Skocz do zawartości
Piostu

Słona woda w Łodzi

Rekomendowane odpowiedzi

Po kilku dziwnych pytaniach w dziale dla nowicjuszy doszliśmy z żoną do wniosku, że wiedza teoretyczna to troszkę za mało i zapadła decyzja: "odpalamy" (wreszcie :thumbsup: )

Początkowo miała to być kostka nanoreefa 30l, jednak życie i poznany na łódzkiej giełdzie sprzedawca, zweryfikowały ten pomysł.

Tak więc w poniedziałek staliśmy się szczęśliwymi posiadaczami kilku drobiazgów:

gallery_13986_2044_1903951.jpg

Po kolei:

Szkiełko: 30X30X35 ~30l pojemności

Filtracja: Niagara Skimmer 280

Światełko: Jakiś chiczyk LEDowy - LFL 2W ( białe i aktynicznie ledy )

Sól: Kent

Bakterie: Microbe-Lift Special Blend

Piasek, densymetr, tło i przede wszystkim ponad 30 litrów wody RO + DI

Oczywiście nie obyło się bez problemów, bo na początku tak się zaaferowaliśmy że musiałem awaryjnie jechać do Kakadu i kupować matę pod baniaczek :harhar:

Tak więc 12-03-2012 oficjalnie ogłaszam jako DZIEŃ 0

Tło przyklejone, baniaczek stoi na miejscu, szykujemy się do zalewania

gallery_13986_2044_136382.jpg

Woda się powoli leje, a ja składam Niagarę i kradnę ze słodkowodnego termometr ( bo po co o nim pamietać ?? :harhar: )

gallery_13986_2044_1569857.jpg

Po zalaniu wodą zacząłem się zastanawiać jak rozmieszać sol wewnątrz baniaka. Na szczęście przypomniałem sobie że gdzieś w czeluściach szafki pod słodkim mam gdzieś starą główkę filtra .... nurkujemy - jest :) szybko wujka google pytam i okazuje się że nadaje się do solniczki, tak więc startowy zestaw powiększył się o pompę cyrkulacyjną Maxi Jet 250 :smoke:

Do baniaka z nią czekamy aż się woda podgrzeje ( oczywiście nasze pielęgnice były mi niezmiernie wdzięczne za pozyczke grzałek .... bo po co o niej pamiętać <_< ) i solimy :)

gallery_13986_2044_1118044.jpg

Po posoleniu szybki przegląd całości:

gallery_13986_2044_105202.jpg

Jak już zalane, posolone to czas pobawić się w piasku :)

gallery_13986_2044_1633989.jpg

Widoczność zmalała prawie do zera, ale od czego mamy światła :)

gallery_13986_2044_1619160.jpg

Po walce czas obejrzeć dzieło ... i w trakcie oglądania pokazało mi się coś takiego :)

gallery_13986_2044_1255642.jpg

Podejrzewam że to tylko kamyczek, ale i tak radocha z wyszukiwania życia ( którego szczerze mówiąc się nie spodziewamy ) wielka :)

Plany na najbliższy czas zakładają lanie bakterii do baniaczka, i w niedziele przechadzka na giełdę, kupienie LR i dodatkowej aktyniki, bo boje się że to co jest to mało niestety ...

Wszelka krytyka, sugestie i inne porady lub ochrzan mile widziane :)


Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie nie ma co krytykować :harhar:

Dobrze rozmieszać sól, włożyć LR i czekać na dojrzewanie. Swoją drogą przydałoby się trochę wody z działającego zbiornika na start ;)

Czekamy na skałkę.


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczatki sa super :thumbsup: :thumbsup: powodzenia i wiadro węgla (doustnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie, ja zacząłem przygodę z solniczką jakiś miesiąc temu, zostało mi ok 5ciu kg żywej skały[ładnej porośniętej] mogę odsprzedać po kosztach 602 393 703

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda była kupiona razem ze sprzętem - na razie nie kupuję RO + DI bo zwyczajnie nie mam miejsca na filterek :(

Po LR idę w niedziele na giełdę - sprzedawca który mi załatwił cały dotychczasowy sprzęt obiecał że będzie dla mnie miał 3 kilogramy - mam nadzieję że starczy, jak nie to będę przeszukiwał targowisko w poszukiwaniu jakiegoś aktualnego tematu :)


Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj łodzianinie.

Ja chyba wiem Kto Ci pomaga w Twoim projekcje.

ps. Dobry wybór filtra jest on naprawdę świetny.

Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

sPRYTny na pewno wiesz, bo ma Twoje reklamy na aucie ( i na stronce, ale nie będę reklamy robił bo chyba nie można :) )

Pozdrów ode mnie jak zobaczysz :)

Filterek na razie kręci, ale już zastanawiam się czy da się go jakoś wyciszyć na noc, bo spać się przy nim nie daje ...


Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pod dobrym skrzydłami w takim razie :)


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oświetlenie 2w ?!?


W akwarium co dobre nie dzieje się szybko

Oprócz zakupu sprzętu i zwierzaków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oswietlenie to chyba jakis zart.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo pomyłka :)


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie świecę w piasek, więc po co mi w tym momencie więcej światła ? :waving

Poza tym, jakby koledzy doczytali do końca,to podejrzewam że doczytaliby fragment:

"

Plany na najbliższy czas zakładają lanie bakterii do baniaczka, i w niedziele przechadzka na giełdę, kupienie LR i dodatkowej aktyniki, bo boje się że to co jest to mało niestety ...

" :D:harhar:


Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na starcie? :)


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbliższa niedziela, giełda na starcie :)

GIEŁDA W NIEDZIELĘ


Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na giełdzie w zasadzie kupiłem cały komplet w zeszłą niedzielę :)

A 1X11W aktyniki Aquaela na pewno dostanę :)


Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19-03-2012 Dzień 7

Więc tak: w niedzielę na giełdzie dorwałem grzałkę i termometr, więc setup zwiększył się o

Ogrzewanie: Easyheater 50W

Natomiast dopiero dzisiaj udało się zdobyć to co miałem przynieść z giełdy: 4kg LR :thumbsup:

Wymieniłem tez wcześniejsze światełko i w tej chwili szkiełku przyświeca:

Oswietlenie: Aquael DecoLight Duo Marine ( 2 X 11W )

Po kilkudziesięciu minutach ustawiania skałek powstało coś takiego:

DSCN1756.JPG

DSCN1752.JPG

Jak to zazwyczaj ( chyba :harhar: ) bywa w takich sytuacjach, zapomnieliśmy z żoną o obowiązkach domowych i zaczęło się wpatrywanie w baniak w poszukiwaniu życia :thumbup: . Po kilku godzinach wzięliśmy aparat i zaczęliśmy dokumentować znaleziska i szukać w necie co nam wylazło, jednak nasze mało wprawne i w ogóle niedoświadczone oczy zidentyfikowały tylko kilka wieloszczetów, a życia mamy trochę więcej. Stąd prośba do szanownego forumowego grona o pomoc w identyfikacji ... :coffee:

A oto kandydaci do miana Miss(tera :question: ) Morskiej Łodzi:

Kandydat numer 1:

DSCN1731.JPG

DSCN1749.JPG

Tutaj zdjęcie w lusterku, bo skubane posadzilo się dokładnie z tyłu i ciężko to inaczej złapać:

DSCN1744.JPG

Kandydat numer 2:

DSCN1745.JPG

DSCN1748.JPG

I kandydat numer 3: Niestety nie da mu się zrobić foty na większym zbliżeniu, bo nasz aparat tego nie ogarnia ... :( najpewniej żywa jest ta pomarańczowa plamka na środku

DSCN1725.JPG

Plany na czas najbliższy obejmują dalsze lanie bakterii do baniaka, próby ustawienia odpieniacza ( powoli mam go dość :wallbash: ) i to co najgorsze: czekanie aż baniak dojrzeje....

Oczywiście jak zawsze :

Wszelka krytyka, sugestie i inne porady lub ochrzan mile widziane :)


Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nr 1 to chyba rurówka :)


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na czwartkową giełdę jeździsz ?


Kompletowanie Nano Reef 30 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że długo mnie tu nie było, czas odświeżyć temat :)

A więc:

10-05-2012 dzień 59

Około miesiąca temu stwierdziliśmy że skoro nasz baniak niedługo będzie miał pierwszy miesiąc na karku to trzeba mu zrobić jakiś prezent thumbup.gif. Pierwszą rzeczą było wzięcie próbek wody i spacerek do sklepu z prośbą o testy. Ponieważ wszystko było pięknie przyszedł czas na pierwsze słone zakupy życia. thumbsup.gifthumbsup.gif

Przedstawiam Państwu ekipę AKWA CLEANER s.b.w ( spółka bezwypłatowa )

  • 1. Strombus sp

DSCF8659.JPG

Popularnie zwany „Szybowcem”.Nie ma miejsca gdzie swojej trąby nie wsadził harhar.gif.

  • 2. Nassarius snail

DSCN1824.JPG

Znany jako „piaskowiec”.Mało widoczny, ale jak tylko wrzuci się jedzonko do środka to jest pierwszyharhar.gif.

  • 3. Krab – nie pamiętam nazwy

DSCF8725.JPG

Alias: „Dziabik” Pocieszny stworek.

Ekipa zaraz po wpuszczeniu ostro wzięła się do zwiedzania.

Dłuższy czas było bez zmian, jednak ostro nas drażniło, że rurówka siedziała tak z tyłu i była w zasadzie niewidoczna,w związku z tym wyjęliśmy całą ekipę coby nie zgnieść jej przedstawicieli i przestawiliśmy skałę tak że teraz rurówka jest od frontu w00t.gif.

DSCF8624.JPG

Okazało się również, że ma młodszą koleżankę thumbup.gif:

DSCF8623.JPGPo pojawieniu się rurówek na widoku przedstawiciel AKWA CLEANER s.b.w stwierdził, że trzeba sprawdzić, czy dobrze dbamy o akwariumwhistle.gif i postanowił sam zmierzyć zasolenie thumbup.gif:

DSCF8732.JPG

Najwidoczniej było dobre, bo zlazł i nie zgłaszał sprzeciwów thumbsup.gif.

Jednak pojawił się pewien problem …. A w zasadzie setki malutkich problemów pod jedną wspólna nazwą: aiptasia wallbash.gif.Szkiełko jest za małe żeby kombinować z chemią ( zresztą i tak nie lubię lać badziewia do wody ) , więc poszukaliśmy naturalnych pomocników i 21.04 zatrudniliśmy w ekipie jeszcze jednego pracownika:

  • Lysmanata Securidata

DSCF8796.JPG

Świetny stworek, chociaż strasznie nieśmiały harhar.gif ( dzięki nanokaczor unworthy.gif).

Porobiliśmy też parę fotek godzinkępo zgaszeniu światła i powyłaziły różne cudaki których nie znamy, więc jakby jakaś dobra duszyczka pomogła zidentyfikować to bylibyśmy wdzięczni ( krabika nazwę też poprosimy jak ktoś zna coffee.gif)

DSCN1803.JPG

Biały cosiek w centrum kadru

DSCN1794.JPG

Czarny "wężyk" na lewo od wieloszczetacoffee.gif

Kupiliśmy też filierek RO+DI żeby samemu tworzyć sobie wodę, bo targanie 30 litrowego baniaka na 4 piętro nie należy do mojego hobby :).

Dzisiaj też kupiłem wreszcie TDSa i zobaczymy co w filtrze piszczy…p.gif

Ogólnie akwarium ma się bardzo dobrze( według mnie ), krewecia wczoraj pierwszą wylinkę przeszła, rurówki wyglądają na zadowolone i powoli zaczynamy myśleć o pierwszych koralach....

Oczywiście jak zawsze :

Wszelka krytyka, sugestie i inne porady lub ochrzan mile widziane whistle.gif


Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten przezroczysty robaczek na przedostatnim zdjeciu to kiełż, a krab to nie przypadkiem paguristes cadenati?

Fajnie się czyta Twój dziennik :D Pozdrów ekipę AKWA CLEANER s.b.w. ode mnie :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18-05-2012 - Dzień 67

Troszkę się wydarzyło, więc mała aktualizacja.

Z racji tego, że baniaczek już ma dwa miesiące więc siłą rzeczy trzeba było mu zrobić prezent.

Jakość prezentu uzależniona była od tego co się tam kręci, zatem upuściliśmy trochę płynów eksploatacyjnych

harhar.gif do fiolek i spacer do sklepu :)

Sprzedawca zrobił nam testy, i niestety wyszło że mamy trochę za niskie Kh, zatem powrót do domciu i zalanie pokoju podczas pierwszej podmianki

scub.gif. Teraz już będę robił podmianki regularnie, ale o tym za chwilę :)

No ale przecież NIE DA SIĘ wyjść ze sklepu bez czegokolwiek ... normalnie się NIE DA

lol.gif

A zatem po podmiance, pudełeczko, wężyk od kroplówki i po kilku godzinach aklimatyzacji zamieszkał u nas pierwszy koralik

smile_big.gifsmile_big.gif

Po wprowadzeniu oczywiście schowany ze wstydu ale już wczoraj pokazał się

thumbsup.gif

Pragnę przedstawić Państwu pioniera naszej kałuży :

DSC_0085_zmn.JPG

Jak zawsze zapomniałem nazwy, więc jakby ktoś mógł .... to

bow.gif

I na koniec jak zawsze :

Wszelka krytyka, sugestie i inne porady lub ochrzan mile widziane tongue.gif


Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Clavularia, Briareum... trudno mi określić.

Jak funkcjonuje "odpieniacz" w kaskadzie?


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.