Skocz do zawartości
Łapa

Gdzie najtaniej i jakiej marki najlepiej kupić ...

Rekomendowane odpowiedzi

-Zywyce?

-Sól?

-Pompki cyrkulacyjne?

-Testery do jakości wody?(jakie i do czego dokładnie, które są najprostrze w użyciu)

-sterownik temp, co do chłodzenia?

czytałem na forum różne wypowiedzi , ale tylko mi to namieszało w głowie...

ps. czy ktoś może mi wskazać miejsce gdzie są dokładnie opisane różne metody filtracji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no nie wierze :rofl:

http://lmgtfy.com/?q=jaka+sol+nanoreef.pl

Mozesz tak samo zrobic z cyrkulacja,testami do wody itd.Troche wysilku i wszystko znajdziesz.

Powodzenia w poszukiwaniach.

Edytowane przez rogalov (wyświetl historię edycji)

4284_4296.png

Akwa 60x60x60 + 40L sump,oswietlenie LED 120W plus 4x24W T5,cyrkulacja Tunze 2x6055,Red Devil Cone Protein Skimmer RDC-850,obieg Rio plus 2100L,40kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj Kolego na necie, tak ja wyżej wskazano. Alledrogo masz także pod ręką. A o jakości sprzętów możesz tu poczytać. Nikt Ci nie napiszę kup tam czy tam, bo ceny są różne w sklepach.


Akwarium 150x50x55 412 L, sump 140 L, oświetlenie CRP Metis 3x100W, obieg NJ 4500, cyrkulacja 2xAquael 10000, pienidło TS1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie swiruj :)

sól IO na początek - ceny wszędzie podobne -różnica 10zł

cyrkulacja - najtaniej JVP

Testy - jak nie chcesz kupować wszystkiego - popytaj w jakimś sklepie - koszt 10-20zł maks za komplet testów - raz w miesiącu wystarczy

no i wsio jest tu na Forum :)


Pandora 224 - -zlikwidowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak mialem jakieś tam testy i mnie tylko krew zalewała, kropla tego, kropla tego, kropla tego i na koniec ch.j mi wyszedł z tego... ktoś zaproponuje coś szybkiego w obsludze i dokladnego w pomiarach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a AM Ci testy zrobią, daleko nie masz z Poznania


Akwarium 150x50x55 412 L, sump 140 L, oświetlenie CRP Metis 3x100W, obieg NJ 4500, cyrkulacja 2xAquael 10000, pienidło TS1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakto na AM? Mam im wodę zawieźć do analizy? To jest dobry żart?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie jest żart, nie chce Ci się bawić w analizy, nie masz doświadczenia i nie wiesz jak przeprowadzać badania wody to zawozisz wodę do sklepu i Ci dokładnie zbadają. A przy okazji czegoś nowego się za każdym razem od chłopaków w AM dowiesz o tym i o tamtym morskim.


Akwarium 150x50x55 412 L, sump 140 L, oświetlenie CRP Metis 3x100W, obieg NJ 4500, cyrkulacja 2xAquael 10000, pienidło TS1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a no tak, haha

nie przypuściłem że ktoś kto ma 600 L ma kompletny brak wiedzy :D o sklepach w okolicy


Akwarium 150x50x55 412 L, sump 140 L, oświetlenie CRP Metis 3x100W, obieg NJ 4500, cyrkulacja 2xAquael 10000, pienidło TS1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś tak zrobilem to mi powiedzieli żebym sobie dał spokój, czesta wymaina załatwi sprawe...

Mnie to zastanawia, zadałem trzy proste pytania to zamiast mi w skrócie odpowiedzieć to rozmowa trwa i trwa i nic się jeszcze nie dowiedzialem, napisalem już że czytałem i mi to tylko namieszało w głowie...

niechktoś poleci dobre dokladne i szybkie testy!

Mogę prosić o informacje rzeczową ,a nie wymijającą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łapa, koledzy podali Ci pomocną dłoń :) Jednak napisałeś dosłownie w odbiorze, że testy sa dla Ciebie za trudne. Łatwy to jest np test Tropic Marin na KH, ale juz saliferta wiele testow ma wiele odczynnikow. Na poczatku wyglada to tylko groźnie. Pozniej juz latwo.

Ja bym Ci napisał kupuj to to i to, ktoś inny, że zupełnie co innego. Każdy moglby sie niezgodzić lub pomowic o krypto reklame. Także wpierw wkomponuj sie w obyczajowość tego środowiska, a pozniej dopiero się obruszaj, że nie odpowiadamy Ci w punkt. Za jakiś czas mysle zrozumiesz i docenisz moje slowa. Pozdrawiam. luft


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki bardzo, ja myslalem ze technika poszła do przodu i wymyslili coś na zasadzie -wkładasz elektrode do wody i juz masz wynik...bo o tytch testach to mi w samym Aquamedic powiedzieli żebym sobie dał spokój...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.