Skocz do zawartości
Łapa

Od 300L do 600L... Baniak Łapy

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba już zostanę przy tej zwykłej red sea.

Cytat:

Dlaczego jej nie zastosowac ? W koncu wiele osob juz to przerabialo-nie wiem o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup se testy na iron stron potas Itp I bediesz miejwiecej wiedzial jak jeszcze nie wiesz to sluchaj co Maja do powiedzenia bardziej dosaiadczeni.

To slapiesz co jest 5


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba już zostanę przy tej zwykłej red sea.
tia... I już nie zadawaj więcej pytań, po co, przecież wszystko wiesz najlepiej, rób dalej wszystko po swojemu, w końcu zbiornik retencyjny w domu wygląda całkiem całkiem :welcome:

Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup se testy na iron stron potas Itp I bediesz miejwiecej wiedzial jak jeszcze nie wiesz to sluchaj co Maja do powiedzenia bardziej dosaiadczeni.

To slapiesz co jest 5

@Raf, po co mu w głowie mieszasz? Testy, które wymieniłeś nie są mu do niczego potrzebne. Częste podmianki w prawie pustym baniaku wystarczą. Jak korale zarosną zbiornik to dopiero będzie się martwił strontem i potasem. A teraz niech wyjdzie z glonów.tongue.gif


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tia... I już nie zadawaj więcej pytań, po co, przecież wszystko wiesz najlepiej, rób dalej wszystko po swojemu, w końcu zbiornik retencyjny w domu wygląda całkiem całkiem :welcome:

No przepraszam Stani mi napisał ,że red sea jest dobra , a nikt nie napisal że red sea jest zła. Więc myślałem ,że jak mam w szafie 35kg to już chyba narazie zostanę na tej red sea bo szkoda mi jej wyrzucać skoro podobno ma ,,Dobrą reputajcę''

Jak się mylę to powiedzcie coś o red sea złego- mam ją wywalić i jak najszybciej przejść na IO?

Poprostu myślałem ,że nic się niestanie jak wykorzystam tą sól red sea do końca, a Wy już na mnie krzyczycie ,że się głupio wymądrzam :( zazdroszczę Wam bardzo tak pieknych akwariów, wiem dobrze ,że mam najbrzydszy baniak w Polsce i mi przykro jak jeszcze sam Moderator się smieje z mojego zbiornika retencyjnego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Łapa, idź na kompromis. Kup wiaderko soli IO i mieszaj pół na pół z Red Sea. Seb jedzie na IO i zobacz jakie ma szczepkithumbsup.gif


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię, kupię sól IO i będę mieszał, chyba szkoda wywalić tyle soli Red Sea? :question:

Mam już pomiary

Ca-545

PO4-0,09

NO2-0,08

NO3-0

Mg-600-800(ppm) i tutaj pomiar chyba nie wyszedł dokładnie bo ten test jest jakiś niedokladny, zbadam wieczorkiem jeszcze raz ,aby wiedzieć na 100% dokładnie ile tego Mg jest.

Reszta testówn wyszła dokladnie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy proponowali sol IO, poniewaz jest uboga. Sol Red Sea, nawet nie "PRO" jest bogata. Nikt nie mowi o wyrzucaniu tej soli. Przyda sie pozniej, gdy twarde korale zaczna rosnac i opanujesz glony.

Nieporozumienie powstalo, bo tu na forum przyjelo sie rozpoczynac od soli IO, otrzymales podpowiedzi i mimo to napisales, ze zostaniesz przy Red Sea - masz prawo, to Twoje akwarium.

Co do testow, to w przyszlosci chyba lepiej sie przesiasc na Saliferta lub Tropic Marin.

Takie niskie Mg wyszlo raczej nie z winy testu.

"Reszta testówn wyszła dokladnie" - to chyba wiesz wiecej ... W kazdym razie, przez pierwsze miesiace ta ich dokladnosc wystarczy, zeby wiedziec w jakim kierunku parametry zmierzaja.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy miałem na myśli ,że narazie zostanę na tej soli bo mam jej jeszcze taki duży zapas i chciałem to wykorzystać. Ja zrozumiałem ,że bogata tzn bardzo dobra, dlatego tak napisałem. Teraz wszystko rozumiem o co chodzi, bogata jest b.dobra ,ale nie teraz kiedy mam taki wysyp glonów. Mi musicie pisać jaśniej bo jestem nowy i nie za bardzo wszystko łapię!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie , drugi test potwierdził Mg-800. nie wiem czy dobrze , ale co godz dawałem 2 krople Mg AquaMedica (kalnister 1,5L) i doszedłem do wyniku 950. Nie wiem czy dobrze robiłem, więc na tym wyniku poprzestałem... Mam tak dodawać jeszcze po kropelce , aż dojadę chociaż do 1100?

P.s.dziekuję kapuhy za choć trzy miłe słowa...

Już wiem co jest problemem -KOMIN :thumbsup: mam tam dużo tych kulek od AM i grubą niebieską gąbkę.. Chyba trzeba to wszystko wywalic? A co myślicie o całkowitej likwidacji komina i wstawieniu rury z z koszykiem na samej górze do spływu wody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Lapa,

Nie przejmuj sie niektorymi komentarzami. Ja po pierwszych postach na tym forum zalowalem, ze wogole sie odezwalem :).

Bardzo dobrze, ze wszytko opisujesz tak jak jest bo jest wtedy szansa, ze uda sie z mala pomoca wszystko wyprowadzic na dobra droge.

Czy mozesz opisac jak robiles test na magnez? Nie wydaje mi sie mozliwe zebys mial taki wynik. Wapno nie utrzymalo by sie tak wysoko przy tak niskim Mg.

Kolega moj mial niedawno podobny wysyp plag w reefmaxie. Dalem mu wode z podmiany od siebie. Odessal tyle syfu ile sie dalo, podmienil 50% i na 2 dni przykryl baniak kocem (zero swiatla). Po 48h woda krysztal :).

Mysle, ze u Ciebie niczego nie trzeba na tym etapie dozowac. Wegiel, moze jakas Rowaphos i regularne podmiany az wszystko sie ulozy. Trzymam kciuki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak myślę ,że będzie dobrze. Dzięki za zrozumienie Kubaaas, ale spoko ja się nie podłamię. Problemem była słaba cyrkulacja i brudna gąbka w kominie-niby ją czyściłem co każdą podmianę wody,ale tam i tak się gromadził syf i brudził wodę! Co do testu Red Sea na Mg to robiłem go wg instrukcji i filmu na Youtube trzy razy .Dziś zrobię jeszcze raz wszystkie testy i sprawdzę :yes

Naszło mnie wczoraj ,aby wywalić cały komin bo mi w AM zrobili 2xtaki jak chciałem i 3xtaki jak potrzeba, wyciąć żyletką ścianki ,a w miejsce spływu wstawić rurkę z koszykiem u samej góry. Co wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę się polepszyło.

-Nowa osmoza +żywica produkuje wodę bardzo czystą- Tylko zero pokazuje,czasem pokaże jeden na tds.

img0906lv.jpg

Do tego nowe Hqi, jakiś absorber krzemian,bakterie prodibo,dobry węgiel.

Testy wyszły wmiarę dobrze,robione po kilka razy...

Ca-451

NO2-0,05

NO3-0,00

PO4-0,06

Mg -1140

PH- 8,0-8,2

Lampa jest na wysokości 29cm i świeci 7,5godz HQI i 8,5godz T5

img0913vi.jpg

img0908gk.jpg

img0911kh.jpg

img0916jk.jpg

img0892gs.jpg

img0895vx.jpg

Ten komin musi zniknąć!!!

img0917dv.jpg

To czarne to jest cyjano?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak dziś po odessaniu (dziewczyna ssała..) tego cyjano z dołu baniaka-dużo lepiej :thumbsup:

img0976s.jpg

img0977xk.jpg

img0979ik.jpg

img0980z.jpg

img0981r.jpg

Teraz muszę wywalić troszkę skały bo jest nawalone na kupe i czekamy na lepsze warunki i heja SPS do baniaka!!! :w00t:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Długo masz już tego Acanthurus leucosternon ?

strasznie chudy :crybaby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, zawsze cudze ładniejsze :D jakoś bardziej się przekonuje do Twojego akwarium niż do swojego: D Plaga kiedyś minie, a 112 do 600 mi nie urośnie :C

:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Z testem Red Sea na magnez to jest jakoś dziwnie. Niedawno robiłem test używając dwóch różnych pudełek (zestwów) kupowanych też całkiem niedawno. Różnica wynosiła dokładnie 400 (jeden pokazywał 1440 a drugi 1040). A swoją drogą to gdzie jest ten sklep z testami, ja kupowałem w Luboniu.

Komina nie wywalaj. Ale trzymaj w nim co najwyżej wełnę lub gąbkę, które łatwo przy podmianie wyczyścić/wymienić, reszta do sumpa.

Alternatywą dla komina mogłoby być pudełko przelewowe tylko po co Ci z boku akwarium (które jest z trzech stron widoczne) jakieś wiszące ustrojstwo i dodatkowe rurki.

A akwarium zaczyna już wyglądać całkiem całkiem.

Dużo spokoju i cierpliwości :thumbsup:

Pozdrawiam

T


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo masz już tego Acanthurus leucosternon ?

strasznie chudy :crybaby:

No własnie mam go parę dni. wiem że one są bardzo chorobliwe na dzień dobry :crybaby: .

Coś mu jest ale nie wiem co, chyba nie ospa. Pierwszy dzień super-odrazu zaklimatyzowany , hierarchię ustwaił w 5 min... Przegonił hepatusa i sklepał zebrasome :rambo: niczego się nie bał ani reki w baniaku ani ruchu przy szybie...

Na nastepny dzień już kiepsko, cały czas schowany niechciał skubać glonów , wypływał z nory na pełnym gazie i odrazu się chował :wacko: czesto się ociera o skały ... glonów już nie je , a jadł cały czas... robaki zjada ,ale tak bez szału. Chudy był od początku gdy go kupilem w AM tam nie maiał lekko... kiedyś widziałem tam takie stado zebrasom - odrazu mi się obóz w Oświęcimiu skojarzył ... :( (niby w Azji głodzą ryby przed wysyłką do europy i dla tego takie szkielety miewają)

ps, Tomcio ja też te testy kupiłem w Luboniu w Aqua Nurcie na Topolowej 3, Ja wogóle pracuje w Luboniu i jestem tam codziennie :thumbup: Pozdro dla Swarzędza!! :welcome:

Edytowane przez Łapa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak... moje testy też są z Topolowej - rozumiesz, ze Swarzędza do Lubonia jadę autostradą... :smoke:

Pozdrawiam


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.