Skocz do zawartości
streetgibon

Żywa skala ale nie do końca...:)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kupiłem RM i gratis dostałem 5-6kg skały która w nim była, problem polega na tym ze skala jest sucha i już od jakiegoś czasu leżała sobie po za zbiornikiem. Wystartowałem Dzisiaj RM i zastanawiam się co z nią zrobić, kupie dzisiaj jeszcze ok 5-6kg ŻYWEJ skały z działającego zbiornika. Czy mogę razem do żywej dodać suchą?

Pozdrawiam

Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli ufasz sprzedawcy a historia skaly jaka opowie nie bedzie zawierala zadnych "opowiesci dziwnych tresci" mozna zaryzykowac powtorne "ozywienie". Dla ciebie oznaczac to bedzie wieeelomiesieczne walki z glonami, glutami i parametrami :)

Lepiej mimo wszystko zostawic w pudelku i dokladac do akwarium po kawalku jak juz bedzie system stabilny i bezbolesnie przyjmie takie cuda :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dostałem ok 5 kg leżącej dość długo poza zbiornikiem i... wyrzuciłem-po zasięgnięciu opinii na tym forum oraz u sprzedawców w e-rybce


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dostałem ok 5 kg leżącej dość długo poza zbiornikiem i... wyrzuciłem-po zasięgnięciu opinii na tym forum oraz u sprzedawców w e-rybce

A co działo się po wrzuceniu? Jakieś drastyczne zmiany??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wogóle nie wkładałem, skała była ok 2 m-ce poza akwarium więc żywa nie była. Zasięgnąłem porady i ją wywaliłem.


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez przesady z tym wyrzucaniem ,suchą skałę zawsze można ożywić stosując ją na dół a na górze kupić żywą tylko wcześniej suchą trzeba wymoczyć porządnie w ro


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

wogóle nie wkładałem, skała była ok 2 m-ce poza akwarium więc żywa nie była. Zasięgnąłem porady i ją wywaliłem.

Skoro wywaliłeś to trudno - ale u mnie w zamian za tą skałę miał byś krewetki.

Jeśli skała nie była moczona w wybielaczu, wodzie z mydłem, nie leżala w szambie, wysypisku śmieci ani polana radioaktywnymi ściekami to jak najbardziej sie nadaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po klockach. Pisałem ok 5 tygodni temu z zapytaniem co zrobić, doradzono wyrzucić bo nic z tego nie będzie więc poszła, był to jeden kawałek skały.


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zywa skala z frachtu wali jak cholera bo to co padlo gnije. Trzeba ja odgazowac itd itd. Jeden wielki syf jednym slowem. Sucha skala - no coz - zycia tam na pewno juz nie ma - aleee porowata struktura zostala a to jest clue calej metody. Lekka, porowata skala to duuuuuuuze zloze do zasiedlenia przez bakterie filtracyjne !! Sucha skala moze na poczatku nie bedzie zasiedlona ale zapewniam ze po jakims czasie mikropory, kanaliki itp zostana wypelnione zyciem. Tu chodzi o strukture tak na prawde. Bo skala zrobiona z np. ceresitu coz - tych kanalikow praktycznie miec nie bedzie. Powierzchnia czynna bedzie duzo, duzo mniejsza niz kawalka zywej kiedys rafy. I to jest wazne - a nie czy ona tam zywa, sucha czy jeszcze jakas inna. Mialem taki jeden kawalek ktory byl duzym zrodlem PO4 przy dojrzewaniu baniaka - wyjalem go, dalem na sloncu wygnic wszystkiemu ;) Dzisiaj jest piekny, rozowy a w nocy wylazi z niego mnostwo zwierza. Jesli ktos chcialby wyrzucac skałę, ktora kiedys byla opisywana jako żywa to ja biorę każdą ilość ;P


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos chcialby wyrzucac skałę, ktora kiedys byla opisywana jako żywa to ja biorę każdą ilość ;P

hehe ja tez, nawet zywa z bryopsis ;)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@streetgibon,ja wystartowalem swoja solniczke na Calkowicie SUCHEJ skale rafowej-jej kawaleczki sa leciutkie i niesamowicie porowate-wiem iz kiedys byly w 500L[widywalem akwa za jego "zycia"] ,dzis moje akwa ma prawie rok czasu,do tej pory zadnych plag,masowego wysypu glonow itp....,juz prawie nie mozna jej odroznic od tej "prawdziwie zywej",fajnie pokrywa sie wapniakami,robactwo sukcesyfnie ja "drazy" ,takze ja przynajmniej nie narzekam :welcome: ,i nastepny raz w razie niemca jak mialbym ponownie startowac ,uczynie tak samo,pozdrawiam grzegorz :welcome:


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.