Skocz do zawartości
AquaDesign

[30l] Nano Reef 30 Aquaela

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium to standardowy zestaw aquaela nano reef 30

-oświetlenie to co jest w komplecie czyli 2x11W + doinstalowane w pokrywie oświetlenie ledowe rgb

-filtr: kaskada fzn-3 z wkładami phosguard, purigen oraz gąbka.

-Ogrzewanie : grzałeczka 50W hydor

Zbiornik zalany 24.03.2012 woda z ro (bez di)

sól acti reef salt

skała oraz piasek z działającego wcześniej zbiornika

dodatkowo dodałem do podłoża oraz do wody bakterie cycle

LS - około 3 kg

LR - około 4 kg

Likwidacja jednego akwarium słodkowodnego i postawienie w jego miejsce morskiego około 100l jestem właśnie w fazie planowania , niestety ale mam ograniczone miejsce.

Zakup filtra DI jeżeli zajdzie taka potrzeba.

59293440.jpg

86110090.jpg

Pierwsze oznaki życia

89594069.jpg

W nocnym świetle

53636207.jpg


4726_4741.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega z przyszłości ? ;) "Zbiornik zalany 24.04.2012 "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak :)

Dzisiaj drobna zmiana , dołożyłem 2 większe kawałki skały razem będzie około 8 kg i trochę zmieniłem ustawienie bo tamto jakoś mi średnio pasowało.

85780207.jpg

94808062.jpg

12993564.jpg


4726_4741.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad dodaniem większej ilosci piasku , zakupilem 9 kg do zbiornika poszło około 3kg


4726_4741.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja uważam że 3kg to w sam raz ..ja miałam opakowanie 4,2kg obecnie wywalony został ...planuje wyspać maks 2 kg ale to kwestia gustu chyba ..mi się podoba jak jest mniej piachu ;-)

P.S. Zostaw troszkę miejsca na wodę ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest dobrze nie dodawaj więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem test no3 - 5mg

zasolenie podniosłem do 1,023

większość testów które posiadam są do wody słodkiej , przy słonej się nie sprawdzą czy to tylko taki chłit marketindody , żeby kupić dwa razy?


4726_4741.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy na słodkie nie mają takich skal jak potrzeba do wody słonej :welcome:

Trzeba kupić nowe, albo podjechać do sklepu z morszczyzną najbliższego to powinni zrobić.

Piachu nie dodawaj więcej bo przy takim małym zbiorniku nie będzie miało co go przekopywać i mogą pojawić się kłopoty.

Pozostaw całość niech się ustabilizuje w pełni na nowym miejscu ;)


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update,podmiana 5 litrów oraz przemeblowałem skałę żeby ograniczyć porost glonów gdyż pojawiło się trochę zielonych długich.

Zastanawiam się nad wywaleniem grzałki gdyż jak chodzi na minimum to podnosi temperaturę do 27-28 C a jak jest wyłączona to jest 25C po nocy czasem spadnie do 23 .

I dodaniem pompy cyrkulacyjnej ,najmniejsza pompa którą obecnie mam to Aquael RCC 2600 lecz jest za duża i za mocnatylko czy bawić się w pompę do tak małego zbiorniczka?

I jaką kupić np

koralia nano

tunze 6025

jvp100

ta ostatnia kosztuje grosze tylko pytanie czy się sprawdzi? Oraz drugie czy warto dołożyć 150 zł i kupić tunze?

Stan na dzisiaj 10.04.2012 17 dzień

10042012.jpg

Kilku nowych mieszkańców ze skały

Rurówka około 2-3cm średnicy

30136689.jpg

Małż

slimakq.jpg


4726_4741.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podmieniaj wody, daj zbiornikowi spokojnie dojrzeć.

Jak będziesz podmieniać to glony zarosną ci cały zbiornik.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tunze ponoć są głośne :p

Koralia Nano 900 spokojnie wystarczy. Ja też mam taki zestaw ;)

Grzałka raczej powinna być... także może lepiej kupić coś innego jeśli obecna nawala.

Glonami się nie martw. Wyrośnie ich trochę ale to naturalna kolej rzeczy. Baniak dopiero dojrzewa więc będą pojawiały się różne glony itp.

Tak jak Yarcio wspomniał z podmianami daj sobie narazie spokój. Daj baniakowi się ustabilizować spokojnie.

Z tej rurówki może być ładny okaz :thumbup:

Swoją drogą to jak udało się koledze wcisnąć tak aż 8kg skały :w00t: ja do mojego ledwo dałem rade włożyć niecałe 6kg z czego i tak pozostały jakieś 4kg tyko.


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest około 7kg trochę jest z tyłu i tka jak widać jakoś weszło i jeszcze trochę by się zmieściło, gdy już będę dodawał życie to zrobię selekcję i część wyleci.


4726_4741.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2-3 podmiany i zasolenie podskoczy o 1 czy 2 punkty w górę...

Też to przerabiałem. Za mały litraż i zasolenie szybko skaczę w górę przy kombinacjach.


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmianka rozcieczoną solanką obnizy zasolenie wzgledem tego, ktore bylo w akwarium przed podmianka, ale po uzupelnieniu odparowanej wody sloną wodą, zasolenie bedzie wyzsze niz przed odparowaniem, niezaleznie od tego ile soli jest w wodzie dolewanej. litraz niema tu znaczenia ( zakladajac, ze podmianka to np 10% i parowanie jest procentowo takie samo. ) Jezeli robisz jedno i drugie to mozesz wahania zasolenia utrzymac w rozsadnych granicach, ale wahania beda.

Pozdrawiam.

2-3 podmiany i zasolenie podskoczy o 1 czy 2 punkty w górę...

Też to przerabiałem. Za mały litraż i zasolenie szybko skaczę w górę przy kombinacjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmianka rozcieczoną solanką obnizy zasolenie wzgledem tego, ktore bylo w akwarium przed podmianka, ale po uzupelnieniu odparowanej wody sloną wodą, zasolenie bedzie wyzsze niz przed odparowaniem, niezaleznie od tego ile soli jest w wodzie dolewanej. litraz niema tu znaczenia ( zakladajac, ze podmianka to np 10% i parowanie jest procentowo takie samo. ) Jezeli robisz jedno i drugie to mozesz wahania zasolenia utrzymac w rozsadnych granicach, ale wahania beda.

Pozdrawiam.

Jednak w mieszaniu małej ilości solanki trudniej ustawić jej stały poziom gdyż nawet kilka gramów więcej czy mniej sprawia, że poziom zasolenia skacze. W sporym litrażu przesypanie i łyżkę nie zrobi widzialnej różnicy. To miałem na myśli ;)

Jak rurówka :welcome:


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego testu używasz do PO4???


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rurówka ma się dobrze, bardzo często się wyłania w ciągu dnia , zasadzie chowa się tylko jak ktoś gwaltowniej rpzejdzie obok akwarium.

Używam testu zooleka.

Glony nitkowe zaatakowały mocniej, dzisiaj trochę ich usunąłem ręcznie, i pokazały się też pomarańczowe fluoryzujące-świecące chyba też glony.

glon.jpg


4726_4741.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomarańczowe fluoryzujace glony już znikły pojawiły się następne żyjątka

czy to aiptasia ?

aipt.jpg

A ta macka?

macka.jpg


4726_4741.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siedzi na pisaku to od razu ją wyautuję, a ten drugi typ?

luknij tu:) http://nano-reef.pl/topic/45010-co-to-za-robal/


Gdy wszyscy wiedzą że czegoś nie da się zrobić pojawia się ten jeden, który nie wie że się nie da i on właśnie to coś robi. Einstein

Moje 42l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.