Skocz do zawartości
dark78

Zakup zestawu Blau Cubic Compact Reef 180

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem zestaw Blau Cubic Compact Reef 180

Opis zestawu:

Gotowy, kompaktowy zestaw akwariowy Blau Cubic Compact Reef 180. Zestaw wyposażony jest w żarnik HQI o mocy 150W i barwie 14000K oraz 6 diod oświetlenia nocnego. Wydzielona część filtracyjna (tzw. panel) została podzielona na cztery komory: w pierwszej znajduje się gąbka zapewniająca filtrację mechaniczną, w drugiej odpieniacz, w trzeciej ceramika odpowiedzialna za filtrację biologiczną; natomiast w ostatniej umieszczono grzałkę, lampę UV i pompę obiegową.

Wymiary: 52x58x63 cm

Pojemność: 180 litrów

Oświetlenie: 150W HQI + 6xLED

Tło: czarne

Ile do tego zestawu potrzeba żywej skały? Jaką obsada do tej wielkości akwarium? Jakie pompki cyrkulacyjne najlepiej kupić?

Proszę o pomoc w wyborze.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam


5753_5838.png

START - 20.09.2012

Akwarium: Aquael Nano Reef 30L, Oświetlenie: Aquael Ecolight Duo (2x11W), Filtracja: Kaskada FNZ3 1200L\H (Phosguard, Purigen, Chemi Pure Elite, żywa skała 3 kg), Grzałka: Aquael Easyheater 75W, Cyrkulacja: Hydor Koralia Nano Evolution 900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie kupiłeś ???

możesz jakieś fotki wyposażenia wrzucić ???

a odpowiadając na pytanie gdyż zamówiłem sobie ten sam zestaw...

planuję do niego około 20-22 kg żywej skały i 9 kg żywego piasku

o obsadzie będę myślał za jakieś dwa do 3 miesięcy

na starcie będą same miękaski

wstępnie będą 2 pompy cyrkulacyjne wielkości około 5000lh każda i zobaczymy jak wyjdzie najwyżej dołożę jeszcze jedną...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO 2x5000l cyrkulacji to dużo na ten zestaw. Jego wymiary (52x58x63cm) to skrajne wymiary zewnętrzne, a pojemność 180l to pojemność życzeniowa producenta brutto. Choć nie mam jak zmierzyć zestawu, to wg. dostępnych rysunków oceniam, że słup wody będzie miał wymiary około 51x48x50cm, a to zaledwie 120 litrów. Na to 2x3000l cyrkulacji będzie dość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to oświetlenie to błąd! nawet nie wiesz jak Ci będzie temp. w akwarium skakać jak się żarnik załączy. Ja mam 150W HQI i.... podwieszone jest ok 30 cm nad wodą i w przeciągu 8 h świecenia potrafi podnieść temp w akwarium o 1 st, myślę że u Ciebie grzałka w dzień nie będzie potrzebna. Co za idiota umieścił HQI w zestawie tuż nad wodą w zamkniętej pokrywie????? Tam nie pomoże chłodzenie...

Ale, skały w 130 mam ok. 14 kg. Kup 15 i wystarczy Ci spokojnie. Nic więcej oprócz skały przynajmniej przez miesiąc nie kupuj, zobaczysz jak przebiegać będzie dojrzewanie akwarium.


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

źle się wyraziłem, nie kupiłem ale zamówiłem więc mogę się jeszcze wycofać, jest jeszcze coś takiego:

Opis:

Blau Cubic Compact Reef 130

Gotowy, kompaktowy zestaw akwariowy Blau Cubic Compact Reef 130. Zestaw wyposażony jest w świetlówki kompaktowe (2x24W) 14000K i o barwie niebieskiej oraz dwie diody oświetlenia nocnego. Wydzielona część filtracyjna (tzw. panel) została podzielona na cztery komory: w pierwszej znajduje się gabka zapewniająca filtrację mechaniczną, w drugiej odpieniacz, w trzeciej ceramika odpowiedzialna za filtrację biologiczną; natomiast w ostatniej umieszczono grzałkę o mocy 100W, lampę UV i pompę obiegową.

Wymiary: 51x57x67 cm

Pojemność: 130 litrów (bez panelu)

Szerokość panela: 12cm

Oświetlenie: 2x24W + 2xLED

Tło: czarne

Może to lepsze ewentualnie może Reefmax?? Już teraz to sam nie wiem :( Chciałem tak około 150-200 litrów. Żona się zgodziła ale na akwarium bez sumpa. Kasy około 3000 zł mogę wyłożyć. Doradźcie coś, bo mam już mętlik w głowie.


5753_5838.png

START - 20.09.2012

Akwarium: Aquael Nano Reef 30L, Oświetlenie: Aquael Ecolight Duo (2x11W), Filtracja: Kaskada FNZ3 1200L\H (Phosguard, Purigen, Chemi Pure Elite, żywa skała 3 kg), Grzałka: Aquael Easyheater 75W, Cyrkulacja: Hydor Koralia Nano Evolution 900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blau Cubic Compact Reef 130

Gotowy, kompaktowy zestaw akwariowy Blau Cubic Compact Reef 130.....

w tym jest słabszy odpieniacz... poza tym nikt kto używał tego zestawu z hqi nie wypowiedział się na tym forum odnośnie temperatury w zbiorniku, a na zagranicznych forach wypowiedzi ograniczają się do teoretyzowania....

natomiast gadałem z kimś kto miał ten zestaw ponad rok i mówił że tylko podczas dużych upałów miał problem z temperaturą ale do tego zestawu Blau wypuścił dodatkowe wentylatory montowane w części pokrywy zamiast klapki... nalejemy wodę... posolimy... uruchomimy pompy i hqi... sprawdzimy jak grzeje... bez takiego testu wszystkie porównania z innymi zbiornikami nie mają sensu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasy około 3000 zł mogę wyłożyć.

Bardzo przyzwoita kasa na samodzielne postawienie normalnej bańki z SUMPEM!!! I niestety, napiszę wprost - tu żona, teściowa, świekra, chrześniak, wujek, dziadek, prababcia, prezydent Kuala Lumpur, kapitan James Kirk i podobni nie mają nic do gadania - sump i koniec. Przy 3 tysiącach nie kupuj gotowców, bo w ostatecznym rozrachunku są za drogie. Patrz na wyliczenie poniżej:

1. Akwarium 60x60x50cm, szkło 10mm (bardzo sympatyczna kosteczka 150l netto), z kominem i otworami - ca. 400zł

2. Sump "bele jak" sklejony z dwiema komorami - 100zł

3. Hydraulika (przeloty, rury, grzebień) - 150zł

4. Cyrkulacja - 2 x JVP101 - 80zł

5. Pompa obiegowa - NewJet 1700 - 180zł

6. Szafka "samoróbka" - spokojnie wytrzyma płyta MDF albo z belek - ca. 100zł

7. Lampa 6x24W T5 - choćby z Alledrogo - 530zł, a zrobiona samodzielnie (ze świetlówkami) nawet taniej

8. Odpieniacz DIY na AquaBee 2000 - do wyrwania nawet za 300-400zł

9. Grzałka tytanowa z prostym sterownikiem - 200zł

I masz wydane ca. tyle samo, co za gotowca, ale system o niebo wygodnieszy w obsłudze i po prostu bardziej dopasowany do morskiego życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlaśnie tak zrobie dzisiaj ide do chłopaków z Wrocławskiego Trzmiela zobaczymy co i jak


5753_5838.png

START - 20.09.2012

Akwarium: Aquael Nano Reef 30L, Oświetlenie: Aquael Ecolight Duo (2x11W), Filtracja: Kaskada FNZ3 1200L\H (Phosguard, Purigen, Chemi Pure Elite, żywa skała 3 kg), Grzałka: Aquael Easyheater 75W, Cyrkulacja: Hydor Koralia Nano Evolution 900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepie Acropora w W-wie powiedzieli że taki zestaw z tak mocnym oświetleniem w zamkniętej pokrywie to bląd-będzie mocna grzał!


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak też myślalem dlatego tak jak sugerują koledzy z forum zkąpletuje sobie sam i zrobie sump tak jak radzą to będzie najlepsze rozwiązanie.


5753_5838.png

START - 20.09.2012

Akwarium: Aquael Nano Reef 30L, Oświetlenie: Aquael Ecolight Duo (2x11W), Filtracja: Kaskada FNZ3 1200L\H (Phosguard, Purigen, Chemi Pure Elite, żywa skała 3 kg), Grzałka: Aquael Easyheater 75W, Cyrkulacja: Hydor Koralia Nano Evolution 900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co prawda to prawda. Rób zestaw z sumpem :-). Ja miałem z panelem i szybko zmieniłem, tj. zapłaciłem 2 razy :wallbash:


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam z panelem ale zmieniać mi się po prostu nie chce. Wystarczyłoby zamówić akwarium + sump + orurowanie i troszkę wkładu własnego, może zyskałbym z 30-40 l wody więcej ale nie ma to sensu. Wszystko na razie ładnie wygląda. Ale dopuki się nie przeprowadzę na wieksze "M" Przez ten czas poduczę się opiekować morszczyzną to wtedy ew. z 500-600 l wody powstanie.


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kawał oceanu ja tylko czekam na kaskę i dawaj do sklepu na zakupy i stawiam akwarium o wymiarach 80x40x40 plus sump już nie mogę spać po nocach.


5753_5838.png

START - 20.09.2012

Akwarium: Aquael Nano Reef 30L, Oświetlenie: Aquael Ecolight Duo (2x11W), Filtracja: Kaskada FNZ3 1200L\H (Phosguard, Purigen, Chemi Pure Elite, żywa skała 3 kg), Grzałka: Aquael Easyheater 75W, Cyrkulacja: Hydor Koralia Nano Evolution 900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.