Skocz do zawartości
gibraltar

Ustawienia Profiluxa i LEDControl4 pasiv

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy jest ktoś kumaty w ustawieniach Profiluxa i kontrolera GHL LedControl4 pasiv. Mam Profka IIXE oraz lampę LED PS BP200 już rok czasu , działało świetnie, wschody, zachody , symulacje pogodowe itd.Ustawiłem to sam trochę mi pomógł Premiero ale później urwał się kontakt, pomimo tego udało sie to ustawić ale metodą prób i błędów :) ale abym zrozumiał to jak to się ustawia to niekoniecznie :) bo i jak to zrozumieć skoro nie ma dobrej instrukcji obsługi. Na niemieckim forum GHL administrator forum niejaki Matthias wypiął się i powiedział że nie będzie robił instrukcji do podłączania lamp PacificSun BP bo to nie ich sprawa ale kontroler LEdów do tej lampy sami zrobili i tez instrukcji brak.

Jak pisałem na początku działało dopóki nie zrobiłem Firmware update na 5.10 i niestety lampy nie mogę ustawić, wszystkie sondy , pompy,listwa działają bez problemowo ale niestety działa nie tak jak ja chcę.Pokazuje mi cały czas napięcie minusowe czego wcześniej nie było

Wróciłem do starego firmware i jest to samo więc problem leży w ustawieniach.

Jeżeli ktoś ma lampę ledową podłączona do kontrolera GHL LedCotrol4 pasiv to proszę o kontakt.


300l w obiegu. 2xTunze 6095,Obieg: Tunze 050, 9000l/h,oświetlenie LED Black Python 200W, Profilux Plus IIeX, Bublle King DC 180, chłodziarka TC 10,Start marzec 2011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było pisać do mnie na PW, to bym pomógł :) Co konkretnie Ci nie działa? Nie działa w ogóle, czy zła logika? Odłączałeś do flashowania kable? Może źle podłączyłeś z powrotem.

Poza tym zajrzyj >> TUTAJ <<


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz serdeczne dzięki działa wszystko jak trzeba.!!!!

Trzeba było pisać do mnie na PW, to bym pomógł :) Co konkretnie Ci nie działa? Nie działa w ogóle, czy zła logika? Odłączałeś do flashowania kable? Może źle podłączyłeś z powrotem.

Poza tym zajrzyj >> TUTAJ <<


300l w obiegu. 2xTunze 6095,Obieg: Tunze 050, 9000l/h,oświetlenie LED Black Python 200W, Profilux Plus IIeX, Bublle King DC 180, chłodziarka TC 10,Start marzec 2011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całe szczęście, że w dzisiejszych czasach można zdalnie jednocześnie widzieć akwarium i mieć dostęp do komputera :) To znacznie ułatwia diagnostykę. Mam nadzieję, że teraz będzie działać bezproblemowo.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche techniki i nawet sobie poradzilismy :)

Najwazniejsze że działa i zwierzaki zadowolone wraz z właścicielem !

Całe szczęście, że w dzisiejszych czasach można zdalnie jednocześnie widzieć akwarium i mieć dostęp do komputera :) To znacznie ułatwia diagnostykę. Mam nadzieję, że teraz będzie działać bezproblemowo.


300l w obiegu. 2xTunze 6095,Obieg: Tunze 050, 9000l/h,oświetlenie LED Black Python 200W, Profilux Plus IIeX, Bublle King DC 180, chłodziarka TC 10,Start marzec 2011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, mam DIY lampe LED opartą na driverach(kontroluje PWM przez Arduino), czy w Porfilux II EX Plus będę mógł bezpośrednio kontrolować lampę? Czy niezbędne do tego jest przystawka LEDControl4 ?

dzięki za informacje

pozdrawiam


baniak: 400l, odpieniek: Bubble King 180, 2xtunze 6055, 1x Tunze 6105,1x tunze 6025, lampa 350W LED + 2*39W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@malmo - co rozumiesz przez kontrolowanie lampy Profiluxem?

Czy chcesz zastąpić Arduino do generowanie PWM? Jeśli tak to pytanie na co pozwalają drivery. Niektóre modele z np. MrElektronik pozwalają na sterowanie zarówno sygnałem PWM jak i napięciem 0-10V.

Jeśli masz driver wyłącznie z możliwością sterowania PWM to Profiluxem bezpośrednio tego nie wysterujesz. Możesz to zrobić albo przystawką LEDControl4 albo budując prosty kontroler przetwarzający sygnał 1-10V na sygnał PWM.

Swoją drogą zadziwia mnie podejście producenta Profiluxa - koszą niesamowite pieniądze za taką przystawkę a zrobienie tego z full profi płytką spokojnie da się zamknąć w mniej niż połowie kosztu takiej przystawki (mowa o jednostkowym projekcie - przy masówce koszt będzie dużo niższy).

Koszt samych części to dosłownie kilkanaście złotych. Soft do procka to dla wprawnej osoby góra 2-3h pisania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem się i mi się skasowało więc jeszcze raz w skrócie.

Driver można sterować bezpośrednio ale tylko napięciem 0-2V. Żeby sterować z Profiluxa (1-10V) potrzebny jest układ obniżający napięcie. Masz coś takiego rozrysowane w nocie katalogowej do tego drivera na str. 5 schemat C.

Tylko pamiętaj o jednej rzeczy. Charakterystyka świecenia LED jest nieliniowa (ta widoczna dla ludzkiego oka).

Fajnie masz to opisane tutaj:

http://www.lediko.com/Zasilanie_diod_LED/61/

Chodzi o rys. 3

Ten układ z noty katalogowej drivera moim zdaniem spowoduje, że danie 5V (przy zakresie 1-10V) spowoduje wypełnienie PWM 50% a to z punktu widzenia ludzkiego oka nie będzie połową jasności LEDów (bliżej 70%). O ile 50 czy 70% to da się przeżyć to problemem jest początek skali czyli 10% wypełnienie PWM to 30% jasności widzianej przez oko.

Bez kombinacji z tabelką "konwertującą" napięcie z Profiluxa na % wypełnienia PWM nie da się zrobić ładnego ściemniania/rozjaśniania szczególnie w dolnym zakresie świecenia.

A żeby nie zaśmiecać tego tematu to tu masz mój wątek nt. sterowania LED z poziomu Profiluxa:

http://nano-reef.pl/topic/38745-sterowanie-pwm-lampa-led-z-poziomu-profiluxa/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.