Skocz do zawartości
refish

babka

Rekomendowane odpowiedzi

witam i pozdrawiam mam pytanie jaką babke polecicie do czyszczenia piachu [aby nie robila burzy piaskowej]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ta się nada Valenciennea strigata


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Valenciennea puellaris i nie robi burzy. Spokojnie sobie kopie przesypując piasek z kupki na kupkę


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekopuje fajnie, tylko wyskakuje :(


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Valenciennea puellaris i nie robi burzy. Spokojnie sobie kopie przesypując piasek z kupki na kupkę

w pełni potwierdzam mam taką i tak się zachowuje :thumbup: przykrycie albo wysoka korona obowiazkowa


akwarium 60x60x60 + 50l sump, odpieniacz DELTEK SC1350 lampa led 130W, biopellets

http://www.nano-reef...m=posts&q=32943

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam babkę Valenciennea puellaris, ale moja ma humory.

Tak jak Picasso miał okresy w swojej twórczości nazywane przez koneserów - błękitny , różowy itd, tak moja babka ma podobne okresy.

Bywa że jest spokojna i łagodna jak baranek, wtedy robi sobie małe kupki z piasku. :baby

Gdy nachodzi ją wema twórcza , to jest jak tajfun. Robi doły , drąży tunele, zasypuje skałki przenosi muszle i małe kawałki skał. :rant: Współlokatorom pokazuje co chwile swoja otwartą paszczę jakby mówiła - no podskocz mi to cię połknę.

Gdy zrobi burze i pył osiada powoli to wtedy podpływa do szyby i czeka na mnie aż podejdę, patrzy się długo, jak by chciała powiedzieć no i co mi zrobisz? Beze mnie będziesz miał brązowy piasek, kupę detrutusu, porost glonów, i inne plagi. :harhar:

Gdy tak się napatrzy na człowieka to odpływa nie widać jej do wieczora.

Polecam tą rybkę, bo to jest rybka z charakterem i za sam jej uśmiech można jej wszystko wybaczyć.

Pozdrawiam :welcome:


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

godeusz coś w tym musi być, moja jak troche nabroi to tez podpływa do szyby i czeka aż ktoś podejdzie i patrzy się tak kilka minut pokazując kto tu rządzi, po czym odpływa i grzecznie przesiewa piasek jakby nic się nie stało

A tak wygląda moja piękność u wejscia do swojej norki którą sobie usypała

gallery_12635_2016_234265.jpg


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale się rozmarzyłem o tej rybie. jak już dojdę do wprawy, i postawię coś większego, zagości u mnie na 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To więcej jak ryba - to ARTYSTKA przekonasz się!


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ta się nada Valenciennea strigata

Mogę więdzieć na jakiej podstawie polecasz tą babkę? :)

Strigata to tornado, tajfun i cyklon w jednym! :)

Ja polecę Signigobius biocellatus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę więdzieć na jakiej podstawie polecasz tą babkę? :)

Strigata to tornado, tajfun i cyklon w jednym! :)

Ja polecę Signigobius biocellatus.

Widziałem w dwóch zbiornikach i w żadnym z nich nie robiły huraganu.

Ale z tego co widzę w tym wątku to chyba widziałem jakieś spokojne okazy...


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tych babeczek).gif ja sie zdecyduje na signigobius biocellatus z polecenia LizaRda mialem coś podobneg ale padla już ze starosci kupilem wyrośniętą jedyną jaką mial Oliwier dzięki za polecenia welcome.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tych babeczek%29.gif ja sie zdecyduje na signigobius biocellatus z polecenia LizaRda mialem coś podobneg ale padla już ze starosci kupilem wyrośniętą jedyną jaką mial Oliwier dzięki za polecenia welcome.gif

Był temat o przeżywalności tych babek czytałeś ??


akwarium 60x60x60 + 50l sump, odpieniacz DELTEK SC1350 lampa led 130W, biopellets

http://www.nano-reef...m=posts&q=32943

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaką kolorową babeczke polecacie do 42l, oczywiście taka co przekopuje piasek nie robiąc burzy


Gdy wszyscy wiedzą że czegoś nie da się zrobić pojawia się ten jeden, który nie wie że się nie da i on właśnie to coś robi. Einstein

Moje 42l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Valenciennea puellaris - też ją mam

w godzinkę po wpuszczeniu wykopała ogromną grotę, myslałem ze ryba sie zaklinowala na amen

na drugi dzien byly juz 3 groty

DarkowiB30 sypała po skale, czego u mnie w malym baniaku nie robi... totez na wypadek w nowym baniaku dam grubszy piasek taki ok 3mm. Valenciennea puellaris to przeciekawa istota i przeciwieństwo majestatycznej niemoty cinctusa, który został eksmitowany, ponieważ bronił swego nieprzekopanego placu :) Pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Valenciennea puellaris tez mam i polecam jak najbardziej.

Pomału sobie przekopuje piasek przy samym dnie więc burzy nie robi.

Jedynie co mnie trochę denerwuje to stale zasypuje mi jedna skałkę gdzie ma grotę w której śpi. Usypie sobie grotę, zasypie wejście i mig w piasek i już jej do rana nie ma.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dorasta do 13 cm, na 42 l to chyba sporo za duza, myslalem o gobiodonie ale ten z kolei nie przekopuje tak podloza


Gdy wszyscy wiedzą że czegoś nie da się zrobić pojawia się ten jeden, który nie wie że się nie da i on właśnie to coś robi. Einstein

Moje 42l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptus

Pozwoliłem sobie lekko odkopać temat.

Rozważam zakup babki piaskowej i moimi dwoma typami są Signigobius biocellatus i Amblygobius rainfordi.

W przypadku biocellatusa obawiam się wysokiej śmiertelności tych babek nawet u doświadczonych akwarystów. Według opinii i youtube częściej i chętniej przesiewa piasek niż rainfordi ale mimo to robi to dość delikatnie i nie tworzy burzy piaskowej.

Rainfordi widziałem w zbiorniku kolegi i bardzo mnie urzekła ubarwieniem i zachowaniem. Aktywna zarówno przy dnie gdzie delikatnie przesiewa piasek jak i w toni.

Bardziej przekonuje mnie rainfordi, ale chciałbym poznać wasze zdanie na temat tych dwóch gatunków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku biocellatusa obawiam się wysokiej śmiertelności tych babek nawet u doświadczonych akwarystów. Według opinii i youtube częściej i chętniej przesiewa piasek niż rainfordi ale mimo to robi to dość delikatnie i nie tworzy burzy piaskowej.

U mnie kupno Signigobius biocellatus bylo za doradzeniem sprzedawcy. Najlepsze jest to że miała być akurat na 100litrów :wallbash: Dopiero później się doczytałam że minimum dwa razy tyle powinno być. Mam od 5 dni. Jest ładna i ma ciekawe zachowanie. Kopie ładnie, zrobiła sobie norkę pod skałką tylko po konsultacji w innym sklepie tłumczą że jest strasznie zabiedzona.Specjalnie mocno karmie zwierzaki żeby więcej dla babki zostało.

Powiedziałabym bardziej, że jestem jeszcze początkujący akwarystą ale po przejściach. Akwa ma prawie rok.

post-16565-0-46026400-1389959484_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Valenciennea puellaris i nie robi burzy. Spokojnie sobie kopie przesypując piasek z kupki na kupkę

Dwa dni temu wydałem 130zł że by zabezpieczyć koronę przed wyskoczeniem babki... Myślałem, że mi się udało...

Niestety dzisiaj babkę zastałem na podłodze ładnie wysuszoną... :(


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Valenciennea sexguttata, pracuje jak motorówka, faktem jest jednak, że pierwszej nocy kominem dostała się do sumpa :)


c4ca4238a0b923820dcc509a6f75849b.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie przepadla gdzies

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2


SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.