Skocz do zawartości
Qlfon

Multikontroler Tunze 7095 - brak night mode i moonlight:(

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Coś mi mój mulitikontroler szwankuje:( Bez względu na to czy włączę samo night mode czy moonlight czy oba razem pompy nie zwalniają po wyłączeniu światła i dioda nie świeci. Wiem, że moonlight ma symulację faz księżyca ale od czasu kiedy go mam nigdy nawet nie błysnął:( Czujniki/dioda umieszczone tak by światło na nie padało w miarę bezpośrednio a i tak nic się nie dzieje:( Schowanie np. w dłoni też nie powoduje spowolnienia pomp. Miał ktoś może podobny problem? Można sobie z tym jakoś poradzić?


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nightmode dziala tylko przy ustawieniu Pulse, a pewnie masz ustawiony jakis ciekawszy program. Co do Moonlightu to moze diodka Ci sie skonczyla? Kupowales nowy, czy uzywke?


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Żeby zadziałało spowolnienie pomp w nocy musisz je ustawić na przemian, jeżeli masz wszystkie potencjometry od regulacji mocy ustawione na 100% to w nocy pompy nie przejdą na minimalną pracę. Ustaw dolne potencjometry na 60% lub na 30% i wtedy zadziała fotokomurka po zgaszeniu światla.

Co do faz księżyca to jest możliwość że masz didę uszkodzoną albo cykl księżyca zaczyna ci sie od nowiu i dioda nie świeci.


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem gdzie napisać:) Dzięki Panowie, zabieram się do testów. Faktycznie mam wszystkie 4 pompy ustawione na 100% i tryb pracy najczęściej właśnie pulse:)

PS. Kupowałem używkę od kogoś z forum w ub. roku. Ten moonlight mnie nie męczy specjalnie ale night mode już bardziej bo jednak mam niezłą pralkę:)

No i d****:( Przestawienie trybu na interwal i zredukowanie wszystkich pomp do ok. 50% przy włączonym night mode i schowaniu sensora w dłoni nie przynosi widocznego efektu. Można sam sensor wymienić?

Edytowane przez Qlfon (wyświetl historię edycji)

Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadzwoń domnie to ci pomoge nr tel na priv


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw pompy na pulse i sprawdz. Moze kabel do fotokomorki nie laczy i stad brak Nightmode i diodki.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Moonlightu to moze diodka Ci sie skonczyla?

Da sie wymienić tą diodkę ? U mnie sie spaliła :crybaby:


700 L // Diuna 10x54 // BK250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz zręczne roczki to tak ale lepiej kupić całą nową fotokomórkę i wymienić na nową


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz zręczne roczki to tak ale lepiej kupić całą nową fotokomórkę i wymienić na nową

A sa w sklepach te z diodą? Bo widywałem tylko te bez diody....


700 L // Diuna 10x54 // BK250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak na zamówienie w E-rybce


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak na zamówienie w E-rybce

Dzięki za info :) będe do nich pisał.

BTW Ktoś wie co to za dioda tam jest? Może wystarczy kupić w elektronicznym odpowiednia i oddac do elektornika na wymianę?


700 L // Diuna 10x54 // BK250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest zwykła dioda o zimnym świetle.


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Rafał

oprócz diody zamontowany jest jeszcze fotorezystor który uruchamia tę funkcję przy całkowitym zaciemnieniu

weż zasłoń dłonią diodę i funkcja się aktywuje automatycznie jeżeli masz ją odznaczoną w programie :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darku, ja nie mam programu:( ja mam ten starożytny z "kręciołkami"... Coś jest nie tak jednak bo po konsultacji telefonicznej z to1mas (dzięki!) jednak po ustawieniu na interwal2 i zróżnicowaniu kręciołków górnych (moc max) i dolnych (moc min) nadal po schowaniu sensora w dłoni i po oświetleniu go latarką led z komórki nie ma różnicy we wskazaniach diod (zakres skoków diod jest taki sam)....


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.