Skocz do zawartości
darekkuku

weekend w Paryżu

Rekomendowane odpowiedzi

Wybieram się z żoną na przełomie marca i kwietnia do Paryża i ląduję na lotnisku beauvais. Macie jakieś sugestie i rady jaki hotel(nocleg) wybrać i jak najlepiej dostać się z tego lotniska do miasta?

@Iceberg ,może coś podpowiesz :)


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm Darku, ja bylem bardzo zawiedziony Paryżem, lepiej wskocz w auto i jedz do Pragi. Warty zobaczenia na pewno Luwr, poświęć na to cały jeden dzień. Do zwiedzania najlepiej i najtaniej kupić sobie bilet dniowy na statek i tak obskoczysz wieze eifla, luwr, katedre notre dame, bo większość atrakcji turystycznych jest usytuowana wzdłuż rzeki. Napewno wybierz sie zobaczyc moulin rouge i cala dzielnice "czerwonych latarni" ;) niedaleko tez jest katedra sacre cure, przygotuj się na wejście na wierze, piękny widok, ale wysiłek nie lada, prawie tam zszedłem z tego świata;). Ja mieszkalem w hotelu central la defense, blisko stacja kolejowa i metro, tak wiec latwo sie wszedzie dostać, a i sama dzielnica la defense ładna, super widok na Paryż, zaraz przy hotelu fajne sklepiki z wędlinami, serami, pieczywem (takie tradycyjne, nie zapomnę nigdy smaku tych bagietek, serów i wędlin)) itp, fajne kawiarenki, ładnie spokojnie.


300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Beauvais do centrum Paryża jeżdżą non-stop autokary. Z transportem nie ma najmniejszego problemu. Cen już nie pamiętam ale chyba 15€ w jedną stronę. Jak bywałem w Paryżu to najczęściej spałem w hotelu Hotel Europe St Severin Mój odnośnik na 38-40 Rue Saint-Séverin75005 Paris, France. Ceny całkiem normalne i super lokalizacja. A, w recepcji (przynajmniej w maju 2010) pracowała dziewczyna z Polski więc gdybyś po francusku nie mówił to jak znalazł (angielski w Paryżu jest chyba passe:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty mi tu nie pisz ! :) muszę się spotkać z Tobą w takim razie i poopowiadasz co i jak :) Kurcze jak miło ,że ziomal ma taką wiedzę . Na resztę kolegów też liczę :) @Qlfon dzięki ;)


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Jeśli wybieracie się na Wieżę, a na pewno się wybieracie to kupcie sobie bilety wcześniej przez internet, bo w kolejce pod wieżą stoi się 3-4 godziny :)

A tak czeka was tylko kolejka do windy :)

Polecam jakikolwiek dobry hotel(droższy bliżej centrum), jak pójdziecie w coś tańszego to może się okazać że wylądujecie w islamskiej dzielnicy, a tam można zostać przerobionym na kebab bez powodu (albo wymienić małżonkę na dobry zegarek).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy Darek. A i Qlfon, ma racje niechętnie tam mówią po angielsku, bardzo niechętnie! Mam sporo zdjęć tak wiec możesz wpaść i sobie popatrzysz co i jak. Ja na eifla bylem w nocy, tak wiec kolejek dużych nie było, za to widok panoramy Paryża w nocy bardzo ładny. Ale jak pisze kapitan, zabukuj sobie bilety przez internet, wtedy tylko do windy i w niebo. W Luwrze jak bylem, to przy wejściu ludzie, którzy wychodzili chętnie wciskali swój bilet w rękę, tak wiec jak nic się nie zmieniło to zaoszczędzisz;)


300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Hej...wiele Ci nie podpowiem bo unikam tego miasta i jade tam,jak juz naprawde musze...Paryz jest brudny,metro wali stechlizna,nie mowiac juz o tym ze jest przedpotopowe...Ceny w dzielnicach turystycznych porazaja,licz sie z tym ze w takich dzielnicach zaplacisz i szesc euro za kawe a jak zachce Ci sie pic to w kiosku dostaniesz wode niewiele taniej,wiec warto to miec ze soba,choc z drugiej strony posiadzenie w kawiarni jest fajne...Ceny hoteli az tak bardzo sie nie roznia,jezeli chodzi o jakis zwykly hotel,chyba ze chcesz na sniadanie kawior,ostrygi i szampan...w wielu miejscach dostaniesz malze z frytkami dosyc tanio...polecam.Jezeli chcesz zaoszczedzic to ja bym raczej zakwaterowal sie gdzies dalej np. hotel Formula I (i tak w nim nie bedziesz siedzial) a wszedzie dostaniesz sie metrem.Najlepiej kupic karte calodzienna co zaoszczedzi Ci wiecznego szukania drobnych...Hotel lepiej znajdz w internecie (porownasz ceny) i zabukuj,bys mial przyjemnosc ze zwiedzania a nie calodziennego wybierania hotelu...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bertha no właśnie zarezerwowałem hotel Bertha ,nie będziemy siedizieć w hotelu ,dlatego szukałem taniego z dobrą lokalizacją (ten jest 600m od Moulne rouge ). z angielskim i tak u mnie nie najlepiej , będę "migał" :D

360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iceberg dobrze prawi, jak pisałem wyżej mnie tez Paryż nie uwiódł, idąc na luk triumfalny przez champs elise, wśród bardzo drogich sklepów i restauracji, na chodnikach śpią bezdomni, ogromny kontrast, biedy i kasy. W hotelu w którym ja bylem, śniadanie było w cenie. Odnośnik


300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iceberg dobrze prawi, jak pisałem wyżej mnie tez Paryż nie uwiódł, idąc na luk triumfalny przez champs elise, wśród bardzo drogich sklepów i restauracji, na chodnikach śpią bezdomni, ogromny kontrast, biedy i kasy. W hotelu w którym ja bylem, śniadanie było w cenie. Odnośnik

no tak ,ale różnica w cenie 130euro :) chyba wystarczy na śniadanie przez 5 dni :) Paryż nie powala - pewnie tak ,ale chcę żonie zrobić niespodziankę a Paryż to takie romantyczne :D


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Nie bralbym tez sniadania w hotelu bo dostaniesz pare kawalkow toastow z dzemem i cacao czy kawe...Lepiej kupic bagietke w piekarni,do tego po kawalku roznych serow,pasztet butelke wina (Bordeaux),rozsiasc sie gdzies pod drzewem czy na lawce i masz sniadanie ze hej...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ,ale różnica w cenie 130euro :) chyba wystarczy na śniadanie przez 5 dni :) Paryż nie powala - pewnie tak ,ale chcę żonie zrobić niespodziankę a Paryż to takie romantyczne :D

No mojej drugiej polówce się podobało, tak wiec twoja żona tez pewnie będzie zadowolona :thumbup: Paryż jakoś tak magicznie działa na kobiety.


300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z lotniska do centrum jechałem pociagiem, po drodze straszne slamsy, policja na kazdym przystanku, paryz mi sie podobal a najardziej metro, nie jego nowoczesnosc tylko funkcjonalnosc, bilet 5 dniowy na 2 lub 3 strefy, jedzenie głownie u arabow cos ala kebab w dniu bozego narodzenie w kolejce do wiezy stałem 4,5 godziny,ale pasterka w notre dam to niezapomniane przezycie chociaz religiny nie jestem. imigranci sa tam bardzie przyjazni niz opryskliwi rodowici francuzi pozdro


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.