Skocz do zawartości
kataklizm

Oceanarium-Budapeszt

Rekomendowane odpowiedzi

Jutro o 5 rano jade na Węgry. Obowiązkowo będe w Budapeszcie. Jak wiadomo tam jest oceanarium, podobno największe w Europie wschodniej. Czy ktoś tam może był i wie czy trudno się tam dostać? Niestety nei będe miał do dyspozycji samochodu.

Po powrocie zamieszcze fotki:)

Pozdrawiam i znikam na 5 dni...


akwa 126 l i większe w drodze...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem tak jest COOL

najpierw są pająki i inne takie jak skorpiony

potem pzrechodzisz przez jakby wycinek dżungli z bajorkiem z karpami koi I KROKOdylami

potem sąwielkie zbiorniki biotopowe z azji, tanganiki malawi i duże estuarium, do tego kilka mniejszych baniaków z muszlowcami oraz sumikami szklistymi

potem zaczyna się pawilon morski

jest wielkie akwarium z chetonikami i rogatnicami, potem przechodzisz prze akrylowy tunel mając plaszczki i rekiny nad głową

a potem jest wielka sala z większymi i mniejszymi akwariami

wielkie wrażenie robi akwarium z murenami ok. 2metrowymi i pływającymi im przed pyskiem garbikami

są jeszcze akwaria z chetonikami, ustnikami, duże akwaira rafowe i wiele innych

jest też para koników morskich, kostera rogata,podłożne akwarium z pięknymi małymi skrzydlicopodobnymi kurkami z nogami jakby :) są jeszcze akwaria z igliczniami, błazenkamiirum, krewetkarium i na koniec, co najlepsze, duzy basen z kilkoma ustnikami i masą płaszczek co je można głaskać, te z niebieskimi kropkami

ja tam zabawiłem ok. 6 godzin, z czego ponad 1.30 godz zajęły mi płaszczki, naprawdę się opłaca tam jechać :)

oczywiście w budapeszczie byłem na przełomie września i sierpnia rok temu to kolejność mogłempomylić, ale słodkie były pierwsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i prosze bardzo, jak Adi chce to i potrafi napisac pozadnego, merytorycznego i konkretnego posta z ktorego zainteresowany moze sie wiele dowiedziec. Tak trzymaj Adi.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budapesz nie tak daleko z krakowa - może warto nawet skoczyć na jeden dzień. Muszę to rozważyć. :)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja mam skoczyła tak na jeden dzień, naprawdę warto, ja tam byłem na 3 dni, tak naprawdę to nie oceanarium tylko tropikarium ze wskazaniem na organizmy morskiem, jest tam na tablicy tematycznej napisana np. łacińska nazwa pięlegnicy papuziej cichlasoma (nie pamiętam:() ale może ktoś to tiu napisze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie sie zebrałem i wklejam fotki z oceanarium w Budapeszcie. Niestety nie są one najlepszej jakości..:/

1088-dsc01781.jpg

1088-dsc01790.jpg

1088-dsc01801.jpg

1088-dsc01807.jpg

1088-dsc01808.jpg

1088-dsc01813.jpg

1088-dsc01827.jpg

1088-dsc01837.jpg

Pozdrawiam

Grzesiek


akwa 126 l i większe w drodze...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niezle niezle - szkoda ze rozmazane zdjecia ale widac ze zbiorniki bardzo kolorowe


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz....wydaje mi się że to przez to że wszędzie są okrągłe szyby i światło się załamuje....aparat chyba nie mógł złapać ostrościi:/ ale jak wywołam zdjęcia z kliszy to wkleje lepszej jakości. Myśleże powinny być ostrzejsze:)


akwa 126 l i większe w drodze...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach teraz jak sobie pomysle ze bylem tam 4dni na sylwestra i nie zawitałem do oceanarium (bo nie wiedziałem że jest) to mnie szlag trafia :)

A chyba z godzine spedzilem w sklepie z morszczyzna i robilem fotki :)

818-pict0744.jpg

818-pict0748.jpg

818-pict0749.jpg

818-pict0751.jpg

818-pict0757.jpg

818-pict0758.jpg

818-pict0759.jpg


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no kto by pomyślał że na Węgrzech taki wypas mają warto by się wybrać ..chociaż jak słyszę węgierską mowę to skóra mi cierpnie ale oki stopery w uszy i na przód.pozdrawiam


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16.900 forintów za zebrasomę to niezła cena, poza tym jak już pisałem, post był AUTENTYCZNY tylko nie ma tam ośmiornice (są tylko w londynie i lizbonie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj kolejny cel to oceanarium w Barcelonie...podobno też mega wypas...ale to się okaże... Póki co musze dozbierać fundusze na moją solanke tak więc nigdzie się z domu nie ruszam....

Pozdrawiam

Grzesiek


akwa 126 l i większe w drodze...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja nie wierzę że byłem 3 dni w lizbonie i nie poszedłem do oceanarium, ale to było 3 lata temu.

mama moja się uparła że na lato lecimy do londynu to zobaczę to obok London eye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cóż 16900 forintów za zebrasome to chyba jednak dużo nie... na nasze to wyjdzie jakieś 266 pln, a u nas to gdzieś ze 100pln mniej. zgadza się Panie Adi?

pzdr


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwierzaki mieli drogie - fakt


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.