Skocz do zawartości
artkras

[250] Jak to sobie wymyśliłem ;-)

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Adaś, mniej więcej tak też sobie myślałem, ale wiadomo lepiej zapytać doświadczonych i mieć pewność niż coś zabagnić na samym początku.

Polek, skałę i to pewnie nie raz będę przestawiał - o czym zresztą już napisałem. Planuję jej aranż bez styku z jakąkolwiek z szyb. Z tym przelewem o którym piszesz to zgoda, ma on jednak jedną wadę - nie usuwa z tafli wody kożucha/filmu bakteryjnego.

Filtry które wspomiasz nie tylko pamietam ale również ich używałem ;) Nie jestem już taki młody :crybaby:


Akwarium (250l + sump 110l - wszystko brutto), światło: LED CREE 120W + 4x39W T5, pienidło: DIY by Sebastek na pompie Tunze Hydrofoamer 20, obieg wody: NJ 2300, Flitr przepływowy na pelletki, cyrkulacja: Tunze 3x6015, 1x6055, dolewka RO/DI - grawitacyjna. LR około 27kg, LS około 20kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe rozwiazanie :thumbup:


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce juz przynudzac, ale na ten film bakteryjny przy przelewie, o ktorym pisze jest sposob, ktory sam uzywam od kilku lat w 700 litrach tanganiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Urban15, zadałeś pytanie w kwestii hałasu wodnego - myślę, że jest znośnie. Bardziej słychać wentylatory lampy LED kiedy sie włączą. Wylot z pudełka trafia bezpośrednio na gąbkę, która leży na wacie, natomiast kosz gdzie znajdują się te elementy filtracji wstępnaej jest zanurzony około 0,5-1cm w wodzie, także o pluskaniu raczej nie ma mowy.


Akwarium (250l + sump 110l - wszystko brutto), światło: LED CREE 120W + 4x39W T5, pienidło: DIY by Sebastek na pompie Tunze Hydrofoamer 20, obieg wody: NJ 2300, Flitr przepływowy na pelletki, cyrkulacja: Tunze 3x6015, 1x6055, dolewka RO/DI - grawitacyjna. LR około 27kg, LS około 20kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, w niedzielę tj. 18.03 wrzuciłem 25kg LR, w sobotę tj. 24.03 dwa woreczki LS a śladów dojrzewania ni hu hu :coffee: Nawet jakiegokolwiek śladu okrzemków :whistle:

Pozostaje chyba dalej pić kawę i cierpliwie czekać ;)


Akwarium (250l + sump 110l - wszystko brutto), światło: LED CREE 120W + 4x39W T5, pienidło: DIY by Sebastek na pompie Tunze Hydrofoamer 20, obieg wody: NJ 2300, Flitr przepływowy na pelletki, cyrkulacja: Tunze 3x6015, 1x6055, dolewka RO/DI - grawitacyjna. LR około 27kg, LS około 20kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak chyba coś się dzieje, przy zmianie temperatury barwowej LED-ów co nieco zaczyna chyba widać. Dla porównania wrzuciłem dwie fotki zrobione przy różnych temperaturach :)

post-12938-0-03975000-1332788791_thumb.jpg

post-12938-0-91738100-1332788807_thumb.jpg


Akwarium (250l + sump 110l - wszystko brutto), światło: LED CREE 120W + 4x39W T5, pienidło: DIY by Sebastek na pompie Tunze Hydrofoamer 20, obieg wody: NJ 2300, Flitr przepływowy na pelletki, cyrkulacja: Tunze 3x6015, 1x6055, dolewka RO/DI - grawitacyjna. LR około 27kg, LS około 20kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arturze pochwalilbys sie jak to teraz wszystko wyglada bom ciekaw niezmiernie.


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, z boku to cała maszyneria obsługująca akwa. Żeby się schylać jestem już za stary :rofl: a dzięki takiemu rozwiązaniu eliminujemy straty energii przy podnoszeniu wody przez pompę.

Powiem szczerze, że wolalbym mieć całą tę maszynerię schowaną ale jak to ktos wspomniał jest to kwestia gustu.

P.

Edytowane przez piotr7 (wyświetl historię edycji)

Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak znam Artura to pomysł miał genialny, bo technicznie jest niedoscigly ale prędzej czy pózniej będzie żałował "straconej" przestrzeni na której mógłby troszkę wiecej korali rozmiescic....


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.