Skocz do zawartości
Piotrek z Pabianic

Czy warto dzielić się morszczyną ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość nanokaczor

dzięki @kapuchy za minusa - nawet zażartować nie można :wallbash:

Jakoś nie przepadam za psami - pies kiedyś jak byłem mały mnie pogryzł i dlatego ich nie lubię.

Krewetka i pies to są zwierzęta i krewetka tak samo cierpi jak pies tyle że nie szczeka, nie gryzie, nie sika na wszystko w koło, nie robi na każdym trawniku w okolicy, nie kopie, nie obślinia ścian i nie skacze z brudnymi łapami na gości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja lubię dawać znajomym zwierzaczki bo w razie niepowodzenia to mam źródło gdzie mogę odzyskać szczepkę za jakiś czas jak koral podrośnie :) a czasami zdarzy się też że dam osobie obcej ale wtedy to już nie wnikam tylko mam nadzieje że będzie miał dany zwierzaczek lepiej jeszcze niż u mnie :D nie lubię za to brać korali na przechowanie bo za bardzo się przejmuje wtedy.... yyyyy


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nanokaczor trzeba było wrzucić taki emonit ;) ja też na poważnie wziąłem twój wpis.

Więc po co teraz żal??

Co do wątku jestem za tym aby dzielić się koralami w miarę możliwości, w końcu to jest hobby, a nie źródło biznesu.


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e tam pies - krewetka jest dużo cenniejsza od psa

???? ktoś to wziął na poważnie ,inny dał minusa. Jeszcze inny coś dał a teraz dorabia całą ideologię ,że nie warto :( Dziwne to forum się robi :(


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

to nie forum tylko człowieki są jakieś dziwne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że się dzielić!!! Ja przynajmniej jestem tego zdania, że jak mi się coś rozrośnie i muszę robić "podstrzyżyny" to wolę kogoś obdarować niż z ciężkim sercem wywalać w kibel.

Radość odbiorców wielka :-) . Poza tym jest to sposób na nawiązanie nowych znajomości. Akwaria nowicjuszy z czasem dojrzewają i się stabilizują a należy wspomnieć że hobby jest niszowe i nigdy nie wiadomo kiedy to my będziemy potrzebowali pomocy...

Dobrze jest mieć kolegów z którymi można wypić browarka, porozmawiać o hobby, wymienić się szczepami i w razie czego zwrócić się o pomoc.

PAMIĘTAJCIE: "Nikt nie lubi tych, którzy tylko biorą" :thumbsup:


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki @kapuchy za minusa - nawet zażartować nie można :wallbash:

A to żart był? Przedni.

Ale w sumie są nacje, które psa traktują w podobny jak skorupiaki sposób, a nawet gorszy - ze ściąganiem skóry z wyparzonego żywcem zwierzęcia włącznie. Po obejrzeniu takiej sceny, której naprawdę wolałbym nigdy nie widzieć, a niestety staje mi często przed oczyma, porównanie psa do krewetki jakoś mało mnie śmieszy, przykro mi...

Zresztą widzę, że już sobie odreagowałeś tego minusa, więc już tak nie wylewaj rzewnych łez publicznie.

A co do tematu - Piotrek, sam wiesz, że ludzie są bardzo różni. Niektórzy dbają o zwierzaka bez patrzenia przez pryzmat kosztów, a zdychający koral czy krab smuci ich tak samo, jak innych padły pokolec - podarowanie im szczepki to bardzo fajna sprawa. Dla innych zakupy życia za 1000 zł, z którego połowa ląduje po miesiącu w kiblu, to żaden problem - będą następne dostawy.

Widok zwierzaka, który żył długo w naszym baniaku i rozrastał się powoli "od małego", po czym w nowym miejscu po paru dniach odszedł na wieczną rafę może być bardzo frustrujący. Ale tak jak przez kilka czarnych owiec nie ma co się obrażać na forumowe targowisko, tak samo nie można od razu skreślać wszystkich morszczaków (nawet początkujących) z powodu kilku osób nie potrafiących docenić ofiarowanego, "bezcennego" życia (albo próbujących na tym zarobić). Tak jak pisał daimen, też zdarzyło mi się, że koral padł u mnie w zbiorniku, a wrócił do niego z ofiarowanej wcześniej znajomemu szczepki, więc są i inne plusy z dzielenia się. Choć faktycznie częściej zdarza mi się jednak sprzedać korala za niedużą kwotę, za to z ofertą pomocy wyjścia na prostą i gwarancją następnej szczepki, gdyby poprzednia z jakichś przyczyn padła, bo to bardziej mobilizuje do dbania o zwierzaki.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Wrzucanie krewetek, ryb, korali i psów do wrzącej wody jest tak samo złe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że należy się dzielić. Ale oczywiście z głową,. Mam podobne doświadczenia jak DarekB30, jednak nigdy zwierzaków nie wyrzucam. Poza tym chciałbym zwrócić uwagę na jeszcze jeden aspekt: dzięki sprzedaży kilku szczepek w miesiącu mam akwarium. Gdybym tego nie robił musiałbym zlikwidować. Ot życie.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucanie krewetek, ryb, korali i psów do wrzącej wody jest tak samo złe.

Myślę, że topór wojenny mamy zakopany, proszę już o jedzeniu/ jego nawet sadystycznym przygotowaniu nie pisać, bo troche za bardzo odeszlismy od tematu. Pozdrawiam. Mariusz


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.