Skocz do zawartości
dawidmNS

Aiptasia, bardzo swiezy zbiornik a krewetki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zbiornik jest jeszcze bardzo świezy ma prawie tydzień problem w tym że aiptasia zaczeła się tak mnożyć że na każdej skałce jest po kilka sztuk. Ręczne usuwanie nie wiem czy przyniesie jakieś rezulaty, wczoraj usunałem jedną za pomocą jakiegoś płynu (na zwalczanie tych szkodnikó) w strzykawce i dzisiaj ich ilośc jest podwójna.

Czy do tak świeżego zbiornika, jest jakaś szansa by wpuścić 1-2 krewetki, te co jedzą tego pasożyta?

Jeżeli to może pomóc, na dniach otrzymam żywy piasek z działającego już zbiornika. Jak powinnienem postapić?

Pozdrawiam

Dawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam ten problem i fajnie jak by ktos podpowiedział co robic...ja mam jeszcze dodatkowo kilka malutkich rozgwiazd...


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam ten problem i fajnie jak by ktos podpowiedział co robic...ja mam jeszcze dodatkowo kilka malutkich rozgwiazd...


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moje tygodniowe akwa


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie miałem tego problemu

Ale zdażyło sie że przywlokłem różyczkę z kawałkami skałki jak dokładałem do zbiornika.

Moja metoda była taka:

Wyciągałem kamor, śrubokręt i mechanicznie wydłubałem gada. potem zastrzyk w tym miejscu z wody utlenionej, płukanie wodą z podmianki i z powrotem do baniaka.

Jak do tej pory skuteczność 100%

Jak masz tylko skałę to nie musisz sie martwić że przy okazji uśmiercisz coś innego.

Pozdrawiam


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krewetki są bardzo wrażliwe i nie polecam, Szkoda zwierzaków.

Usuwanie ręczne wrzątkiem. Akwaria macie świeże więc wyjąć skałkę, polać te miejsce wrzątkiem i przeszorować szczoteczką. Wrzątek oczywiście z RO


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj aż zbiornik dojrzeje i narazie ciesz się życiem jakie masz :) jak minie trochę czasu to wpuścić jako pierwsze wundermani i trochę ja przeglodz. Jak nie będzie dostawała pokarmu to rozprawi się z rozyczkami w dwa dni. Ja tak zrobiłem i mam do dzis spokój.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zabrałem się za nie innym sposobem, wrzątek RODI do strzykawki i punktowo, z tym, że mordowałem znacznie mniejsze okazy. Po mordunku i tak się rozsiewają jakimś sposobem i ciągle zauważam jakieś nowe małe okazy ale nie pozwalam im rosnąć.


Akwarium 150x50x55 412 L, sump 140 L, oświetlenie CRP Metis 3x100W, obieg NJ 4500, cyrkulacja 2xAquael 10000, pienidło TS1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego lepiej jest wyciągnąć skałkę jak nie ma jeszcze korali i poza baniakiem linczować


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.