Skocz do zawartości
Maciekelkk

BLAU 180L EŁK

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, świetny zbiornik, a jak tam NO3? też ostatnio rośnie mi strasznie, wymieniłem odpieniacz na mocniejszy i zatrzymało sie na 25 i nie chce zejść, czekam i niebawem mam w planach dodać biopellety. Purigen pomógł obniżyć NO3?


175L w obiegu, odpieniacz TUNZE DOC Skimmer 9410, NJ2300, Pacific Sun 90W + 2x24W ATI, VorTech10, Biopellets, małe refugium + 8W LED, pełny Balling, miękkie, LPS i łatwe SPSy

4117_4119.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, świetny zbiornik, a jak tam NO3? też ostatnio rośnie mi strasznie, wymieniłem odpieniacz na mocniejszy i zatrzymało sie na 25 i nie chce zejść, czekam i niebawem mam w planach dodać biopellety. Purigen pomógł obniżyć NO3?

Dzięki...

Niestety NO3 25 i nie spada, lecz nie podnosi się bezwzględnie wymieniam odpieniacz. Purgine zatrzymało podnoszenie się NO3 pozostałe parametry super

NO3 - > 25

NO2 - nie wykryto

PO4 - nie wykryto

PH - 8

KH - 8,3

Ca - 440

Mg - 1300

temp. - 25

zasolenie - 1023

Pozdrawiam…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezwzględnie wymieniam odpieniacz

Witam Maciekelkk,

Gratuluję akwarium. Świetnie wygląda jak na swój wiek. :thumbsup: Też rozważam zakup tego "gotowca" (teraz jest wersja z LED). Widzę, że z powodu wysokiego NO3 chcesz zmienić odpieniacz. Jeszcze jakieś zmiany i modyfikacje są konieczne/wskazane?

Pozdrawiam

grubar

PS

Czy mógłbyś potwierdzić, że wymiary zewnętrzne baniaka 52x58x63 to szerokość x głębokość x wysokość?

Edytowane przez grubar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Maciekelkk,

Gratuluję akwarium. Świetnie wygląda jak na swój wiek. :thumbsup: Też rozważam zakup tego "gotowca" (teraz jest wersja z LED). Widzę, że z powodu wysokiego NO3 chcesz zmienić odpieniacz. Jeszcze jakieś zmiany i modyfikacje są konieczne/wskazane?

Pozdrawiam

grubar

PS

Czy mógłbyś potwierdzić, że wymiary zewnętrzne baniaka 52x58x63 to szerokość x głębokość x wysokość?

Witam....

Dziękuje za opinię...

Co do wymiarów to takie ą , uważam iż te na ledach mają zbyt słabe oświetlenie to jest 35 diud po 2W więc ten zestaw z HQI jest lepszy dokupiłem tylko wiatraczek do chłodzenia i przy dzisiejszych wysokich temp nie mam problemów w temperaturą , niestety odpieniacz trzeba wymienić więc koszt to ok. 500 zł chyba że uda Ci się odkupić na targowisku ....

Polecam ten zestaw ja jestem bardzo zadowolony .

Pozdrawiam Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy sprawdziłeś wielkość pęcherzyków powietrza w odpieniaczu? Powinno być 0,5 mm do 0,8 mm!!! pozdrawiam Andrzej

no dobra chciałbym to sprawdzić użyć ekierki czy...? i jak je złapać do pomiaru, one tak szybko uciekają...?

a bez żartów chyba ilość ryb wpływa na poziom NO3, ukwiał i jego karmienie też sprzyja wzrostowi NO3. Co do zmian odpieniacza nie wiem jak te z Blau wyglądają ale może wystarczy jakiś tjuning? możesz pyknąć fotkę co on produkuje? czy masz brązowo-czarną ciecz w kubku czy raczej jakieś siki?

co do NO3 to może poza zmianą (rzucaniem się na nowe produkty na półkach sklepowych) wystarczy zastosować jakaś ze znanych metod - vóda, VSV?

a i jeszcze jedno ode mnie (takie moje przemyślenie oparte na ostatnich moich przygodach) nie walcz na siłę z NO3, jeżeli nie ma problemu ze zwierzętami to nie śrubuj parametrów na 0 bo to też źle może się skończyć. ja wyprałem akwa do imentu i efekt tego - kilka spsów zdechło z głodu, a teraz mam akcje "dożyw głodującego" by reszta nie zeszła...

Edytowane przez kubek_77 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra chciałbym to sprawdzić użyć ekierki czy...? i jak je złapać do pomiaru, one tak szybko uciekają...?

a bez żartów chyba ilość ryb wpływa na poziom NO3, ukwiał i jego karmienie też sprzyja wzrostowi NO3. Co do zmian odpieniacza nie wiem jak te z Blau wyglądają ale może wystarczy jakiś tjuning? możesz pyknąć fotkę co on produkuje? czy masz brązowo-czarną ciecz w kubku czy raczej jakieś siki?

co do NO3 to może poza zmianą (rzucaniem się na nowe produkty na pułkach sklepowych) wystarczy zastosować jakaś ze znanych metod - vóda, VSV?

a i jeszcze jedno ode mnie (takie moje przemyślenie oparte na ostatnich moich przygodach) nie walcz na siłę z NO3, jeżeli nie ma problemu ze zwierzętami to nie śrubuj parametrów na 0 bo to też źle może się skończyć. ja wyprałem akwa do imentu i efekt tego - kilka spsów zdechło z głodu, a teraz mam akcje "dożyw głodującego" by reszta nie zeszła...

Witam.

Dzięki za wszelkie odpowiedzi oraz podpowiedzi...

A więc w obsadzie mam 9 rybek, wszystkie Korale Rozwijają się świetnie SPS wypuszczają nowe gałązki LPS wybarwione napompowane, więc życie się rozwija, a NO3 jak było 25 tak jest i mino systematycznych podmian a robię, 10% co tydzień nie spada,

Odpieniacz pieni tak jak poniżej na zdjęciu i wywala mocny syf na ściankach kubka mocno zielona mazią , czasami tylko odpieniacz pieni słabiej nie zawsze równomiernie raz intensywnie raz słabiej .

Pozostałe parametry sa idealne .

Jak PO4 wzrośnie zastosuje VSV .

Proszę o ocenę piany odpieniacza....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zadam pytanie, a co chcesz kupić w zamian tego firmowego?

Mi się wydaje, że jak na taki mały odpieniek to całkiem ok ta piana jest. Nie mąciłbym w systemie. Zostaw go! Jak wszystko rośnie nie jest jakieś buro-brązowe (SPS'y maja kolory) to nie zmieniaj! Często bywa, że wskazania tych testów, które stosujemy to tylko "sugestia" hehhe a nie wiarygodny wynik.

Możesz przelać zawartość kubka z odpieniacza do jakiejś szklanki z przezroczystego szkła lub cyknąć takie zdjęcie by było widać zgromadzony płyn, jego kolor?

Powiem ci, że mój tunze 9002 po tuningu robi czarną pianę a kosztował mnie 300 zł ;) foto w moim temacie, możesz sobie spojrzeć dla porównania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zadam pytanie, a co chcesz kupić w zamian tego firmowego?

Mi się wydaje, że jak na taki mały odpieniek to całkiem ok ta piana jest. Nie mąciłbym w systemie. Zostaw go! Jak wszystko rośnie nie jest jakieś buro-brązowe (SPS'y maja kolory) to nie zmieniaj! Często bywa, że wskazania tych testów, które stosujemy to tylko "sugestia" hehhe a nie wiarygodny wynik.

Możesz przelać zawartość kubka z odpieniacza do jakiejś szklanki z przezroczystego szkła lub cyknąć takie zdjęcie by było widać zgromadzony płyn, jego kolor?

Powiem ci, że mój tunze 9002 po tuningu robi czarną pianę a kosztował mnie 300 zł ;) foto w moim temacie, możesz sobie spojrzeć dla porównania.

Moje SPS na razie maja kolory brązowe w lekkich odcieniach każdy z nich inny zdjęcia przedstawiają w 90% ich barwy, odpieniacz, na który chce zamienić to http://erybka.pl/product-pol-1753-Hydor-Slim-Skim-250-65.html idealnie wpasuje mi się w komorę niestety moja komora ma 13x12 więc nie mam wielkiego pola manewru.

Jeszcze raz dzięki, i mam nadzieje ze zbuduje rafkę bynajmniej trochę zbliżona do Twojej jest imponująca

akorale1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś coś przy tym odpieniaczu regulować?

Kolor tego co on produkuje jest nędzny, chyba, że jest ustawiony na bardzo mokrą pianę. Jak często zapełnia się pojemnik? Czyli jak często musisz wylewać i czyścić kubek?

Co do kolorów to nieciekawe znaczy się idą w brąz... ale nie wiem czy to nie wina ustawień w aparacie bo wydaje mi się, że większość zdjęć wygląda jakbyś miał żółte światło.

Spróbuj ustawić tak balans bieli w aparacie by zdjęcie w najlepszy możliwy sposób odzwierciedlało kolory w naturze jakie mają twoje SPS'y

... a i mimo wszystko to 2-3 razy się zastanów zanim dokonasz zmian w akwa. Może się okazać, że te wyniki testów to nic w porównaniu do katastrofy jaką możesz wywołać podejmowaniem wielu nagłych nieprzemyślanych decyzji a co za tym idzie wielu zmian. Każda zmiana może mieć negatywny wpływ i zawsze musisz pamiętać, że może być gorzej niż dotychczas!

I na koniec - co do hydorów to były mieszane opinie na forum... jedni chwalili inni psioczyli, że to nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kubka poróżniam co drugi dzień ok. 50 ml właśnie takiej barwy syfu. W panelu nie dokonuje żadnych zmian poza tymi, które przeprowadziłem już miesiąc temu, to jest

Pierwsza komora gąbka, pod nią GroTech RemoPhos, druga, odpieniacz, trzecia węgiel, czwarta pompa obiegowa,

Chyba wymiana odpieniacza konieczna

Mam nadzieje że kolory SPS wróca do normy..

Edytowane przez Maciekelkk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra jeszcze raz napiszę to co chce Ci przekazać. Najpierw spróbuj poprawić obecny system bez radykalnych zmian!

Spróbuj zmienić dolot powietrza, pobaw się pompą od odpieniacza, a dopiero później rwij się za zakupy.

Co do kolorów SPS'ów żebyś się nie rozczarował jak kupisz super odpieniacz a kolor dalej będzie byle-bury. Kolory SPS'ów to nie tylko niskie NO3 i PO4 to również np. stabilne warunki... dobre światło... a w zasadzie dużo rzeczy wpływa na to czy SPS'y są "śliczne" jak cukierki by je wymienić tak z palca w jednym poście...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra jeszcze raz napiszę to co chce Ci przekazać. Najpierw spróbuj poprawić obecny system bez radykalnych zmian!

Spróbuj zmienić dolot powietrza, pobaw się pompą od odpieniacza, a dopiero później rwij się za zakupy.

Co do kolorów SPS'ów żebyś się nie rozczarował jak kupisz super odpieniacz a kolor dalej będzie byle-bury. Kolory SPS'ów to nie tylko niskie NO3 i PO4 to również np. stabilne warunki... dobre światło... a w zasadzie dużo rzeczy wpływa na to czy SPS'y są "śliczne" jak cukierki by je wymienić tak z palca w jednym poście...

No tak...

Jednak moja wiedza jest jeszcze bardzo słaba czasem jest potrzeba prostego języka, który będzie zrozumiały, tym razem dotarło do mnie.

Tak zrobiłem małą zmianę dziś dokładnie tą, która mi opisałeś a więc zwiększyłem obieg, tzn. gąbkę, która miałem zmniejszyłem, co przepustowość wody przez nią jest większa ustawiłem pompy cyrkulacyjne tak by od dna zwiększyły obieg by zlikwidować jak najwięcej pustych stref, oraz by kierunek ruchu wody był taki by jak najwięcej trafiało do wylotu z akwarium, odczekam i zobaczę czy nastąpi poprawa. odpieniacz wyczyściłem wlot powietrza również gorącą ro

Jeszcze raz dzięki... rzuć czasem okiem na moje posty, takie oceny i wskazanie kierunku, sa cenne...

Dzięki Pozdrawiam Maciek....

Edytowane przez Maciekelkk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO przy samym w zasadzie HQI bez złamania koloru aktyniką będzie trudno uzyskać ładne kolory - po prostu światło jest zbyt żółte.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie to jeszcze jedno mi kołacze się po głowie jak oglądam zdjęcia Twojego akwa - wg mnie lokalizacja dla quadri nie jest zbyt dobra. Wybrałeś miejsce które on zdominuje,a jest ono najlepiej oświetlone i omiatane wodą miejscem w Twoim akwa, czyli idealnym dla SPS'ów! Ukwiał rozwali swój "kapelusz" na całą powierzchnię tej skały i poparzy wszystko co na niej będzie.

@kapuhy ma rację co do HQI, a nie wiem czy to tylko moje "widzi misie", czy ten żarnik nie jest za żółty...

Im bardziej żółte światło znaczy się im ma mniej K to gorsze kolory - bardziej rude, brązowe, więcej glonów. Im wyższe K to kolorki fajniejsze jednak przyrosty są o wiele mniejsze/wolniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie to jeszcze jedno mi kołacze się po głowie jak oglądam zdjęcia Twojego akwa - wg mnie lokalizacja dla quadri nie jest zbyt dobra. Wybrałeś miejsce które on zdominuje,a jest ono najlepiej oświetlone i omiatane wodą miejscem w Twoim akwa, czyli idealnym dla SPS'ów! Ukwiał rozwali swój "kapelusz" na całą powierzchnię tej skały i poparzy wszystko co na niej będzie.

@kapuhy ma rację co do HQI, a nie wiem czy to tylko moje "widzi misie", czy ten żarnik nie jest za żółty...

Im bardziej żółte światło znaczy się im ma mniej K to gorsze kolory - bardziej rude, brązowe, więcej glonów. Im wyższe K to kolorki fajniejsze jednak przyrosty są o wiele mniejsze/wolniejsze.

Witam....

Co do miejsca quadri to skurczybyk sam go sobie wybrał i nie wiem czy go uda mi się przenieść boje się go przenosić jest mocno przyczepiony do skały i nie wiem czy nie wróci w te miejsce . ustawiłem cyrkulację na niego mam nadzieję że mu to będzie przeszkadzać i sam się wyniesie w inne miejsce. A te miejsce faktycznie jest idealne dla SPS prąd wody jest z każdej strony i oświetlenie najmocniejsze , mam żarnik 1400kk wymienię na 1600kk lub nawet i tu nie wiem czy może być sam żarnik 2000kk

Boje się go przenosić

Edytowane przez Maciekelkk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze wyniki testów

11,08,12

NO3 - 25

NO2 - nie wykrywalne

PO4 - nie wykrywalne

PH - 8

KH - 8,4

Ca - 450

Mg - 1230

zasolenie 1023

temp 24

dokonam wymiany na ten żarnik http://star-fish.com.pl/sklep/aqualine-16000-150w-16000k-rx7s-p-218.html?cPath=26_87_88_90

Proszę o opinie na jego temat....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nareszcie znalazłem, odpieniacz który teraz posiadam http://www.ebay.pl/itm/BOYU-Aquarium-200L-Protein-Skimmer-with-Pump-WG428-/320731311436?pt=AU_Pet_Supplies&hash=item4aad136d4c

Nie wiem może jest ok i nie trzeba go wymieniać, może mam go źle ustawionego może kubek za nisko szukam instrukcji, lecz niestety nie mogę znaleźć

Marka jego boyu protein skimmer wg-428

Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz odpieniacz, który jest zalecany do 100-200 litrów (o ile można wierzyć, że aż do 200 się nadaje).

Ja przy podobnej objętości wody mam odpieniacz, który jest zalecany przez producenta do 500 litrów przy sporej obsadzie i cały czas wywala sporo syfku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek nie obraź się ale jak czytam ten twój wątek to wydaje mi się ze trochę za bardzo kombinujesz z tym twoim akwarium.Jest ładne ale Ty ciągle coś chcesz zmieniać


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek nie obraź się ale jak czytam ten twój wątek to wydaje mi się ze trochę za bardzo kombinujesz z tym twoim akwarium.Jest ładne ale Ty ciągle coś chcesz zmieniać

Jak najbardziej się zgadzam, że kombinuje jak koń pod górę martwi mnie tylko NO3 25 spędza mi to sen z oczy zależy mi by wszystko było ok....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej się zgadzam, że kombinuje jak koń pod górę martwi mnie tylko NO3 25 spędza mi to sen z oczy zależy mi by wszystko było ok....

To zrób tak,uspokój się na tydzień nic nie grzeb nie rób testów ogranicz nadmierne sypanie jedzenia rybom i koralom i zobaczysz że powoli wszystko wróci do normy.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Po miesiącu od zadomowienia się quadricolor pierwszy jego podział maiłem przyjemność obserwacji i tak oto sa dwa, poza podziałem ślimaczki Turbo również się rozmnożyły i tak jak było sześć tak jest teraz z tego, co udało mi się policzyć to maleństw mam 12 szt.

Parametru stabilne

NO3 - ok. 25

NO2 - nie wykrywalne

PO4 - nie wykrywalne

PH - 8

KH - 8,4

Ca - 440

Mg - 1260

Pozdrawiam

post-11317-0-38444900-1346493084_thumb.jpg

Edytowane przez Maciekelkk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:clap: Pięknie widać że ukwiałkowi jet dobrze u ciebie w akwarium :thumbsup: Oby tak dalej. Obiecuje że przed zima wpadnę i zapewne coś przywiozę ciekawego ze sobą.

Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.