Skocz do zawartości
thomas kay

(nie)udana przeprowadzka

Rekomendowane odpowiedzi

Thomas Kay, napisałem Ci co masz zrobić a Ty mi dajesz minusa?????

:wallbash:

Proponuję słuchać tych, co sugerują, że to wina kurzu czy pyłu z remontu.

Żałuję, że się wypowiadałem w tym wątku, więcej nie będę się mieszał w takie fachowe dyskusje.

Dałem ci minusa bo twój kpiarski post niczemu nie służył. Nie czytasz uważnie co napisałem wcześnie, żadnej porady poza nauczycielsko-pouczającym tonem z twojej strony nie było. Plusy i minusy właśnie po to są żeby się nie przegadywać, nie kłócić nie wylewać żalić nie oftopować tylko krótko zwięźle i na temat bez zbędnego unoszenia się źle pojętą dumą. Jeśli uważasz że twój post był coś wart poproś jakiegoś kolege niech ci wystawi za niego plusa i bedziesz na zero. Mój temat jest publiczny, nikomu nie zabraniam wręcz przeciwnie zachęcam do zabierania głosu ale wieczne nieśmiertelne remedium na problemy w akwarium w postaci, masz złe parametry, masz dojrzewanie przypomina lekarza który wszystkich pacjentów leczy na grype bo przecież do niej każdy objaw można przylepić.Tłumaczenie wymienionymi wczesniej powodami problemow w akwarium przemawiało do mnie w pierwszych tygodniach obecności na forum,o 1,5 roku mam ochotę trochę mocniej zgłębić temat.

To pomaluj sobie olejną farbą koło akwa lub regipsik daj pewnie woda krystaliczna będzie,bzdety wypisujesz jakich mało

Daj spokój nie warto:)

Purigen i chemipure bym wykluczył. Stosowałem oba i bardzo wątpię że mogły zasyfić wodę. Myślę że jest to albo problem z RO, albo poruszyłeś podczas przenosin cały syf z piasku i skały (pewnie oba czynniki odegrały sporą rolę).

Hej purigen u chemipure już wykluczyłem, usunąłem je wczoraj, gdyby to one były powodem to dziś było by lepiej. A jest no właśnie. Mgła w akwa jeszcze większa a... część korali się otwarła jak gdyby nigdy nic, co mnie w ogóle już zbija z tropu.

Syfek nie mógł być powodem gdzyż jak już wspomniałem wcześniej pojawił się w sterylnej solance przed przenosinami.

Dziś po południu dostanę test na krzemiany więc dużo się wyjaśni.

Obecnie obstawiam:

-uszkodzenie TDS

-zużyte prefiltry, dojadą w tym tygodniu nowe

-krzemiany, jutro dojedzie adsobrer sery

-wadliwa sól, pamiętam że jakoś kiepskawo się rozpuszczała, został po niej delikatny osad, ale nie wiem czy jest możliwe żeby to teraz właśnie ten osad krążył po akwarium? czy tempo nasypywania soli do akwarium ,np. zbyt gwałtowne mogło coś zaburzyć?

EVERYBODY BE COOL!!


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem ci minusa bo twój kpiarski post niczemu nie służył.

...

czy tempo nasypywania soli do akwarium ,np. zbyt gwałtowne mogło coś zaburzyć?

Gościu, robisz takie głupoty że ręce opadają. Za kilka dni woda zrobi Ci się zielona a widoczność na kilka cm. Kolejnym etapem będą zgony ryb. Może wtedy się opamiętasz, ale będzie już za późno.

Z tym tempem wsypywania soli to już mnie rozwaliłeś zupełnie a myślałem, że nic nie przebije kurzu z remontu. Ale może jeszcze będą inne ciekawsze diagnozy?

Co do minusów to mi to lata ale chciałem pomóc, bo męczysz zwierzaki...


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym tempem wsypywania soli to już mnie rozwaliłeś zupełnie a myślałem, że nic nie przebije kurzu z remontu. Ale może jeszcze będą inne ciekawsze diagnozy?

Palcem pokazać bo nie uwierzy niedowiarek

Po co te środki ostrożności ? może Twoim zdaniem też głupio piszą?

I czytaj dokładnie bo ja piszę że to możliwe a nie że na pewno przez remont

Miłej lektury i wiedzy większej po przeczytaniu

http://nano-reef.pl/topic/27501-remont-a-baniak/page__p__252293__hl__remont__fromsearch__1#entry252293

http://nano-reef.pl/topic/26039-remont-a-akwarium/page__p__235929__hl__remont__fromsearch__1#entry235929

http://nano-reef.pl/topic/13750-co-z-akwarium-w-czasie-remontu/page__p__131971__hl__remont__fromsearch__1#entry131971

http://nano-reef.pl/topic/3297-tragedja/page__p__29313__hl__remont__fromsearch__1#entry29313


LPS-ZOA http://nano-reef.pl/...894-nano-rafka/ <> http://reefcentral.c...d.php?t=1639117

Schuran Jetskim-100,Aqua Medic Nanoprop 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla ścisłości, obecna mętna woda jest przez wykwit pierwotniaków, co jest spowodowane zachwianiem równowagi biologicznej w świeżym zbiorniku. Jak woda zrobi się zielona (a zrobi za kilka dni) będzie gorzej, bo te zielone pierwotniaki w dzień żywią się światłem i namnażają a w nocy pobierają tlen z wody. Ryby będą zdychać z przyduchy czyli braku tlenu - znajdziesz je z otwartymi pyskami. Korale o dziwo się cieszą, wywaliły polipy i łapią pierwotnaki (żaden koral nie padnie o ile światło będzie do niego dochodzić, padną za to wszystkie ryby (obym się mylił).


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie zrobiłem test na krzemiany salifertem, po rodi potem świeżej solanki i potem trzeci test na wodzie z akwa, wszędzie krzemiany niewykrywalne, zostaje mi chyba tylko opcja że coś było z solą


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz tomas NO3 tak z ciekawości mierzyłes :question:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie zrobiłem test na krzemiany salifertem, po rodi potem świeżej solanki i potem trzeci test na wodzie z akwa, wszędzie krzemiany niewykrywalne, zostaje mi chyba tylko opcja że coś było z solą

a sól jakiej firmy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no3 trochę ponad 10 na salifercie, a sól reef crystals


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw jak zbiornik i czy ryby żyją, może jakieś fotki?


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:smile_question:

*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.