytnio na róznice poziomu wody i czy sa na zewnatrz czy w środku sumpa tez nie ma dla nich różnicy.

Ustaw odpowiedni przepływ wody przez odpieniacz, wyrzuć zaworek powietrza i daj mu pare dni na dotarcie i bedzie ok. Nie kombinuj z poziomem wody. Te odpieniacze pienią tak samo przy poziomie 30 cm i 20 cm.

PS na tym filmiku nie jest super, jeżeli ograniczasz zasys powietrza to poziom piany idzie w górę.

juz ci pisałem ze odpieniacz musi po pracowac trochę czasu i musi mieć co odpienić. Po paru minutach pracy odpieniacza to ty nigdy go nie ustawisz


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

oki wywale zaworek i zmniejsze przeplyw... "nie ma co odpieniac" no nie mial, chyba ze ocet mial wplyw ze tak dzialal na pierwszym filmiku, bo plukalem reaktor i troszke moglo sie dostac wody z octem do sumpa...

dzieki wielkie juz nie marudze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

woda posolona i teraz dziala dobrze, jak zaworek przykrecam to piana opada.... dzieki wielkie za wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

jeszcze raz do uzytkownikow apf600, jaka pompe podajaca kupic ?

obecnie mam do wyboru nj 400, 600 lub 800, jaka bedzie najlepsza ??

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

800


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

ok dzieki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.