Skocz do zawartości
AquaDesign

[30l] Nano Reef 30 Aquaela

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ich kilka w baniaku w różnych miejscach i nie wadzą nikomu. Zauważyłem, że mackami wyłapują resztki pokarmu i inny bałagan znajdujący się w pobliżu. Domek buduje z piasku więc jego też będzie wyłapywał :p


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glony nitkowe powoli ustępują chodź jeszcze trochę ich jest.

Aiptazja jest cwana i mimo że jest na piasku to nie mogę jej złapać pęsetą szybko się chowa.

Jak by ktoś mial z warszawy do sprzedania jakies szczepki albo ekipę sprzątającą to proszę o pw.

Na jednej skałce urosły tez jakieś grzybki podobne do małych zoa.

greenab.jpg


4726_4741.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glony nitkowe powoli ustępują chodź jeszcze trochę ich jest.

Aiptazja jest cwana i mimo że jest na piasku to nie mogę jej złapać pęsetą szybko się chowa.

Jak by ktoś mial z warszawy do sprzedania jakies szczepki albo ekipę sprzątającą to proszę o pw.

Na jednej skałce urosły tez jakieś grzybki podobne do małych zoa.

greenab.jpg

Ten glonik akurat fajny ;)

z tego co wyczytałem to "rodzaj jednokomórkowych i jednojądrzastych glonów morskich dorastających do ogromnych rozmiarów należący do zielenic"

Zmartwiło mnie tylko że dorasta do ogromnych rozmiarów, ja bym zostawił, i tak pewnie go coś zje a jak nie to jak podrośnie to bym wyautował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pucek

Ten glonik akurat fajny ;)

z tego co wyczytałem to "rodzaj jednokomórkowych i jednojądrzastych glonów morskich dorastających do ogromnych rozmiarów należący do zielenic"

Zmartwiło mnie tylko że dorasta do ogromnych rozmiarów, ja bym zostawił, i tak pewnie go coś zje a jak nie to jak podrośnie to bym wyautował

Myślę, że chodziło o to, że jak na organizm jednokomórkowy, to rzeczywiście Acetabularia jest dość spora, ale dorasta może do kilku cm. a w akwarium jeszcze mniej. Masz racje, że zaraz się stanie czyimś posiłkiem albo padnie sama z siebie :)

jako ciekawostka, sprytne doświadczenie, które wykazało, że to właśnie jądro komórkowe zawiera informacje genetyczną:

Hammerling wykonał doświadczenie, które wykazało, że jądro komórkowe odpowiada za przekazywanie cech dziedzicznych. Hammerling pracował nad jednokomórkową, kilkucentymetrową, morską zielenicą z rodzaju Acetabularia. Glon ten ma duże jądro komórkowe, które udało się przenieść z komórki do komórki. Acetabularia przypomina kształtem parasol. Hammerling przeprowadzał doświadczenia, w których rozcinał roślinę na dwie części. Górna część, pozbawiona jądra komórkowego, po odcięciu obumierała. Dolna część, z jądrem komórkowym, odtwarzała cały parasol. W kolejnych doświadczeniach Hammerling odcinał komórce "parasol", a z dolnej części usuwał jądro komórkowe i wprowadzał inne jądro z gatunku, który miał inny kształt parasola. Roślina odtwarzała parasol o kształcie charakterystycznym dla gatunku, z którego pochodziło jądro komórkowe. Oznaczało to, że właśnie jądro komórkowe, a nie cytoplazma, czy inne organella, zawiera informacje o budowie i rozwoju komórki.

Podoba mi się ułożenie skały w baniaku :) teraz wystarczy ładnie obsadzić koralami i kosteczka jak się patrzy :D

Edytowane przez Pucek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie rośnie tych glonów Acetabularia sporo i gwarantuje, że nie rosną większe niż te widoczne na zdjęciu.

W życiu nie pomyślałbym jednak, że jest to glon jednokomórkowy :)


Pozdrawiam,

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki , za informacje , jakoś niebawem pojawią się korale i jakieś skromne życie będzie w baniaczku.


4726_4741.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glony nitkowe odpuszczają , do akwarium trafiło trochę życia na początek około 10 dni 4 krzaczki Xeni.

akwaf.jpg


4726_4741.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następnie ekipa czyszcząca

krab czerwony i dwa ślimaki tectus fenestratus

krabs.jpg

Do filtra trafil też tetra nitrate minus pearls.

Od około 1,5 tygodnia zalane tez jest większe akwarium ok 100l i powoli sobie dojrzewa.

Edytowane przez AquaDesign (wyświetl historię edycji)

4726_4741.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.