Skocz do zawartości
amsam

Ile kominów

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium 200 x 36 x 60 cm. czy jeden komin w rogu wystarczy , czy 2 stawiać? Ktoś ma własne doświadczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium 200 x 36 x 60 cm. czy jeden komin w rogu wystarczy , czy 2 stawiać? Ktoś ma własne doświadczenia?

cztaj forum :rtfm:

a na serio jeden wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko nie zrób 10 cm wlotu do komina - chciałem zobrazować ale nie wyszło nic przyzwoitego :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

baniak na 36 cm gleboki ??? kurcze trochu malo :( ale zawsze to lepiej niz jakas mala kostka :) kolego wystraczy ci jeden komin , baniak bedzie mial jakies 420L wiec splyw z niego zrob na 32 lub 40 rurze , ja bym dal na 40 i rewizje na 32 i pompe okolo 3000-4500L/G choc ta druga bedzie lepsza :)

pozdr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głęboki na 60 cm, wąski niestety, ale cóż. Ale cm grzebienai dobrze było by zrobić? Czy spływ 32 będzie dobrze bo wiertło 45 już mam. Czy jednak doinwestować groszee... przy tym wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy ile długości w cm grzebienia trzeba by zrobć przy tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy mojej długości (315 cm) miałem 2 kominy kwadratowe w rogach baniaka (15x15) i w obiegu pompę 3500L, teraz przebudowałem też na dwa ale płaskie i szerokie na 40 cm z każdej strony (głębokość chyba 8 cm). To przy takiej pompie starczało mi bez problemu z zapasem na grzebieniu i przez prawie dwa lata śmigało bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś może powiedzeć czy takie akwarium ok 420 l na przelocie i rewizji 32 mm będzie dobrze czy jednak spływ 40 robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś może powiedzeć czy takie akwarium ok 420 l na przelocie i rewizji 32 mm będzie dobrze czy jednak spływ 40 robić?

mam spływ 40 i pompe OR3500 w obiegu, mam "luzy" na powrocie do sump'a i teraz montuje zaworki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale masz 2 kominy więc 2 x 40 mm. Ja planuje 1 komin więc czy 32mm nie okaże się za małe . Musze sam wywiercić otwory, bo w mojej "zapyzialej" miejscowości szklarze patrzą się na mnie jak na idiotę- więc planuję im pokazać że można. Nie chciałbym jednak 2-ch otwornic kupować, każda to 100 zł /bo rewizyjny na 40mm to bez sensu/, ale jak 32 będzie zamałe , to cóż trzeba będzie, nie będę później przecież płakał . dzięki z góry zza radę. Ot taki problem wyjściowy. Pompe planuje NJ 4500. MOże ktoś ma jeden 32 mm czy to chodzi czy za małay jest? Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

32mm będzie OK,

nawet z zapasem :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.