Skocz do zawartości
luft

Będą przerwy w dostawie prądu? Realna obawa?

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do kumatych w temacie odnośnie tego artykułu o wyłączaniu elektowni

"Mają powrócić znane z PRL komunikaty o stopniach zasilania. Czeka nas bowiem lawina wyłączeń w energetyce, a pierwsze nastąpią już w tym roku – ostrzega „Dziennik Gazeta Prawna”.

Czy jest realna obawa dla nas i naszych baniaków? Ktoś coś może więcej wie?


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Ale będzie bardziej ekologicznie :wallbash:

Trzeba było 10 lat temu zbudować elektrownię atomową - nie było by problemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do kumatych w temacie odnośnie tego artykułu o wyłączaniu elektowni

"Mają powrócić znane z PRL komunikaty o stopniach zasilania. Czeka nas bowiem lawina wyłączeń w energetyce, a pierwsze nastąpią już w tym roku – ostrzega „Dziennik Gazeta Prawna”.

Czy jest realna obawa dla nas i naszych baniaków? Ktoś coś może więcej wie?

Ja taki problem mam kilka razy jak nie kilkanaści w roku.

Raz po całym dniu omało nie straciłem zbiornika.

Po tym incydencie kupiłem agregat prądotwórczy-siłowy oczywiście.

Po zaniku prądu podpinam pod instalacje i całe mieszkanie zasilone.

Tylko ON-paliwo trzeba mieć w zapasie.

Jeśli dzwonisz na linie energetyki aby zapytać kiedy wruci zasilanie,

to musisz mieć czas bo zazwyczaj się nie zgłaszają lub jak się połączysz to

oni o wszystkim już wiedzą i zasilanie wróci tylko kiedy niewiadomo, ale napewno będzie.


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale będzie bardziej ekologicznie :wallbash:

Trzeba było 10 lat temu zbudować elektrownię atomową - nie było by problemu...

Ale przecież lepiej było zabetonować Żarnowiec!

Swoją drogą czy faktycznie atom jest dla Polski najlepszym rozwiązaniem skoro nie ma w Polsce wystarczających złóż pierwiastków promieniotwórczych? A może jednak energia odnawialna? Ale cóż, co profesor, taka teoria. Jeden z tych profesorów tłumaczył mi na studiach że najlepsza dla Polski jest geotermia a na wycieczce w Świerku dowiedzieliśmy się że atom! Paranoja

Swoją drogą podobno nieczynne kopalnie na Śląsku są zalewane wodą? Ma ktoś taką wiedzę? Bo w sumie to teren śląski z map geotermalnych wygląda na "bogaty" a wiercić nie trzeba by tak głęboko skoro już są dziury. A w dzisiejszych terrorystycznych czasach, cała instalację schować w ziemi to chyba nie głupi pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak biesiu, każda nieczynna kopalnia jest zalewana. W czasie ich ekspoatacji są one sztucznie odwadniane. Po zakmnięciu jest ona stopniowo zalewana


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro temat schodzi na źródła energii to tylko elektrownie atomowe są w stanie zmniejszyć jarzmo narodu polskiego. Z jednej strony śmieszne europejskie ograniczenia CO2 (przy wolnej amerykance Chin i USA), a z drugiej jak słyszę tą raszplę Merkel, że zniechęca Polskę z czerpania energii atomowej to mnie śmieszy. Wpierw zniechęcają, a idę o zakład, że sami za 10-20 lat pobudują kolejne elektrownie atomowe. Także niech patrzą swojego, a nie wtrącają się w nasze trudne wybory.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak biesiu, każda nieczynna kopalnia jest zalewana. W czasie ich ekspoatacji są one sztucznie odwadniane. Po zakmnięciu jest ona stopniowo zalewana

Za głupi jestem żeby to pojąć. Zalewanie to z pewnością "najlepsze i najsensowniejsze" rozwiązanie.

skoro temat schodzi na źródła energii to tylko elektrownie atomowe są w stanie zmniejszyć jarzmo narodu polskiego. Z jednej strony śmieszne europejskie ograniczenia CO2 (przy wolnej amerykance Chin i USA), a z drugiej jak słyszę tą raszplę Merkel, że zniechęca Polskę z czerpania energii atomowej to mnie śmieszy. Wpierw zniechęcają, a idę o zakład, że sami za 10-20 lat pobudują kolejne elektrownie atomowe. Także niech patrzą swojego, a nie wtrącają się w nasze trudne wybory.

Oj, jakoś mi się nie chce wierzyć że to będą nasze wybory. Nie te czasy. Pieniądz, pieniądz...pieniądz.

P.s.

"...nie te czasy..." żeby nikt mi przypadkiem nie domalował "gęby" w stylu: Komuno wróć!

A co do energii dla celów akwarystycznych...mam taką wizję paneli fotowoltaicznych nad każdym baniakiem! Czy to złe rozwiązanie? Oczywiście, koszty i wydajność, ale w przyszłości?

Edytowane przez biesiu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Pawoj ukryłem Twoj post. Prosze pisać na temat jesli macie wiedze - czy beda przerwy w dostawie prądu, odczuwalne przez nasze baniaki?

Pozdrawiam. luft

P.s.

Biesiu, mam wrażenie, że Polska nie ma innego wyjscia niz elektrownie atomowe.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za głupi jestem żeby to pojąć. Zalewanie to z pewnością "najlepsze i najsensowniejsze" rozwiązanie.

Nie jesteś za głupi. W czasie eksploatacji kopalni woda, która napływa do szybów i chodników jest sztucznie odpompowywana. Kopalnia przerywa lustra wód podziemnych. Kiedy eksploatacja jest zakończona, kopalnia czy tam tylko kolejne pokłady zamykane to pompy są wyłączane i w ten sposób kopalnia czy dany pokład jest zalewany :)

A co do enegrii - już dawno powinni wybudować conajmniej 2 elektrownie atomowe. Bloki naszych elektrowni są przestarzałe i niedługo trzeba będzie je wyłączać. No i w przeciągu 5-8 lat jeśli nie wybudujemy nowych elektrowni czeka nas kryzys energetyczny - wpajali mi to na studiach przez pare lat :whistle:


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie takthumbdown.gif. Najpierw będzie wojna z Rosjąwallbash.gif. Z Kaliningradu zbombardują nasze elektrownienuke.gif. Odetną ropę i gaz ziemny. Specnaz przerwie transgraniczne połączenia energetyczne z Niemcami i Czechami. Dopiero wtedy zabraknie w Polsce prąduw00t.gif. Ale ja już się szykuję. Mam zapasy świeczek, nafty i tranu do kagankówharhar.gif.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bloki naszych elektrowni są przestarzałe i niedługo trzeba będzie je wyłączać. No i w przeciągu 5-8 lat jeśli nie wybudujemy nowych elektrowni czeka nas kryzys energetyczny - wpajali mi to na studiach przez pare lat :whistle:

Polska zobowiązała się faktycznie do systematycznego wyłączania starych elektrowni ale co więcej, także do tego że będzie systematycznie produkować więcej tzw. zielonej energii.

To nie takthumbdown.gif. Najpierw będzie wojna z Rosjąwallbash.gif. Z Kaliningradu zbombardują nasze elektrownienuke.gif. Odetną ropę i gaz ziemny. Specnaz przerwie transgraniczne połączenia energetyczne z Niemcami i Czechami. Dopiero wtedy zabraknie w Polsce prąduw00t.gif. Ale ja już się szykuję. Mam zapasy świeczek, nafty i tranu do kagankówharhar.gif.

Może nie bo przecież te pierwiastki do elektrowni atomowych będziemy brać do rosjan :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostaliśmy od ruskich czarnobylski model elektrowni, wystarczyło ją postawić i po problemie. To się wszyscy wystraszyli i ją oddali za bezcen Finlandii i ta działa tam do dziś bez problemu. A co do dostępności "paliwa" to w technikum mi powiedzieli, że teoretycznie 2 ciężarówki uranu i rok z głowy:P

Wszystko można zrobić tylko trzeba chcieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli nikt z Was nie wie, czy wygaszanie elektrowni w jakis sposob wplynie bezposrednio na przesyl prądu i jego ewentualne przerwy w dostawie w danych regionach Polski.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luft zgodnie z pomysłem energetyk nie pobierasz prądu z żadnej miejscowej elektrowni tylko gdzieś tam z kraju więc wygaszanie w Twoim regionie nie zrobi Ci nic. Jeżeli gdzieś w kraju to już może być różnie.

Mam nadzieje że teraz na temat :p

lepiej. pozdro. luft

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce obecnie zapas produkcji energii elektrycznej jest poniżej poziomu deklarowanego w normach co może skutkować niestabilną pracą systemu i awariami. Mimo iż nas system połączony jest z sąsiadami oraz kablem podmorskim z Szwecja niczego to nie gwarantuje. Proszę poczytać jaka była awaria w 2006 roku w płn-wsch Polsce spowodowana awaria zaledwie 2 bloków energetycznych. W wyniku reakcji łańcuchowej wypadło jeszcze kilka innych elektrowni i aby ratować Warszawę pobliskie mniejsze miejscowości zostały po prostu odłączone. Z tego co mówił mój wykładowca za kilka lat może być jeszcze gorzej gdyż cały czas rośnie pobór energii a nie wzrasta produkcja z braku budowy nowych elektrowni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh, prądu nie zabraknie bo dostarczą na go ruscy niemiaszki i pepiki co to gdzieś mają dylematy czy budować


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.