Skocz do zawartości
pawcio1980

blazny kilka gatunkow

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

tak mnie zastanawia czy w akwarium mozna trzymac 2 albo 3 parki blaznow roznych gatunkow? nie okazuja agresji miedzygatunkowej? myslalem o dolozeniu drugiej parki do moich nemo ale innego gatunku i nie wiem czy nie skonczy sie to bitwami

pozdrawiam


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma sensu.Dołożyłem clarka do błaznów i praktycznie błazny teraz nie istnieją.Siedzą za pompą cyrkulacyjną i prawie się nie oddalają od niej.Może przy większym akwarium by można było próbować


Kupię: Ricordea - kolor pomarańczowy,różowy,czerwony,niebieski , Favia-Favites

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obawiam się, że 3 sztuki tego samego gatunku moga juz narozrabiac; generlanie blazenki to wcale nie takie spokojne rybcie...poza tym 200l to tez nie jest duzy zbiornik, zwlaszcza, ze niektore gatunki blaznow rosna calkiem calkiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego u mnie byla wojna miedzy ocellarisami czarnymi i pomaranczowymi.... moze jakbys kupil naprawde jakies malenstwa to tak... na pewno wiem ze clarki sa najwieksze zadymiarze...

Ja myslalem o dolozeniu do swoich czarnuchow perculi bo tez taka ciemniejsza jest moze wezma go za swojego..


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dorosłe ocellarisy w 300L i dopuściłem do nich malutką parkę clarki. Na początku maluchy dostały baty ale potem nie było agresji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2 parki Polymnusy i Frematusy. Tylko ze one razem byly kupione (w ten sam dzien) i razem wpuszczane wieczorem do baniaka. Plywaja tak juz rok i jeszcze nigdy nie zaobserwowalem zadnej agresji miedzy nimi.

W starym akwa do parki ocellarisow dodalem parke polymnusow to przez tydzien wojna byla (pyskami za pletwy sie lapaly - Masakra), a po tygodniu spokoj. Lewa strona nemo, prawa kuzynow.

Pozdrawiam

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie występuje tutaj efekt przerybienia ? To znaczy, agresja nie będzie rozkąłdała się na kilka osobników ? Pytam, bo widziałem zbiornik gdzie były początkowo dwa clarki. Jeden obrywał, drugi pływał. Po dopuszczeniu trzech kolejnych, Wszystkie pływały w toni wodnej, nie było zauważalnego kozła ofiarnego...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma sensu.Dołożyłem clarka do błaznów i praktycznie błazny teraz nie istnieją.Siedzą za pompą cyrkulacyjną i prawie się nie oddalają od niej.Może przy większym akwarium by można było próbować

to akurat nie dziwi - a.clarka są agresywne i rosną znacznie większe od a.occealaris.

Myślę że mixowanie ich w jednym zbiorniku 200-300L to zdecydowanie zły pomysł.


PŁYTKIE....

150L, 6x39W , Tunze ReefPack,

Obsada : miękkie oraz LPS 

http://nano-reef.pl/forums/topic/79258-płytkie-akwarium-2016/#comment-991136

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to zależy od wielu czynników ,jak zwykle zresztą.

Parkę ocelarisów mam od 3 lat.

Po tym okresie kupiłem małego clarki.

Brak było jakichkolwiek przepychanek. Ocelariski miały swój kąt a clarki wlazł do ukwiała.

Żadnej agresji z obydwu stron. Wszyscy pilnują swoich rewirów i jest pokój.

Tak jest nadal mimo że clarki urósł i stał się dwukrotnie większy od ocelarisów.

Ale mylił by się ktoś myśląc że trafił mi się baranek.

Wystarczyło że włożyłem rękę w okolice ukwiała a myślałem że wyciągnę ją bez paznokci.

Okazało się że mój clarki to wilk w owczej skórze. Teraz rozumiem czemu ocelarisy omijają ukwiał szerokim łukiem, mimo że może miały by chęć tam zamieszkać.


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no coz czyli dla dobra zwierzakow lepiej odpuscic :)

moje nemo i tak siedza przy bocznej szybie, czasem plywaja bokiem przy samej powierzni lub chowaja sie za pompa - nigdy nie widzialem zeby plywaly swobodnie po calym zbiorniku a dalej niz na 1/3 baniaka nie wybieraja sie nawet podczas karmienia , wczesniej byly u znajomego i zachowywaly sie w ten sam sposob - ukwialy czy euphylia / sarco ich nie interesuja, jakies takie odludki :)


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje błazny zachowują się tak samo.Kupiłem im ukwiała i to nic nie dało.Później dokupiłem clarkiego i w ciągu 5 minut ukwiał już był jego.Wczoraj dokupiłem drugiego do pary i również w ciągu 5minut znalazł się w ukwiale.Teraz dwa clarki nie mają czasu gonić błaznów bo są zajęte sobą.Ja będę sprzedawał swoje ocellarisy bo są jakieś totalnie przybite,a clarki zostają bo są świetne

pozdrawiam


Kupię: Ricordea - kolor pomarańczowy,różowy,czerwony,niebieski , Favia-Favites

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.