Skocz do zawartości
MILeN

żywa skałka razem z purigen i chemipure razem w kaskadzie?

Rekomendowane odpowiedzi

takie małe pytanko czy mogę w kaskadzie trzymać w jednym otworze żywą skałe razem z absorwentami typu purigen, chemipure? czy to ma jakieś znaczenie taki bezpośredni kontakt? mam kaskade aquael fzn3 i do tej pory mam oddzielnie te rzeczy ale zastanawiam się nad odpieniaczem by Tomko żeby zrobić i wrzucić do jednego z otworów kaskady bo rozumiem że tam to już nic nie powinno być oprócz odpienka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MILeN nic Ci nie da te 184 gramy pokruszonej skały <_<

Co innego 10kg w 100 litrowych sumpie a tak to mrzonka.

Zrób strzykawkowego odpieńka albo poszukaj na allegro bo ktoś niedawno chwalił się takim maleństwej w kaskadzie.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/niagara-skimmer-280-odpieniacz-filtr-kaskadowy-i2229896549.html

Ten ? też o tym myślałem, ale, mądrzy ludzie twierdzą że do 100 l nie ma potrzeby brać odpieniacza (przy normalniej obsadzie typu "entry level"). Ale ja kombinuje boczny panel i resuna sk-300. Przy okazji, grzałka mi odejdzie.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dale, ktoś kupował samego mikro odpieniacza i wsadził go do kaskady.

Ktoś z piko rafką :D


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, są takie przypadki :) tylko ja nie mam kaskady, filtruje mi tetra tec ex 700 i robi niezły mikser :) A z boku kostki miejsca mam akurat na panel -6 cm...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ważne żeby to co wkładamy do kaskady nie zatykało jej przepustowości


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałam taki odpieniacz na Allegro z wysyłką koło 50 zeta ale nie podają wysokości jego, chce samorubę jednak na razie bo zawsze mogę z modyfikować ...tej skałki to prawda mam mało może tak koło "180 gram heh" takie resztki skały małe kawałeczki...szkoda mi było wyrzucać aaaa purigen i chemipure to kulki są one by mogły zatykać kaskade? Czy chodzi o odpieniacz że zepsuje tą przepustowość bo nie rozumiem do końca ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a o tym odpieńku pomyślałam dlatego że chyba by lepiej było bo mam rybke też ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem, te małe pracują na mokrej pianie. Trudno jest je dobrze ustawić. Odpieniacz ma jeszcze tę zaletę że ładnie natlenia wodę.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochana, nie możesz za dużo tego nawalic do komory.

Zobacz jak działa bez niczego kaskada, włóż i sama stwierdź czy nie za dużo.

Tak na oko, na chłopski rozum.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to muszę potestować ten przepływ jeszcze i poczytać w różnicach piany kiedy mokra a kiedy sucha ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usyp sporą warstwę piasku na dnie, załatwi Ci cyrkulację z nawiązką, pilnuj obsady, nie przekarmiaj, REGULARNIE podmieniaj wodę, a żadne cuda typu purigeny, ani odpieniacz nie bedzie Ci potrzebny :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.