Skocz do zawartości
luft

Morszczyzna przyszłości, wyobrażacie to sobie?

Rekomendowane odpowiedzi

Co jakiś czas dochodzą z różnych źródeł sygnały, że takich korali, czy danej ryby ze względów ochronnych, innych nie będzie mozna sprowadzić... ostatnio na jednym z blogów wrócił temat końca możliwosci zakupu żywej skały. Są to wszystko sprawy, które niemalże z dnia na dzień mogą wywrócić do góry kołami dotychczasowe sposoby prowadzenia akwarium morskiego. Jak Wy wyobrażacie sobie morszczyznę przyszłości, a czego nie potraficie sobie wyobrazić :) Za oknem pada deszcz, włączcie wyobraźnie :) Pozdrawiam. Mariusz


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U kogo pada, u tego pada, u mnie pełna lampa, idę karkówkę na grillu obrócić :harhar:


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U kogo pada, u tego pada, u mnie pełna lampa, idę karkówkę na grillu obrócić :harhar:

o Ty :) Smacznego!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem "Lufcik" gdzie ty mieszkasz ale ja przed chwilą pociłem się od słońca na działce tnąc trawę :):p

w Krakowskiej krainie deszczowców :p

Luft


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jakiś czas dochodzą z różnych źródeł sygnały, że takich korali, czy danej ryby ze względów ochronnych, innych nie będzie mozna sprowadzić... ostatnio na jednym z blogów wrócił temat końca możliwosci zakupu żywej skały. Są to wszystko sprawy, które niemalże z dnia na dzień mogą wywrócić do góry kołami dotychczasowe sposoby prowadzenia akwarium morskiego. Jak Wy wyobrażacie sobie morszczyznę przyszłości, a czego nie potraficie sobie wyobrazić :) Za oknem pada deszcz, włączcie wyobraźnie :) Pozdrawiam. Mariusz

W takim tempie masz racje że skały kiedyś zbraknie a przynajmniej jej cena będzie rosła korale też te żadsze mogą całkowicie

-Co ja kur..... pisze cieszmy się tym co mamy pużniej będziemy się martwić..


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znając trendy to pewnie sami będziemy robić skale ja to np. teraz jest w modzie w USA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znając trendy to pewnie sami będziemy robić skale ja to np. teraz jest w modzie w USA

Polska jest anty robieniu skaly, musi byc baniak wypchany zywa skala po brzegi. i najlepiej jak jeszcze wystaje wyspa :rofl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nadzieje ze akwarystyka morska za te kilka lat bedzie tak popularna jak teraz slodka a ceny i korali i zwierzakow spadna bo po prostu wielu bedzie umialo je rozmnozyc w swoim akwarium bez problemu (jak np. Nanokaczor) a sprzet bedzie wydajnieszy za mniejsze pieniazki - czyli ewolucja jak w wiekszosci dziedzin. Spadek cen juz widac (np. chromiski - cena w zeslym roku 30pln teraz po 18pln). Zywa skale mozna zastapic ceramika - na zachodzie jest to popularny material.


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

U nas nie pada, grilujemy w ogródku :)

Będzie coraz taniej bo coraz więcej korali i zwierząt jest rozmnażanych w niewoli.

Część zniknie z rynku przez zakazy. To co dziś widać w sklepach to taki rafowy gruz, wszędzie tego pełno, a to co wypasione tam nie trafia. W każdym sklepie to samo leży - a na rafie miliony różnych organizmów. Super korale których nie spotkasz poza internetem.

Czy będzie morszczyzna tak popularna jak słodkie? Nie wiem. Jest morszczyzna i morszczyzna :)

Miałem okazję zobaczyć ostatnio duże akwarium zakładane w hotelu przez jedną ze śląskich firm.

Bida z nędzą. Plantacja okrzemków, aiptasji, dino i innego g*wna.

Do czego zmierzam - 80% ludzi nie czyta nawet gazety, a prowadzenie akwarium morskiego wymaga wiedzy.

Ile godzin każdy z nas spędził na czytaniu o morszczyźnie? Dziesiątki, setki...

A potem idźcie sobie na forum słodkowodne, zobaczcie te posty "dlaczego moje gupiki umierają, mam akwarium 40l i wczoraj je zalałem i wpuściłem 40 gupiczków".

Ci ludzie nie będą potrafili odpowiednio zasolić wody, już nie mówiąc o utrzymaniu czegoś przy życiu choćby za darmo to rozdawali.

Chyba że wyjdą jakieś cudowne chemikalia "all in 1" - wlewasz w niedzielę butelkę cudownego specyfiku i wszystko gra.

A jak na razie zobaczcie ilu kolegów na forum zakłada baniak i znika po max roku.

Akwarystyka morska jest trochę jak kulturystyka i podobne hobby - wymaga poświęcenia czasu i systematyczności, oraz nie wolno się łatwo zniechęcać brakiem wyników.

Dlatego nigdy nie będzie tak popularna jak słodkowodna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.