Skocz do zawartości
lepel

Nano Reef 30L - Wałbrzych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszyskich.

Forum czytam od jakiegoś czasu i chyba nadeszła pora zaprezentować moją kostkę.Myślałem nad większym litrażem niestety moja lepsza połowa wyraziła dezaprobatę, choć zauważyłem u niej wysokie zainteresowanie koską, może za jakiś czas będzie coś większego.

Powracając do tematu zakupiłem zestaw nano reef,grzałkę aquela 50W, koralie nano 900,spławik aqua medik(chyba tak to się pisze),sól instant ocean, żywy piach, żywą skałę ok 5,5kg , phostguard,purigen,chemipure,strzykawki,igły i to chyba wszystko.Filtra RO nie kupowałem, dokupuje sobie wodę w sklepie.

Start mini solniczki nastąpił 06.02.2012 wode dostałem z podmianki w sklepie, włożyłem skałę,piasek około 3kg,wywaliłem z filtra kaskadowego gąbkę, w jej miejsce wsadziłem phostguard i purigen + połamaną na kawałki skałę, no i się zaczeło, przez piersze godziny nie było w kostce nic widać,po czym burza piaskowa przemineła.Po jakiś 3 tygodniach od zalania pojechałem do sklepu zbadać wodę i lipa wysokie NO2,NH4,NO3,chyba błędęm było nie dodawanie żadnych bakterii,zakupiłem więc "mikro-coś tam nite out" i nowy miernik do mierzenia zasolenia bo na spławiku cały czas pokazywało to samo.Następnie dokupiłem sobie testy salifert NO2,NO3,NH4,PO4.I to chyba na tyle (zdjęcia dodam jak dojade do domu - piszę z pracy :) )

zaraz po wlaniu wody (z nąszalancją)

post-13396-0-89407200-1332228942_thumb.jpg

po kilku godzinach

post-13396-0-04652100-1332228968_thumb.jpg

Parametry z dnia wczorajszego:

Zasolenie 1,23

NH4-0

PO4-o

NO2-0

NO3-100%!!!

I tu moje pierwsze pytanie i prośba o pomoc:

Do dnia dzisiejszego nie wpuściłem żadnego życia,niestety mam bardzo wysokie NO3-100% :( ,próbowałem obniżyć poprzez podmiane wody,podmieniłem 6 litrów, zbadałem wodę następnego dnia i wedle testu saliferta NO3 nadal 100%,pozostałe wyniki testów przedstawilem wyżej.Co robię nie tak i czemu NO3 jest takie wysokie??Dodam że jakieś ogromnej plagi glonów nie ma, jest trochę zielonego dziadostwa, postaram się to zaprezentować na fotkach,bakterie dozuje od 02.03.2012 co drugi dzień.

Pozdr. lepel(Mariusz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium jeszcze Ci dojrzewa.

Podejżewam że odpieniacza nie masz ?

Skały włożyłeś dosyc dużo, daj się jej oczyścic.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekać czekać czekać

Cierpliwości życzę i akwarium wyjdzie na prostą

Powodzenia


Akwarium 112L 80x35x40 + 22L sump

Odpieniacz DIY,

Oświetlenie: 2x24W T5, 21W Led

Cyrkulacja :Koralia nano 900, JVP-100 2500L.Jakis sunsun 650L

Obieg: Eheim 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My również witamy serdecznie :)

Cieszę się, że Wałbrzychu "choroba morska" się rozprzestrzenia!Mam rok doświadczenia z 30stką, czyli niewiele ale myślę że z bakteriami przesadziłeś.Test NO3 może spróbujemy zrobić moim?woda ze sklepu...hm nie zawsze ma super parametry. Odezwij się na PW.

Pozdrawiam serdecznie

aaaa ksenia mi się strasznie rozrosła! :)

Witam wszyskich.

Forum czytam od jakiegoś czasu i chyba nadeszła pora zaprezentować moją kostkę.Myślałem nad większym litrażem niestety moja lepsza połowa wyraziła dezaprobatę, choć zauważyłem u niej wysokie zainteresowanie koską, może za jakiś czas będzie coś większego.

Powracając do tematu zakupiłem zestaw nano reef,grzałkę aquela 50W, koralie nano 900,spławik aqua medik(chyba tak to się pisze),sól instant ocean, żywy piach, żywą skałę ok 5,5kg,phostguard,purigen,chemipure,strzykawki,igły i to chyba wszystko.Filtra RO nie kupowałem, dokupuje sobie wodę w sklepie.

Start mini solniczki nastąpił 06.02.2012 wode dostałem z podmianki w sklepie, włożyłem skałę,piasek około 3kg,wywaliłem z filtra kaskadowego gąbkę, w jej miejsce wsadziłem phostguard i purigen + połamaną na kawałki skałę, no i się zaczeło, przez piersze godziny nie było w kostce nic widać,po czym burza piaskowa przemineła.Po jakiś 3 tygodniach od zalania pojechałem do sklepu zbadać wodę i lipa wysokie NO2,NH4,NO3,chyba błędęm było nie dodawanie żadnych bakterii,zakupiłem więc "mikro-coś tam nite out" i nowy miernik do mierzenia zasolenia bo na spławiku cały czas pokazywało to samo.Następnie dokupiłem sobie testy salifert NO2,NO3,NH4,PO4.I to chyba na tyle (zdjęcia dodam jak dojade do domu - piszę z pracy :) )

Parametry z dnia wczorajszego:

Zasolenie 1,23

NH4-0

PO4-o

NO2-0

NO3-100%!!!

I tu moje pierwsze pytanie i prośba o pomoc:

Do dnia dzisiejszego nie wpuściłem żadnego życia,niestety mam bardzo wysokie NO3-100% :( ,próbowałem obniżyć poprzez podmiane wody,podmieniłem 6 litrów, zbadałem wodę następnego dnia i wedle testu saliferta NO3 nadal 100%,pozostałe wyniki testów przedstawilem wyżej.Co robię nie tak i czemu NO3 jest takie wysokie??Dodam że jakieś ogromnej plagi glonów nie ma, jest trochę zielonego dziadostwa, postaram się to zaprezentować na fotkach,bakterie dozuje od 02.03.2012 co drugi dzień.

Pozdr. lepel(Mariusz)


Kostka Opti 45x45x40,koralia 900l/h x2, FZN-3 1200l/h, odpieniacz

wcześniej zestaw Aquael 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5,5 kg Phos Guard tyle kupiłeś ? do akwarium 30 litrowego? Kto Ci tak doradził ?

Mam nadzieję że wszystkiego tam nie wsadziłeś ? Koniec świata !!!

Przepraszam źle przeczytałem. To przez ten niezauważony przecinek.

Zwracam honor.


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacza brak,dodam że z życia są 2 rurówki, 3 apitazie i 2 małe(około 0,6cm) niebieskie "gwiazdki"które śmigają po skale ,nawiasem bardzo się podobają mojej połowicy - codziennie ich szuka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolejnego Dolnoślązaka :) Ja też dopiero wystartowałem z kostką i też musiałem namawiać Żonę :) Teraz jej od szkła oderwać nie mogę :yes


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pOWodzenia zycze :yes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj porobiłem kilka fotek, porównując ilość skały do innych zbiorników muszę przyznać że moja chyba nie była najwyższych lotów,szafke wykonałen sam, 150zł za orginalną uważam za lekie przegięcie, mnie szafka wyniosła bez szyby 48zł + szyba 30zł,na jednym ze zdjęć zaznaczyłem jednego z ulubieńców żony,a na ostatnim mojego ulubieńca :)

post-13396-0-49329500-1332230213_thumb.jpg post-13396-0-76951100-1332230383_thumb.jpg post-13396-0-14986700-1332230406_thumb.jpg post-13396-0-27608300-1332230419_thumb.jpg post-13396-0-23640000-1332231260_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie fajnie ,ale goło tak jakoś , wpadaj po jakieś zwierzaczki ;)


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawie się zapowiada :D będę śledził ten wątek :]


Kompletowanie Nano Reef 30 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na jednym ze zdjęć zaznaczyłem jednego z ulubieńców żony

Mówisz o tej małej rozgwieździe? Jak u mnie wyszła jedna to żona się też zachwyciła, non stop się obawiała że coś ją wciągnie, a teraz jak jest ich kilkadziesiąt to mówi "po co tyle tych rozgwiazd jest"? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mała aktualizacja, dzięki uprzejmości koleżanki z forum (pozdrawiam :thumbup: ) wpuściłem pierwsze życie,okazało się że mój test saliferta na NO3 jest do bani, sprawdzenie u kolezanki też na teście saliferta wykazało około 20, u mnie 100 - (chyba że jestem daltonistą - dodam że test koleżanki trochę się różni od mojego),więc w szkiełku wylądowały ślimaki turbo,strombus,nassarius, dokupiłem pseudo-gorgonie i sarco,a od koleżanki otrzymałem w gratisie xenie i zaoaska oraz takie cuś zielonego, nazwy nie pamiętam (za co wielkie dzięki :w00t: ).Żyćko wpuszczane było w przeciągu tygodnia sukcesywnie, w planach na najbliższe 2 tygodie to dokupienie krabika który bedzie przekopywał piasek,bo ten ślimak coś się leni,wystawia tylko "rurkę" spod piachu

Dzisiaj była podmianka i wszystko pomalutku się kręci do przodu, mam zamiar w najbliższym czasie albo zdziałać odpieniek ze strzykawek lub zakupić nano-skimmer,jeszcze się zobaczy.

Fotki dodam niebawem,teraz jestem w pracy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obserwuje temat :welcome:przypominam sobie moje początki...To zielone cóś to http://pl.reeflex.net/tiere/965_Codium_spongiosum.htm

glon ten trafił do mnie też dzięki uprzejmości kolegi z forum :unworthy:

Powodzenia


Kostka Opti 45x45x40,koralia 900l/h x2, FZN-3 1200l/h, odpieniacz

wcześniej zestaw Aquael 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecane zdjęcia

5759947857e8ec12m.jpg dec52042801676e8m.jpg 52e3cddedf4d4682m.jpg

a tu zdziałałem sobie odpieniacz zgodnie z instukcją z forum :

Od poniedziałku test odpieniacza, muszę tylko zakupić kostkę lipową i pompkę napowietrzającą

Przepraszam za jakość zdjęć, robione telef. aparat odmówił współpracy :ouch:

Edytowane przez lepel (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mój test saliferta na NO3 jest do bani, sprawdzenie u kolezanki też na teście saliferta wykazało około 20, u mnie 100 -

jeżeli koleżanka ma akwarium o podobnym litrażu to wynik jest jak najbardziej miarodajny.

Ciężko ci będzie utrzymać parametry wzorcowe.


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po małej przerwie, w mini solniczce wszystko rozwija się chyba w dobrym kierunku, do zbiornika doszedł odpieniacz ze strzykawek, pieni nawet fajnie, co dwa-trzy dni odsysam syf z kubka, co do zyćka doszły dwa małe krabulce Calcinus laevimanus i nemo (malutkie) oraz sarco od koleżanki z forum (za co wielkie dzięki :lol: ), Xenia się rozrasta, apitazia też, zoasek ładnie się otwiera i chyba urosła mu jedna mordka.Niestety z życiem pożegnał się chyba ślimak Turbo :( , piszę chyba bo nie widze u niego żednej aktywności, jak go wypatrzyłem to leżał na "pleckach",przeniosłem go na skałe ale nie dawał przez cały dzień oznak życia ,odłowiłem go chwilowo i jutro obadam czy żyje, ale raczej to pierwsza ofiara - mam nadzieje że jedyna.Reszta ekipy chyba ma sie dobrze nemo ładnie wcina,ślimaki i krabulce śmigają po całym akwa.

Parametry:

NO2-0

Po4-0

NH4-0

NO3-??-nie badam z uwagi na niemiarodajny test który posiadam

zasolenie 1,023

temp 26

Fotki wstawie niebawem

Edytowane przez lepel (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po małej przerwie, czas na małą aktualizację a więc : szkiełko i żyjątka w nim się znajdujące wydają się być w miare zadowolone, z żyćka za dużo się nie zmieniło doszła krewetka czyszcząca i kuekenthali i sporo zoasków,euphyllia i przypadkowo montipora digitata (prawdopodobnię będę musiał ją oddać - kontrahent z allegro wysłał ją do mnie chyba przez pomyłkę). Niestety zkilowany został przez krabulca ślimak strombus (miałem go prawie od początku :no), a ten krab z jego muszlą ledwo chodzi i zauważyłem że zaczął się zabierać do drugiego ślimaka nassariusa (jakiś morderca :vava: ). Padło mi też zoa eagle-eye od kolegi Nemezis przez dwa tygodnie od zakupu otwierały się pięknie a po tym czasie kaput, przestały się otwierać i z dnia na dzień znikały, zostało jakieś 5-6 sztuk z 30 i raczej też się nie uchowają :( .Dużo czytałem na ten padania zoa i chyba u mnie było "że tak czasami jest" polowałem z latarką przez 3godz w poszukiwaniu jakiś kilerów zoa ale nic nie wypatrzyłem.Dobra już nie przynudzam w wklejam fotki

ab4beb92b1d0bb0em.jpg 19c32441ead747bbm.jpg 3998fbd18172a305m.jpg 88163c28016183bcm.jpg face1c5c0fede1a4m.jpg 6d4cdf25cbb8459am.jpg 7f3d7e051c000668m.jpg ec4c556ec00c44a4m.jpg 9ce906e55ac8cd9am.jpg bb2d79b75bcf1a68m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzę, że już tłoczno się zrobiło...czas na przeprowadzkę na większe:P

ale widzę, że euphylii dobrze...bardzo mnie to cieszy...a zoa mogłeś wykąpać może coś by się uratowało...

Edytowane przez enigma17 (wyświetl historię edycji)

pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby euphylka z mojego miotu :thumbsup:


300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:clap: pięknie

czekam kiedy z moją kostką wyjdę na taką prostą


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:clap: pięknie

czekam kiedy z moją kostką wyjdę na taką prostą

Przez te pare miesięcy zauważyłem, że im mniej pcham tam łapska tym dla zbiornika lepiej (staram się ograniczać wkładanie łapek do minimum), co do zmiany na większe jestem w trakcie negocjacji z moją lepszą połówką, wstępna zgoda jest na większe,teraz musimy z młodą się dogadać (a raczej ja ją przekonać),że 250L jest lepsze od 130L :whistle:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no no fajnie ,że z Wałbrzycha ,często tam jestem ,to może jakieś szczepki się zrobią ,ale to dalsze plany pozdrawiam :thumbup:


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale świetne akwarium od przyszłego tygodnia tez lece z Nano reef

po jakim czasie od zalania i wsadzenia skały dodałes zycie?

tez takie zrobie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś około 1,5 do 2 miesięcy,pewnie mogłem szybciej ale nie spieszyło mi się, i to chyba zaprocentowało, dodam tylko że nie miałem wielkich plag, było trochę zielonego i troszke brązowego na piachu, ale bez szału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.