Skocz do zawartości
Roman.P

Utrata tkanki

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym przyczyny szukał w podstawowych parametrach (to co radził RobertK!). Sprawdź szczególnie Mg! To KH jest wysokie i przy tym poziomie ciężko o dobry Mg. Jeśli zmiana jest szybka to nie wydaje mi się, że to kwestia wyjałowienia zbiornika czy bakterii. Nie wydaje mi się także, że to niskie PO4 czy NO3 bo te wartości nie zmieniają się nagle (dlatego wykluczałbym kwestie peletek czy wódy). Szukaj przyczyny w Ca, Mg i Kh bo te Twoje pomiary wyglądają dziwnie. Tak jak radzili koledzy, podmiana widy nawet duża z pewnością pomoże systemowi.

Powodzenia

J


Start: 10.01.2016 r.

Akwarium: IM Fusion 30L, odpieniacz: Tunze 9004, lampa: Nanobox Quad, cyrkulacja: Vor-Tech MP10w, i trochę drobiazgów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman, nic nie piszesz o pH, ja bym to sprawdził, druga sprwawa to temperatura, wszyscy doszukują się jakiś zawiłych przyczyn a objawy masz takiej jak w przegrzaniu zbiornika - sprawdź termometr!

Swoją drogą to widzę że się pogubiłeś tak jak ja niegdyś i kupujesz wszystkie mozliwe preparaty i absorbery nie dając szansy naturze, poza tym przy takiej ilości wspomagaczy nie jesteś w stanie zrozumieć i sprawdzić co które z nich powodują.

Jak coś to służę pomocą


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman napisz czy woda jest u ciebie krystaliczna czy lekko zmętniała patrzę na zdjęcia.Podobną sytuację miałem ponad rok temu na paletkach.Metoda dobra miłem dobre parametry ale ja przegapiłem ilość paletek nie dosypałem na czas zwiększył się przepływ przez filterek i kulki zaczęły się delikatnie zcierać i sps-y zaczęły lecieć jak u ciebie.

Poza tym mam podobne zdanie jak inni za dużo wszystkiego więc ciężko stwierdzić.


400l,cyrkulacja 14000l/h,oświetlenie Led no i reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam tylko ze akropory lubia "podwinac kiecke i ukazac stope" po przedakowaniu aminokwasow. Potwierdzone zjawisko w kilku zbiornikach :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry na przestrzeni ostatnich dni były kilkakrotnie sprawdzane ze względu na podbijanie Mg.

Po4 i No3 są zerowe od kilku tygodni.

Łukasz. nie mierzę ph bo nie mam jeszcze czym. temperatura jest mierzona i sterowana przy pomocy RTC i kontrolowana zwykłym termometrem akwarystycznym.

Przegrzanie zbiornika, no cóż była taka sytuacja jak byliśmy w Milówce.

Po powrocie zastałem akwarium rozgrzane do 30 stopni. Wg informacji od mojego syna, który w czasie mojej nieobecności opiekował się zbiornikiem sytuacja taka trwała 3 dni. Efektem tego była likwidacja ospy z którą kończyłem walkę (miałem jeszcze wtedy białobrodego.

Od tego czasu nic się nie działo.

JARO.

Woda krystalicznie czysta. Unoszą się odrobiny efektu pracy babek.

chodi.

z aminokwasami starałem się uważać. Dawałem 5-7 ml co kilka dni.

Szykuję 70 l wody na podmianę.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szykuję 70 l wody na podmianę. -- Może lepiej wziac wode ze stabilnego działajacego baniaka ?


 435 l 150x55x53 ,DeltecMCE600, Aquasunlight 2x250&2x54 ,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja jeszcze raz poruszę temat oświetlenia bywam często u Romana i jak było oświetlenie tylko na ledach to było lekko blado ale jak dołożył świetlówki to jest niesamowicie biało


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje oko, to nastąpiła eksterminacja niektórych szczepów bakrerii i woda nie posiada pełnego zestawu flory. To jest powód problemów. Więc oferta od @Czerest'a jest jak najbardziej na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za wypowiedzi na forum oraz porady na PV. :unworthy:

Na dzień dzisiejszy działania są takie.

Wszystkie wspomagacze usunięte a preparaty odstawione, za wyjątkiem pelet i adsorbera krzemianów.

Zwiększona ilość podawanych mrożonek.

Dziś wieczorem będzie podmiana 100 l wody z dojrzałego stabilnego zbiornika i włożony węgiel 1/2 litra

I czekanie.

Pozdrawiam


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zmniejszył bym oświetlenie. Możliwe, że "przypaliłeś" koralowce światłem, przynajmniej mi to wygląda na przypalenie. Odłącz na razie świetlówki, albo nawet wyłącz ledy, a zostaw świetlówki i obserwuj zbiornik. Druga sprawa to te "preparaty". Ja bym z wszystkich zrezygnował. Jedynie odpieniacz i skała - sprawdzona metoda :welcome: :welcome:

pozdro Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za wypowiedzi na forum oraz porady na PV. :unworthy:

Na dzień dzisiejszy działania są takie.

Wszystkie wspomagacze usunięte a preparaty odstawione, za wyjątkiem pelet i adsorbera krzemianów.

Zwiększona ilość podawanych mrożonek.

Dziś wieczorem będzie podmiana 100 l wody z dojrzałego stabilnego zbiornika i włożony węgiel 1/2 litra

I czekanie.

Pozdrawiam

Trzymamy kciuki !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz.

Jak widziałeś na fotce digitaty to tkanka leci w miejscu gdzie ma mało światła.

Lampa wisi 15 cm nad lustrem wody monti jest 23 cm o lustra mniej/więcej po środku głębokości zbiornika więc to chyba nie światło :wacko:

Pozdrawiam

Roman


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzialania sa a efekty ... zatrzymalo sie ?


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trudno to ocenić. Właśnie skończyłem podmianę 100 l wody z dobrego zbiornika.

Jutro będą testy i dokładne oględziny. :question:

Zrobię też foty dla porównywania zmian.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zmniejszył bym oświetlenie. Możliwe, że "przypaliłeś" koralowce światłem, przynajmniej mi to wygląda na przypalenie. Odłącz na razie świetlówki, albo nawet wyłącz ledy, a zostaw świetlówki i obserwuj zbiornik. Druga sprawa to te "preparaty". Ja bym z wszystkich zrezygnował. Jedynie odpieniacz i skała - sprawdzona metoda :welcome: :welcome:

pozdro Grzegorz

No właśnie Grzegorz masz rację za dużo światła piszę w każdym możliwym temacie ale odzewu nie ma.

Dlaczego wszyscy z tym światłem tak szaleją.Mam identyczny zbiornik i miałem 2x90W led zmieniłem na 2X70W zaznaczam zbiornik 400l i jest tak.

post-9241-0-75918000-1334087747_thumb.jpg


400l,cyrkulacja 14000l/h,oświetlenie Led no i reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym stawiał na bakterie, laleś bardzo dużo spirytu jak na ten litraż, do tego pellety, i popełniłes podstawowy błąd, jakiego popełniac nie wolno w systemach opartych na karmieniu bakterii - wyłączałes odpieniacz, tego robic nie wolno, w takich systemach odpieniacz musi być mocny i działać bez zarzutu, inaczej kończy się problemami. Wszystko już zostało napisane, może tylko dodam że lałeś gigantyczne ilości mikroelementów, do tego używales bogatej soli, jednak w obecnej Twojej sytuacji mimo wszystko nie rezygnowałbym tak całkowicie z ABCM, to może być to co korale w chwili obecnej utrzyma przy życiu, szczególnie aminokwasy.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Grzegorz masz rację za dużo światła piszę w każdym możliwym temacie ale odzewu nie ma.

Dlaczego wszyscy z tym światłem tak szaleją.Mam identyczny zbiornik i miałem 2x90W led zmieniłem na 2X70W zaznaczam zbiornik 400l i jest tak.

post-9241-0-75918000-1334087747_thumb.jpg

tak jest Jarek brawo!!!

nie żadne 1w/1litr wody głupota !!!

ty masz prawie 1/4 wata na litr wody i jest ok :thumbsup:

więc tu tylko chodzi o jakośc wody wynika z różnych doświadczeń


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki seb.

Włączyć UV ? :question:


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki seb.

Włączyć UV ? :question:

Nie wyjaławiaj UV flora jak ma bużo pożywki to przy temp. 25 st. C odbudowywuje się dość szybko 12-36 godzin jej wystarcza, potem czas tylko powoduje stabilizację. [wg. literatury: wyczytane w mikrobiologii Javetza].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne wszystkim.

Na ten moment trudno coś stwierdzić. Nie widzę dalszej lawiny ale i poprawy.

Zoasy w dalszym ciągu w większości pochowane, parazantusy też.

Pseudogorgonie delkatnie nieśmiało pokazały polipki

Oko pokazuje to co chciało by serce, czyli złudne jest.

Kapnąłem odrobinkę aminokwasów i stosuję węgiel doustnie w postaci browara na uspokojenie.

Ręcznika nie rzucam.

Pozdrawiam


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jest -walczymy :smoke:

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne wszystkim.

Na ten moment trudno coś stwierdzić. Nie widzę dalszej lawiny ale i poprawy.

Zoasy w dalszym ciągu w większości pochowane, parazantusy też.

Pseudogorgonie delkatnie nieśmiało pokazały polipki

Oko pokazuje to co chciało by serce, czyli złudne jest.

Kapnąłem odrobinkę aminokwasów i stosuję węgiel doustnie w postaci browara na uspokojenie.

Ręcznika nie rzucam.

Pozdrawiam

Na nocne przemyślenia notka o mikrobach z mojego "dziennika akwarysty":

Wielkość populacji

Patrząc na wyniki badań wykonanych we Francji i Kanadzie [3], można śmiało wywnioskować, że populacja bakterii jest zależna przedewszystkim od:

  • głebokości pomiaru
  • temperatury (średnioroczna temperatura)
  • dostępności fitoplanktonu i zooplanktonu
  • rodzaju akwenu (ocean, morze, zatoka, ujście rzeki)

Dzięki temu ilość bakterii w 1cm3 wynosi średnio:

  • w zatokach i ujściach rzek 107 czyli 10 000 000
  • w strefach przybrzeżnych 106 czyli 1 000 000
  • na otwartyn oceanie 105 czyli 100 000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakieś newsy?

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomiooo.

Dzięki za zainteresowanie.

Po podmianie 120 l wody i wywaleniu wszystkiego za wyjątkiem poletek i adsorbera krzemianów tracenie tkanek chyba się zatrzymało.

Po troszku ok 5ml co drugi dzień podaję tylko ABC+M za radą Seba.

Dzisiaj będą testy tak że w stopce będą aktualne wyniki.

Zoasy słabo się otwierają, a parazantusy wcale od tygodnia :question:

Pozdrawiam

Roman


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 ml co drugi dzień to gigantyczna dawka, na swój baniak możesz lać 1 ml.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.