Skocz do zawartości
Maciekelkk

BLAU 180L EŁK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

24.04.12...

Dziś mija piąty dzień od chwili zalania i zasolenia akwarium, oznaki dojrzewania zaczynają się pojawiać tzn., zielone i bordowe glony, niepokoją mnie jedynie te rudy nalot na skale poniżej wystawiłem zdjęcie, mam nadzieje, że to jeden z normalnych objawów,

Proszę o podpowiedz,

Oraz musze wyciszyć pompę obiegowa wchodzi w rezonans , chce podłożyć pod nią gąbkę czy to dobre rozwiązanie ...

Z góry dziękuję

To najprawdopodobniej okrzemki - samo przejdzie


4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

24.04.12...

Dziś mija piąty dzień od chwili zalania i zasolenia akwarium, oznaki dojrzewania zaczynają się pojawiać tzn., zielone i bordowe glony, niepokoją mnie jedynie te rudy nalot na skale poniżej wystawiłem zdjęcie, mam nadzieje, że to jeden z normalnych objawów,

Proszę o podpowiedz,

Oraz musze wyciszyć pompę obiegowa wchodzi w rezonans , chce podłożyć pod nią gąbkę czy to dobre rozwiązanie ...

Z góry dziękuję

to tylko okrzemki, nie ma się co martwić potem znikną

życzę powodzenia i szczęścia z tym niesamowitym hobby

pozdrawiam :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tylko okrzemki, nie ma się co martwić potem znikną

życzę powodzenia i szczęścia z tym niesamowitym hobby

pozdrawiam :welcome:

Dziekuję .... :whistle: Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

24.04.12

Dziś dołożyłem jeszcze 6kg skały łącznie w akwarium ok. 21 kg, całość skały ułożyłem w środkowej części tak by mieć swobodny dostęp do szyb, oraz cyrkulacja była jak najlepsza.

Poradźcie czy pozostawiać wieloszczyty czy usuwać...

Oceny i komentarze mile widziane....POZDRAWIAM...

PS

Piotr dziękuje za wszelkie rady....

akwa16.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Kolejne życie, Co to może być.

Posiada czółka, pancerzyk jasno zielony z różowa kropka na tyle...

Pozdrawiam ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium zasypane żywym piaskiem Nature's Ocean Bio-Activ Live Natural White łącznie 9 kg. Podsumowując całość po sześciu dniach w akwarium jest ok. 21 kg żywej skały,9 kg żywego piasku oraz kilka przyjaciół z żywej skały jeden z nich to rozpoznana rurówka.

Bakterie Microbe Lift Special Blend dodane trzy dnie temu, pokazały się pierwsze zielone glony oraz okrzemki....

Mam nadzieje ze nic nie robię niezgodnego z zasadami, które poznałem tu na forum...

Pozdrawiam.

Czy wszystkie filtry powinny pracować w chwili gdy jest taka zadyma w akwarium.

Zasolenie - 1024

NO3 po 6 dniach 10

post-11317-0-31135500-1335372676_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie wszystkie pracowały, ale wyłączyłem cyrkulację i piach szybciej opadł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Ponownie....

Zapewne mecze was tymi opisami i pytaniami, ale chyba to przypadłość większości początkujących...

Nie wiem jak ustawić odpieniacz, na razie mam białą piankę i w kubełku żadnego brudu ( syfu), proszę napiszcie, na jakiej wysokości powinna być ta pianka poniżej dwa zdjęcia...

czy stosowac lampę UV przez jakis czas.

Z góry dziękuję i powiedzcie czy macie jakieś uwagi...

post-11317-0-39110500-1335379091_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Kilka fotek po zasypaniu akwarium piaskiem i klarowaniu się wody, na zdjęciach kolejne życie już drugie tego gatunku, nie wiem, co to jest

Pozdrawiam Wszystkich...

akwa24.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z odpieniaczem to czekaj. Trochę zejdzie zanim się rozkreci. Sam miałem początkowo taki sam i mojemu zeszło ponad miesiac do pierwszej piany a nawet już go wyrzucać chciałem.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z odpieniaczem to czekaj. Trochę zejdzie zanim się rozkreci. Sam miałem początkowo taki sam i mojemu zeszło ponad miesiac do pierwszej piany a nawet już go wyrzucać chciałem.

Dziekuję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ...

28.04.12

Dziś minął 8 dzień od zalania zbiornika, proces dojrzewania trwa, skała pokryta dużą ilością okrzemków, oraz wieloszczyty ja będę chciał nie dopuścić do dużej ich ilości i wielkości w akwarium mam nadzieję, że krewetka boksująca poradzi sobie z nimi, dziś również dodałem kolejna porcję bakterii Microbe Lift Special Blend..

Pozdrawiam.

post-11317-0-84633700-1335682021_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wieloszczyt tylko wieloszczet :) jak skała? masz apitasie? bo w tych kawałkach które ja dokupiłem z erybki jest czysto :)

miałeś napisać czy skacze ci temperatura od hqi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

A więc po dziesięcio dniowej obserwacji osprzętu akwarium mogę powiedzieć iż dopiero dzisiaj po świeceniu przez ok. 8 godzin i wysokiej temp w pokoju temp wzrosła do 30 stopnia więc musze bezwzględnie zakupić wentylator i taki kupie. Mam nadzieję, iż po nocy jak temperatura spadnie to on nie schłodzi, ale nie pozwoli jej wzrastać, i chyba odpieniacz będzie do wymiany nie wiem czy to normalny objaw, lecz w dalszym ciągu pieni białą piana a kubeczek jak pusty był tak pusty jest, poza tymi dwoma problemami na razie wszystko ok..

Czy taka duża obfitość okrzemków to norma i jak długo się trzymają?...

DZIĘKI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Czy taka duża obfitość okrzemków to norma i jak długo się trzymają?"

u mnie trzymały się około miesiąca

jeśli parametry są OK to za tydzień może dwa wpuść jednego lub dwa turbo.

Te ślimaki zjedzą ci okrzemki, a potem inne glony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pozwól żeby temperatura podnosiła się do takiego poziomu... na razie masz tylko skałę więc jak jest tak gorąco to nie musisz świecić tyle godzin... myślę jednak że to nie od lampy (skoro wcześniej nie podnosiła się tak wysoko) tylko od temp. otoczenia (nie wiem jak u ciebie ale tu miałem 27 stopni)...

okrzemki zejdą niebawem możesz ustawić cyrkulację tak żeby je zdmuchiwała...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pozwól żeby temperatura podnosiła się do takiego poziomu... na razie masz tylko skałę więc jak jest tak gorąco to nie musisz świecić tyle godzin... myślę jednak że to nie od lampy (skoro wcześniej nie podnosiła się tak wysoko) tylko od temp. otoczenia (nie wiem jak u ciebie ale tu miałem 27 stopni)...

okrzemki zejdą niebawem możesz ustawić cyrkulację tak żeby je zdmuchiwała...

Jest kilka czynników, temp zewnętrzna, szczelność pokrywy brak wentylatora od strony panelu, Jest taki zestaw sześciu wentylatorów one powinny ta sprawę załatwić plus otwarta mała pokrywa z przodu na panelu wentylatory, jednym słowem przeciąg i temp nie powinna się podnosić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30.04.12

Witam serdecznie

Dziś mija 11 dzień dojrzewania akwarium wykonałem pierwsze kompletne testy a oto ich wyniki

NO3 – 0.02 w piątym dniu było 10

PO4 - 0,03

PH - 8

KH - 9

Ca - 410

Mg - 1260

zasolenie - 1023

temp niestety 29 będe ja zbijał .

Bardzo bym prosił o komentarz czy proces dojrzewania przebiega dobrze. W akwarium dosłownie rudo od okrzemków, na których sa pęcherzyki powietrza oaz skałki porastają glony. Niestety odpieniacz nadal pieni białą pianka ustawiony jest tak by ta pianka była w połowie konina pieniącego czy to normalne przy odpieniaczach.

Wszelkie komentarze bardzo mile widziane.

akwad4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dojrzewanie przebiega książkowo na razie wszystko na brązowo potem się zazieleni a na koniec zrobi się różowo fioletowo. Odpieniacz przykręć na wyjściu tak aby piana była pod krawędz rury będącą częścią kubka tak aby prawie się przelewało.


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dojrzewanie przebiega książkowo na razie wszystko na brązowo potem się zazieleni a na koniec zrobi się różowo fioletowo. Odpieniacz przykręć na wyjściu tak aby piana była pod krawędz rury będącą częścią kubka tak aby prawie się przelewało.

:thumbsup: Dzięki, już to robię...Pozdrawiam i jak tylko będziesz w pobliżu zapraszam.. :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ...

Prosiłbym was o potwierdzenie lub zaprzeczenie planowanej częściowej ekipy czyszczącej, która chciałbym wpuścić w piątek tj. 04.05 12 będzie to piętnasty dzień dojrzewania..

Kraby

1 szt - Calcinus sp. - Red Leg Hermit Crab

2 szt. - Clibanarius sp. Pustelnik

Ślimaki

2 szt Nassarius aasp - Small Sand Snail

2 szt Nassarius sp. - Sand Snail

2 szt Tectus fenestratus - Turbo snail

2 szt Cerithium sp.

A z pozostała ekipę myślę że jeszcze trochę poczekam ,choć przydała by się

1 szt Lysmata wurdemanni na apitasie.

Pozdrawiam..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wurdemanni polują w grupach, stadach lepiej kup 2 lub 3

2 szt Nassarius aasp - Small Sand Snail- to ja bym sobie darował i później zamiast tego dał bym rozgwiazdę piaskową

TO SĄ TYLKO MOJE PODPOWIEDZI

pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam strombusy, dzięki ryjkom na końcu trąby bardzo dobrze radzą sobie w trudnych do sięgnięcia dla innych ślimaków rejonach. Przy tak małej powierzchni wolnego piasku rozgwiazdę raczej odpuść, a na obecnym etapie zaawansowania zdecydowanie odpuść.

Zbiera Ci się film na powierzchni wody, tak jest cały czas czy wyłączałeś obieg do zdjęć?


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.