Skocz do zawartości
giant19s

Krwetki mieszanie gatunków

Rekomendowane odpowiedzi

Przy ostatnich porządkach w baniaku dostrzegłem 3 szklane róże wielkości 5 złotówki. Pojęcia zielonego nie mam skąd się tam wzięły :question: ale mniejsza o to...

Rozważam zakup 2 szt czy to Lysmata wurdemanni czy Lysmata seticaudata aby wyżarły aipitasie. Nurtuje mnie jednak jedna kwestia... W baniaku (30 litrów) znajduje się już od pół roku jeden osobnik Lysmata debelius i nie wiem czy aby nie będzie zgrzytów pomiędzy "Stefanem" :harhar: a ewentualnymi nowymi mieszkańcami...

Jak myślicie? Zda to egzamin czy mogą być z tego ofiary?


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie na pewno będą ofiary .Debelius jest krewetką ,która posiada terytorium (u mnie takjest) i walczy o nie z drugą . Poza tym debeliusy są większe ,a tu 30 litrów. :ouch:


akwa.240 l ,tylko miękie Sump 100 l, ośw .4 x54W + nocne, odpieniacz DIY, obieg 3000l ,cyr 2x6000 +1x3000 ,

start :04.11.2007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie na pewno będą ofiary .Debelius jest krewetką ,która posiada terytorium (u mnie takjest) i walczy o nie z drugą . Poza tym debeliusy są większe ,a tu 30 litrów. :ouch:

nie wiem czy sugestia moja jest w dobrym kierunku ale sprobowalbym skontaktowac sie z kolega nanokaczor, ktory ma doswiadczenie z kreweciami, jego rada moze byc bezcenna


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

30 litrów to za mało dla debeliusa i/lub wurdemanni [dorosła L.wurdemanni jest troszkę wieksza od L.debelius] . W takim akwarium do zwalczania apitasi nadadzą się L.seticaudata, które rosną do 4 - 5 cm.

Z debeliusami w jednym akwarium trzymam seticaudaty [ które mają wyjadać rurówki] i nie ma problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny litraż i wurdemani przez debeliusa wyskoczyła bo się cały czas ganiały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem właśnie zakupić z 2 sztuki od kolegi @nanokaczor ale kiepsko o bezpośrednie połączenie pomiędzy Warszawą a Jarocinem :crybaby:

L.wurdemanni jest dość łatwa do zdobycia w sklepach jednak z uwagi na jej wielkość myślałem właśnie o zakupie L.seticaudaty jednak jak się okazuje jest nie do zdobycia w pobliskich sklepach a tu jak znalazł oferta na forum, nu ale połączenie brak.

Teoretycznie więc seticaudaty i debelius nie powinny się wzajemnie wybić...

Szkoda tylko jak zamiast do aipitasi będą dobierały się do rurówek :crybaby:

Skoro jednak krewecie miałyby się wybić to szkoda zwierzaków. Pokombinowałbym z igłą i strzykawką ale dojście kiepskie :(

Pozostają jeszcze chelmony ale to raczej jak strzał w kolano no i pewna śmierć dla zwierzaka.


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seticaudaty wpuszczone do baniaka przeżyły około 4 godzin. Przyczyna zgony nieznana. Jedyny winny to Debelius, niestety na gorącym uczynku nie został przyłapany :crybaby:

Aipitasia rośnie dalej choć Seticaudaty przez ten czas zdążyły jedną mniejszą mocno wytarmosić.

Chyba nie pozostaje nic innego jak wymyślić inny sposób na pozbycie się aipitasi :crybaby:


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.