Skocz do zawartości
harnas

czy ciche akwarium jest mozliwe ?

Rekomendowane odpowiedzi

W moim akwarium mam 4 powerjety, odpieniacz Beast400 i pompe glowna aquabee u3000. Glowne zrodlo halasu to jednak pompa aquabee dodatkowo naglosnione przez szafke, ktora dziala jak pudlo rezonansowe. Przez wiekszosc czas halas mi nie przeszkadza ale sa dni kiedy nie moge zasnac i wtedy to buczenie mnie drazni.

Ciekawi mnie jaka jest kultura pracy pomp z wyzszej polki ? Czy jesli zainwestuje w red sea, delteka czy iwaki to zapewni mi to cisze ?


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

delteca nie mam ale konstrukcja jest identyczna jak pomp do cyrkulacji wody w instalacjach CO a te są praktycznie bezgłośne, ale mam red dragona i on też jest praktycznie bezgłośny ale bezgłośne akwa to moim zdaniem utopia, trzeba się przyzwyczaić albo zbierać znaczki pocztowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych dzwiekach przelewajacej sie wody i buczeniu pomp jest caly urok akwarystyki:D Ja to lubie. W pokoju bez akwa nie moge juz spac:P


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie mam pytanie a propos pomp do CO czy ktos moze uzywa do morskiego? bo z tego co wiem to w slodkim uzywaja. wlasnie sie zastanawiam nad tym bo jest to dosc tania pompa i wlasnie cicha no i calkiem wydajna


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Harnas ma problemy z glosno chodzacym AquaBee a J kupilem OR3500,nie wiem Jak wytrzymam,bo kozdy szelest i szmery w ncy mnie draznia !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Harnas ma problemy z glosno chodzacym AquaBee a Ja kupilem OR3500,nie wiem Jak wytrzymam,bo kazdy szelest i szmery w nocy mnie draznia !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nowy - akwa bedzie rafowe, oczywiscie dojda jakies aktyniki zapewne t5, a co pozniej to zobaczymy

akwa bedzie prawdopodobnie 150x60x60 wiec 2x150 w powinno starczyc. pytalem pare osob ktore zakladaja akwa i mowili ze spoko


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompy do CO nie nadają się do morskiego ze względu na to że ich korpusy są wykonane z żeliwa albo mosiądzu, poza korpusem pompy delteca są identyczne jak pompy grundfosa, gdzieś czytałem, że to właśnie grundfos robi je dla delteca tylko zmienili materiał korpusów na tworzywo sztuczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chcesz mieć ciszę, tylko deltec, posiadam HLP, "cicho jok w kościole", naprawdę


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez gdzies czytalem, ze grundfos robi pompy pod zamowienie deltec`a.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
eltom :

jeżeli chcesz mieć ciszę, tylko deltec

A Iwaki ?

Niektorzy twierdza, ze to nawet lepsze od Deltec.

Z tym ze Deltec ma lepszy marketing.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym doczekać takiego testu pomp jak robią czasopisma komputerowe.

W komorach dźwiękowych bada sie rzeczywisty poziom hałasu podczas pracy, a nie podawany przez producenta.

Widocznie nikomu nie zależy na konsumentach.

Może kiedyś w "Morszczakach" coś takiego zrobią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde nie straszcie bo kupiłem do nowego baniaka 2x AM OR3500 i jeszcze ich nie odpaliłem i zaczyam się bać :)

Tak źle chyba z nimi nie jest?


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smk: Bedzie dobrze. Masz w koncu akwarium w biurze wiec lekki szum nikomu nie bedzie przeszkadzac.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Martines :

Chciałbym doczekać takiego testu pomp jak robią czasopisma komputerowe.

Testy w czasopismach komputerowych przynajmniej w tych "dla ludu" to jedna wielka ściema, miejsce w rankingu zależy od tego ile dany dystrybutor zapłaci za "testy" sprzętu który sprzedaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Krzyśku

Testy w czasopismach komputerowych przynajmniej w tych "dla ludu" to jedna wielka ściema, miejsce w rankingu zależy od tego ile dany dystrybutor zapłaci za "testy" sprzętu który sprzedaje

Na jakiej podtstawie tak twierdzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam am 3500 przez pierwszy miesiac halasowala teraz najmniejszego szmeru nie slychac :)


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam OR 2500 - na poczatku tez hałasowała i szfka sumpa dawala niezala rezonacje. Ale po wciśnięciu kawałka gumy między szkło sumpa a ściankę szafki ucichło a dodatkowo tak manewrowałem pompą ze zrobiło sie całkiem cicho. Jeśli jednak się troche czasem przesunie to lekko buczy


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do nowego akwa zakupilem OR3500 i naprawde jest cicha..


300L+80L sump, Bubble Magus NAC7, newjet 3000, 2 x newjet 3900, UV 11w, pudełko przelewowe

32kg LR, 18kg LS, 2 x ocellaris, 2 x sexy shrimp, hepatus, żółtek, doktorek, escenius midas, centropyge loricula, 2 x krewetka czyszcząca, 3 x euphylia, zoanthusy, grzybki, barierum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariusz Szramek
Luki :

Ja do nowego akwa zakupilem OR3500 i naprawde jest cicha..

No to masz WIELKIE SZCZĘCIE co do egzemparza. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompy z serji OR sa glosne, duze gabarytowo, potrzebuja sporo pradu i czesto sie psuja-zwlaszcza wirniki. Jedyna niezaprzeczalna zaleta to cena! Jak chcecie cos cichego i nie tak drogiego jak deltec czy red dragon to proponuje sie zastanowic nad eheimem, jest niedoceniany przez akwarystow morskich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.