Skocz do zawartości
Martines

Test pompki powietrznej Atman AT7500

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem przeprowadzić mały test wydajności mojej pompki powietrznej do odpieniacza kostkowego.

Przedmiotem doświadczenia jest model Atmana AT7500 o wydajności podanej przez producenta 2x180 l/h. Pompka ma dwa wyloty i płynną regulację.

Do zmierzenia wydajności użyłem butelki 2 litrowej, wiadra i stopera. Pełną butelkę odwróconą do góry nogami zanurzyłem w wiadrze. Trochę sie zapadła ale woda nie wyleciała.

Testy przeprowadziłem w kilku kombinacjach:

1. dwa wyloty połączone trójnikiem dające wspólny wylot

3. pracuje tylko jeden wylot, drugi jest nieskrępowany :)

5. dwa wyloty pracują niezależnie, nie są połączone

Każdy wariant zmierzyłem z min i maxymalną pracą pompki

Oto wyniki:

1. 2x180 min = 103 l/h

2. 2x180 max = 200 l/h

3. 1x180 min = 55 l/h

4. 1x180 max = 108 l/h

5. 1+1x180 min = 116 l/h

6. 1+1x180 max = 218 l/h

Przyjmując nawet, że pomiary nie były idealnie dokładne widać od razu że do sugerowanych 360 l/h to duzo brakuje.

Róznica przy pracy obu wylotów połączonych trójnikiem czy nie wynosi ok 10% na kożyść rozdzielnego zasilania.

Wnioski:

Producent wydymał mnie, aż miło. Zawyżył sobie wydajność o jakieś 40 procent.

Szczyt chamstwa.

Co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hamstwo tak, i to jakie ale gorzej jest na allegro, niektórzy (przy przedpłatach) biorą kaskę i niczego ne wysyłają, albo robią jakieś śmieci

z kolei zauważ że wszędzie na pompkach pisze że są bezgłośne, nie ważne na jakiej, a moja APR 300 aquaela hałasuje jak cholera, za to można by pozwać do sądu, tj. za oszukiwanie klienta, w ogóle świat jest nie sprawiedliwy, w sądzie (powiedzmy że wniosek by przyjęto, cuda się zdarzają) na pewno by się bronili czymś w stylu "wystarczy podłączyć pompkę do napięcia (powiedzmy) 400w" albo "jeśli pompkę włożymy do pojemnika dźwiękoszczelnego to nie będzie jej słychać"

ŻYCIE JEST NIESPRAWIEDLIWE!!!!

koniec komentarza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariusz Szramek

Adi.....wystarczy się ożenić żeby się dowiedzieć że życie jest niesprawiedliwe :):):) :)

Jak mam JBL Prosilenta S200 i jest NAPEWNO CICHY. Nie słychać go wogóle choć musiałem zawinąć go w gąbke.

Ale do napędzania odpieniacza to trochę mało (100l/h)

Martinez zrobił extra test. Co do atmana... no cóż.

Kupisz nowego mercedesa i może nie mieć tylu koni ile deklaruje producent.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo za test:) Ja mam pompkę firmy JEBO i jest super. Na prawde cichutka:) Mam ją u siebie w pokoju i głośniej przelewa się woda w filtrze nizż ta pompka pracuje.

Pozdrawiam

Grzesiek


akwa 126 l i większe w drodze...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to napiszę jeszcze, że pompka Atmana7500 jest cicha gdy pracuję zdławiona na maxa, choć nie mogę wciskać kitu, że jej nie słychać- po prostu buczy sobie cichutko.

No ale jak spojrzy się w tedy na jej wydajność to tragedia 110 l/h.

Puszczona na maxa daje dobry strumień, ale buczy jakby się miała za przeproszeniem zesrać :)

Piszcie ludzie o swoich pompkach - ku przestrodze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test jest ok tylko ,mam jedną sugestię wydaje mi sie ,że producenci podają wydajnośc bez obciażenia tzn.bez podłączonych wężyków kostek itp. Tak samo jak w przypadku pomp wodnych kazda wydajnośc jest podawana bez obciążenia np: pompa o wydajności 3500 l/h ma ta wydajnoś bez podłączonych rur już każdy centymetr rury w górę powoduje spadek wydajności no cóż prawa fizyki.Tak więc przypuszczam iż wydajnośc Atmana jest poprostu przez producenta wyliczana i podawana bez obciążen pompy na wylocie, bo przecież zakładając różne kostki napowietrzajace o różnej gęstości uzyskamy inną wydajnośc.A i jescze ciśnienie jakie musiała wytwożyc pompka podczas testu, ona z tego co rozumię musiała jeszcze wypchnąc wodę z zanużonej butelki!!? To tak jakbyś zatykał wylot palcem !!! Tak więc panowie trochę rozwagi przy wydawaniu opinii.


Lubię to co słone !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie zdrzaźniłeś @Sergan

Do testu nie stosowałem żadnej kostki, sam wężyk długości ok 1 m. Pompka stała nad lustrem wody i nad butelką.

To niby jak producent to mierzy? Balony dmucha? Tam tez będzie opór.

Prawie 50 procentowy spadek mocy uważasz za brak rozwagi w wydawaniu opini? A nawet kamienia, ani kostki nie było.

No wybacz stary, ale mam prawo czuć sie oszukany.

Bez obrazy @Sergan, po prostu mam inne zdanie na temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nerwowo się zrobiło.To tylko moje własne sugestie ja naprawdę nie produkuje tych pompek :)

Poprostu jest wiele czynników które mają wpływ na obniżenie wydajności .Co do użycia kostek czytając twój pierwszy post myślałem że skoro piszesz:

Postanowiłem przeprowadzić mały test wydajności mojej pompki powietrznej do odpieniacza kostkowego.

to dokonujesz testu z użyciem takiej właśnie kostki , bo poniżej nic nie piszesz o jej braku.

Tak więc z małego nieporozumienia wynikła twoja frustracja.

Myślę ,że wyjaśniłem Ci wszystko i nie ma się co denerwowac ani drzaźnic.

:)

Przyznaję Ci w tej sytuacji słusznośc:wink


Lubię to co słone !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to jest ten cytat zmuliłem za pierwszym razem.

Postanowiłem przeprowadzić mały test wydajności mojej pompki powietrznej do odpieniacza kostkowego.


Lubię to co słone !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry @Sergan, nie miałem zamiaru Cię urazić.

To forum jest po to żeby wymieniać się poglądami, a nie wszczynać awantury.

Zachowałem się jak szczeniak - jeszcze raz Cie przepraszam.

Wszystko to wynikło z mojej frustracji przez jakąś głupią pompkę. Myślałem że ją zdławie to będzie cicha, a mocy i tak starczy, ale okazuje sie, że tej mocy nie ma wcale tak wiele. No i hałas stje się dokuczliwy, a to cicha praca miała być jej zaletą.

"Postanowiłem przeprowadzić mały test wydajności mojej pompki powietrznej do odpieniacza kostkowego." - napisałem tak, żeby sprawa była od razu jasna dla tych, którzy nie wiedzą nic o tym modelu i jego przeznaczeniu.

Nadal uważam, że takie takie chwyty marketingowe stosowane przez producentów to zwykłe nabijanie w butelke.

Ciekaw jestem jak się ma sprawa z innymi firmami i ich deklarowaną wydajnościa do rzeczywistej pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam APR 300 aquaela i buczy jak cholera obrze że baniak nie stoi u mnie w pokoju bo bym się wyprowadził chyba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie mam odpieniacza.. i nie buczy:D


Niestety nie tak duza jak zamierzalem, ale praca w toku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martines, zdławisz ją kostką odpieniacza, a dla pocieszenia Ci powiem, że na pewno nie buczy tak jak moja OR2500 ;-)


Pozdrawiam Jacek 3_2.gif 370l, sump 100l, 40kg LR, 4*T5 54W DSCF2002.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

producenci liczą to zazwyczaj z szybkości wylotu powietrza z pompy bez żadnych oporów. co do oszukania to nie oszukują - poprostu trzeba mieć świadomość jak się to mierzy. Jak kupujesz auto to jego Vmax też nie jest mierzony na zwykłej 95 z pięcioma osobami na pokładzie i pełnym bagarznikiem (tak samo droga hamowania o czym większość zapomina).


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może wytocze proces sądowy :)

Life is brutal, and full of zasadzkas.

And sometimes kopas w dupas.

Szkoda prądu na takie rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Martines :

Sorry @Sergan, nie miałem zamiaru Cię urazić.

To forum jest po to żeby wymieniać się poglądami, a nie wszczynać awantury.

Zachowałem się jak szczeniak - jeszcze raz Cie przepraszam.

:) Szanuje takich ludzi...


"Plany...,plany ;)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.