Skocz do zawartości
patryczysko

Osmoza- jak uruchomić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wczoraj zamontowałem ro+di coś takiego jak tutaj http://filtrwody.pl/pl/p/FILTR-OSMOZA-AKWARYSTYCZNA-RO4-Z-DEMINERALIZATOR-/122

Powiedzcie mi przez co mam najpierw puścić wodę, żeby tego nie popsuć. Wiem, że dopiero na końcu puszcza się wodę przez żywicę. A jak z resztą zestawu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wczoraj zamontowałem ro+di coś takiego jak tutaj http://filtrwody.pl/pl/p/FILTR-OSMOZA-AKWARYSTYCZNA-RO4-Z-DEMINERALIZATOR-/122

Powiedzcie mi przez co mam najpierw puścić wodę, żeby tego nie popsuć. Wiem, że dopiero na końcu puszcza się wodę przez żywicę. A jak z resztą zestawu?

do prefiltra tym gdzie nie masz wężyka podpiętego po lewej stronie na dole wpinasz wodę z wodociągu

do osmozy (filtr z 3 rurkami) tej środkowej wpinasz żywice ten przeźroczysty pojemnik na środku i z tego już wychodzi czysta woda

czerwoną rurkę z ogranicznikiem podpinasz do ścieku i gotowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak tak przy okazji ;) Czy taki zestaw daje radę? Bo cenowo jest chyba jednym z najtańszych jaki można w sieci znaleźć...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak tak przy okazji ;) Czy taki zestaw daje radę? Bo cenowo jest chyba jednym z najtańszych jaki można w sieci znaleźć...

Mam taki zestaw od 4 miesięcy i jak na razie nie narzekam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek wystarczy.

Tylko koniecznie podepnij TDS, bo przy jednym filtrze mechanicznym membrana może nieoczekiwanie paść i będziesz miał zupę a nie wodę.

Stała kontrola wody Ro DI to podstawa.

Zresztą w Płocku masz Włodka, który może być dla Ciebie kopalnią wiedzy.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek wystarczy.

Tylko koniecznie podepnij TDS, bo przy jednym filtrze mechanicznym membrana może nieoczekiwanie paść i będziesz miał zupę a nie wodę.

Stała kontrola wody Ro DI to podstawa.

Zresztą w Płocku masz Włodka, który może być dla Ciebie kopalnią wiedzy.

Wiem,wiem :icon_yes: Ale wszystko w swoim czasie,póki co - czytam,czytam i czytam ;):coffee:


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt mi jeszcze nie odpowiedział na pytanie. Cały zestaw jest zakonserwowany jakimś środkiem i na początku leci sam syf. Czytałem gdzieś, że na początku nie można puszczać wody przez membranę, bo można ją uszkodzić. Czy to prawda?

Czy to ma być tak, że najpierw puszczam wodę przez polipropylenowy i węglowy, a pózniej dokładam membranę i na końcu już jak wyleci syf, to dodaję żywicę? Jak tak to po jakim czasie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba przepłukać-przepuścić wodę bez membrany, prefiltr z węglem puszcza drobiny i może zniszczyć membranę .

przepuść z 10,20 litrów i będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś tam możesz przepuścić wody przede wszystkim mierz TDS czy wynik jest 0,0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio podłączałem sobie osmozę. Kupiłem do tego również czujnik z 2 sondami.

Podłączyłem następująco (oczywiście wężyki pomiędzy :p ):

-źródło wody

-sonda TDS wejścia

-filtr 5

-filtr węglowy

-filtr 1 (chroni membranę przed syfem z węglowego)

-membrana osmotyczna

-żywica

-sonda TDS wyjścia

Na wejściu mam 305-320 TDS, na wyjściu 0 więc działa w miarę dobrze ;)

Przepłukałem węglowy pod bieżąca wodą koło 20-30 minut. Reszty nie ruszałem.


80 L AM Blenny

Ryby: Centropyge acanthops, Salarias fasciatus, Sphaeramia Nematoptera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym sobie na twoim miejscu tego TDSa przepial za membrama i zoatawil druga za DI , po co ci info ile masz na wejsciu?? jak dasz po membramie to bedziesz wiedzial min , kiedy masz prefiltry do wymiany i kiedy sama zywice :) pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.