Skocz do zawartości
looq1

Biurowe 1000l w obiegu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od dość długiego czasu czytam to forum i zaraziłem się solniczkami. W domu posiadam 430 l słodkiego holendra, ale z powodu przebywania po kilkanaście godzin w biurze postanowiłem tam postawić akwarium. Z początku miało być przenoszone moje słodkie 120x60x60 z domu i przerabiane na morskie, ale trafiła się okazja i kupiłem używane szkło 140x80x70 z szafką i sumpem 200l z systemem Ocean Runner.

img0249sn.th.jpg

Niedawno skończył się remont, więc czas poplanować całkowity wystrój.

img0266ib.th.jpg

img0265sw.th.jpg

img0264fu.th.jpg

Zdecydowałem że akwarium wsadzę do szafy, która bedzie na ścianie okna. Po drugiej stronie ściany mam jeszcze nie wykończoną łazienkę, w której rozprowadziłem instalację wod-kan i elektryczną do akwa.

szafam.th.jpg

A tak mniej więcej ma wyglądać biuro po umeblowaniu.

biuroc.th.jpg

Proszę o podpowiedzi bardziej doświadczonych kolegów, żeby nie walnąć jakiegoś babola, który będzie mnie kosztował więcej niż się spodziewam.

Sporo umiem i mam możliwości zrobiemia DIY. Przykład zakładanie mojego słodkiego: http://forum.roslinyakwariowe.pl/viewtopic.php?t=31843&highlight=

Ale wiem że niema co za bardzo oszczędzać, więc pytam:

Odpieniacz- myślałem o BK 250, lub wersja od Darek30( tutaj u śmiech do kolegi z forum) czy może coś innego?

Pompa obiegowa- mam nówkę NJ 8000- czy nie za duża wydajność? Ma pompować na ok 180 cm co teoretycznie daje ok 5400 l/h minus straty.

Pompa cyrkulacyjna- zamontowane całe orurowanie do 8 kan Ocean Runnera. Założenie poprzedniego właćiciela- brak widocznych pomp cyrkulacyjnych.Bardzo mi się to podoba, tylko jaką pompę? Na forach amerykańskich widzę pompy o wydajności od 10 000l do nawet 30 000 l/h. Czy starczy 12 000 l/h czy szukać 17 000 l/h.

Oświetlenie- narazie żeby nie wydawać kasy zamontuję dwa oświetlacze metalohalogenkowe 250 W i ściemnialne T5 1x54W- czy wystarczy na początek? Plany na przyszłość lampka Europa od Przemka PS.

Skała- ile kg mam planować do włożenia, tak aby zabudować te wszystkie rury w formie góry na środku, sięgającej aż do powierzchni?

Z góry dziękuję za wiedzę, którą mogę tutaj zdobywać.

Pozdrawiam Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obiegowke bym zostawil , oswietlenie duzo za malo ale na poczatek miekkich i na dojrzewanie bedzie , odpieniacz trochu za slaby jak do 1000L , jesli chodzi o skale to mysle ze 30-40 kg bedzie wystarczjace ale nie wiem jaki efekt w calym baniaku chcesz osiagnac :)

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkielko naszego Skiby crybaby.gif , ale jest pole do "popisu"thumbup.gif


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje słodkiego :thumbsup:

Jak tak podejdziesz do solniczki to będzie zbiornik miesiąca.


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he. Widzę że wynalazki Skiby są znane na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu jakiś morszczak w bliskiej okolicy ,życzę powodzenia :)


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

looq1 - ten zbiornik zobowiązuje do zrobienia czegoś na prawdę fajnego. Rafał miał zawsze fajne pomysły i wkładał w to dużo serca.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam tylko że szkoda takie akwarium zabudowywać,taka kosteczkę ;) powinno się oglądać z trzech stron


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, ciekawe tylko czy Ci księgowa pozwoli w koszty wrzucić baniak i resztę hehe, mi nie pozwoliła ...


Akwarium 150x50x55 412 L, sump 140 L, oświetlenie CRP Metis 3x100W, obieg NJ 4500, cyrkulacja 2xAquael 10000, pienidło TS1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, ciekawe tylko czy Ci księgowa pozwoli w koszty wrzucić baniak i resztę hehe, mi nie pozwoliła ...

bo postawiłeś baniak w domu, w biurze to co innego . :rtfm:


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie będzie to koszt uzyskania przychodu, bardziej reprezentacja :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kibicowałem temu akwa już w rękach pierwszego właściciela. Będę obserwować dalej. Tak jak pisali koledzy, TO szkło zobowiązuje do odpalenia czegoś wyjątkowego.

Jeżeli chodzi o rady, nagiąłbym plany tak, żeby oglądać je z trzech stron, zwłaszcza przy 80cm głębi. Pompy, odpieniacze, zawsze można zmienić, zabudowę ciężko..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po takich słowach to teraz Look1 czuje oddech na karku. Namawianie z rezygnacji zabudowy baniaka z takimi rozwiazaniami jest dobrym pomysłem. Co do reszty, że do czegoś zobowiązuje... Twój baniak teraz, rób tak by Ciebie cieszyło :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jak postępy,wystartowałeś czy odpuściłeś ?


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niestety baniak nie wystartuje u mnie. Strop nie przeniósł obciążenia. Spore pęknięcie na suficie pod zbiornikiem po tygodniu od zalania. morszczak będzie ale w mieszkaniu które dopiero się buduje, więc ten zbiornik jest do sprzedania. Chętnych zapraszam na alledrogo. Pozdraiwam Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.