Skocz do zawartości
boogiee

plankton reaktor

Rekomendowane odpowiedzi

szukam natchnienia na ciekawe rozwiązanie do produkcji planktonu nie oparte na "brzęczku". Macie jakieś ciekawe pomysły? ja myślałem nad akwarium długim na 60, szerokim na 20 9 wysokim na 20 z jakąś wąską pompką.

Pomysł stąd że męczy mnie troszkę pompka w nocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

butelka 2L np. po coli zeby byla sztywna i parapet przy oknie, cala filozofia :)


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem pojemnik w castoramie za 30 zeta okolo 30l , do tego brzeczyk i nawoz , buja jak szalone :) do tego lampka do oswietlenia z zarowki oszczednosciowki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba zrobie z pojemnika a w środek wsadze jakiś mały filtrzyk. w tej chwili mam na butelkach w sumpie i niestety jest troszke za głośno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może mieszadełko ? Wentylatorek, na nim magnes , zbiornik z fito a na dnie "mieszadełko magnetyczne" .


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Margo to jest pomysł, masz namiar na jakieś wykonanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety trzeba do tego zrobić regulator obrotów, lub założyć silnik wolnoobrotowy bo inaczej nic z tego nie będzie

mam podobne urządzenie w domu, zbudowany kalkreaktor na tej zasadzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Mieszadło nie wyeliminuje problemu zarastania glonami ścianek zbiornika ani problemu osadzania się wszelkiej maści syfu na ściankach. Do hodowli i tak trzeba dodawać CO2 bo inaczej fito nie urośnie więc "bąbelki" być muszą. Wystarczy jeśli CO2 wymieszamy z powietrzem i za pomocą takiej mieszanki będziemy "bomblować" w reaktorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymyslilem, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Plan:

Akwarium ok 20 L z wklejonym dzwonem i falownikiem.

Czy uda si? dobrac wielkosc dzwonu?

Jak najlepiej rozwiazac oswietlenie?

Czy zmieszcze ten zbiornik w szafce nad sumpem?

Wszystko wyjdzie w trakcie.

Dziekuje Wam za ciekawe sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Hodowałem kiedyś w ten sposób fitoplankton. Dużo lepiej sprawdzają się 5 litrowe baniaki po mineralnej - dużo łatwiej kontrolować hodowlę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaczor cyknij fotkę jak to u ciebie wygląda :coffee:


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Wygląda to tak:

post-12978-0-71983500-1332525987_thumb.jpg

Hodowla jest prosta ale wydajna i wymaga minimalnej ilości pracy - jakieś 15 minut co 2 - 3 dni.

Baniaki mają chyba po 6 litrów - kiedyś zobaczyłem trochę większe baniaki z mineralną w sklepie i kupiłem 6 - tylko problem był z wodą - więc trawkę podlałem... Ludzie w tramwaju dziwnie się patrzą na kogoś kto targa 6 baniek po wodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nanokaczor z tego co widze to dużo tego produkujesz. Może odgapie pomysł bo musi być wydajny. Dozujesz co2 czy nie i ile?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Hodowla jest bardzo skromna ale wydajna. Muszę ją rozbudować jak resztę "hodowli" zresztą. Więcej mam pomysłów niż możliwości...

CO2 dozuję z butli [można też z bimbrowni]- jakieś 5 bąbli/s do 4 butli i mieszam z powietrzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musze tylko miejsce na to znaleźć :-P Trzeba przekonać drugą polówkę że to niezbędne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Nie musisz takiej wielkiej hodowli robić. Ważne jest to żeby było kilka butelek bo wtedy łatwiej utrzymać hodowlę. Wystarczy jakaś półka w szafce i 4 litrowe butelki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam..ja tam kupilem sobie dekoracyjna lampke wodna,taka wiecie ze sztucznymi rybkami..brzeczyk i zarowka wbudowana w lampke,wiec nic nie musialem zmieniac..co2 wogole nie dodaje..tylko nawoz,a fito szaleje..jestem mega zadowolony..

snc00365f.jpg

fotka z innego tematu,juz bylo fito..


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam też taką tube .

Ile tego lejecie do akwa ?


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Dawka jest zależna od systemu - trzeba nalać trochę i zobaczyć jaka będzie reakcja akwarium. Jeśli nic się nie będzie dziać to można zwiększać stopniowo dawkę.

Ja wczoraj rano nalałem 0,2 litra ciemnozielonego fito do swojego reefmaxa - dopiero teraz się wyklarowało i czekam na reakcję.... Wlewam już 2 tygodnie - co dwa dni i zwiększam dawkę i nie było żadnej złej reakcji [wysypu glonów ani wyraźnego wzrostu NO3]. Ale chyba zejdę do 100 ml

Do hodowli leję tego duże ilości ale to zupełnie co innego - jak zbiornik nps.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.