Skocz do zawartości
Piostu

Słona woda w Łodzi

Rekomendowane odpowiedzi

To Briareum - Pamiętałem że coś na "B" :)

Odpieniacz to temat w zasadzie na osobny wątek, ale tak w skrócie:

Po drobnych modyfikacjach nawet daje radę - coś tam wypluwa, jednak nie jest to coś takiego koloru jak niektórzy na forum pokazują. Na fotach u innych widziałem ciemnożółte a nawet brązowe odcieki, u mnie jest to ledwo żółte.

Nie jestem w stanie powiedzieć czy to z powodu braku syfu do wywalenia, czy złego ustawienia, czy kiepskiego odpieniacza bo po prostu nie mam doświadczenia z innymi odpieńkami.

Natomiast mogę z pewnością powiedzieć że Niagara w oryginalnej postaci NIE NADAJE SIĘ jako miejsce do trzymania absorbentów. Spowodowane jest to tym że przegroda z węglem aktywnym, która zapobiega przedostawaniu się bąbli do akwa jest przepuszczalna na całej swojej powierzchni, a co za tym idzie przepływ wody na dole kaskady jest znikomy. Jeśli jakimś cudem udałoby się komuś powiesić pochłaniacze przy górze kaskady, to podejrzewam że odpieniacz zostałby odpieniaczem tylko z nazwy.

Generalnie noszę się z zamiarem opisania na forum moich przygód z tą kaskadą, jednak na razie nie mam innego odpieniacza żeby mieć materiał porównawczy. Jak tylko dorwę w swoje łapki jakieś pienidło ( nawet na dwa tygodnie ) żebym mógł porównać to opiszę co i jak z tą kaskadą, bo chyba nie ma na tym forum jakiejś recenzji tego filterka :)

Pozdrawiam


Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam FZN3 i to tam odbywa się filtracja i tam znajdują się wszelakie wkłady. O niagarze patrzyłem bardziej jako zewnętrzny odpieniacz :p czyli zero wkładów w środku (tylko tak by bąble nie wylatywały do baniaka)


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapodaj nowe fotki :p


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium bardzo fajne na zywca polecam :) przy okacji można sobie opalić końcówki włosów jak ktoś chce :thumbsup:


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, ale to nie przy tym baniaku spaliłeś włosy :p

Generalnie niedługo będę szykował materiał do ostatniej aktualizacji w tym wątku :)

Projekt "większe akwa" nabiera rozmachu thumbsup.gif

p.s. Co-2 Dzięki za zwierzaki - fajne maluchy są :)


Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, przyszedł "ten" dzień.

Pragnę poinformować że w dniu wczorajszym ( a w zasadzie w nocy z przedwczoraj na wczoraj ), po 144 dniach 30 litrowy zbiorniczek przestał istnieć.

Dla zaniepokojonych śpieszę z informacją że absolutnie nie oznacza to końca przygody Piostu z morszczyzną, a wręcz przeciwnie: oznacza to przejście na większy litraż thumbsup.gif. Szczegółów na razie nie zdradzę - będą podane później :)

Tak więc w czasie niedługim zaproszę wszystkich do mojego nowego tematu.

Dokumentacji fotograficznej i innej nie robiłem w trakcie przenosin- nie miałem czasu i ochoty przedłużać stresu zwierzakom.

Pozdrawiam wszystkich czytających i do zobaczenia w nowym temacie.


Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.